נכון שלא שלא שמעתם על האיים האלה ביוון? אז היהלום שבכתר איי יוון הוא ללא ספק האי פאקסוס או PAXI שרבים לא מכירים אותו . האי הקטקטן שוכן כשעה הפלגה מקורפו או שעתיים הפלגה מלפקדה . דרכיי ההגעה אליו הן רק ימיות בספינות או מעבורת. בשעות צהריים האי מופצץ בספינות ויאכטות שעוגנות לכמה שעות לארוחת צהריים ובילוי באחד מחופיו .אבל אל דאגה לאחר כמה שעות הספינות עוזבות והשקט חוזר לאי המהמם הזה . נמל גאיוס

שטחו של האי מכוסה בכרמי זיתים שמהווים חלק ארי מהכלכלה של התושבים פרט לתיירות . התחבורה באי מגוונת החל מאוטובוסים שמגיעים בתדירות נמוכה , מוניות, טרקטורונים וכל דבר שניתן לשכור במחיר הגון .

 באי 3 כפרים מרכזיים :

גאיוס – Gaios  כפר זה הוא בירת האי כולו ובו נמצא הנמל המרכזי. במרינה הגדולה יש מסעדות וטברנות לרוב. צאו להליכה לאורך הטיילת ותמצאו גם חנויות , בתי מאפה, וחניות לממכר מזכרות .

 לוגוס Loggos גולת הכותרת, במרחק כ-6 ק"מ מגאיוס שוכן כפר שהפך לחביב על בעלי היאכטות, ותאמינו לי ראיתי יאכטות ענקיות של עשירי עולם. בתי המלון ברמה מעולה ונוף עוצר נשימה עם כל מה שתייר צריך .

לאקה Lakka כפר שקט ויפיפה שהתייר ימצא בו את כל הנוחות עם חוף נפלא בקצהו הצפוני של המפרץ. פעילויות נוספת מומלצת באי הפלגות מסביב האי סיור ב”איונים” הקטנטנים שבקרבתו כולל האי -אנטי פאקסי. לצאת לשייט ולבקר במערות המדהימות שבאזור בית הנגיד הבריטי המוזיאון המרכזי של פאקסי, כנסיות והקפלות מתקופות שונות .

אנטי פקסוס – אי שכן

קרוב מאוד לפאקסוס האי נמצא אחיו הפצפון אנטי פאקסוס . צאו לשייט קצר בעלות של 15 יורו ותגיעו לאי קסום בשם אנטי פקסי. באי חיים כ-25 תושבים שמגדלים גפנים ומייצרים יין בייתי טעים. כיף לבקר באי למספר שעות ולהנות מהנוף ומשני חופים מרתקים: חוף וריקה וחוף ווטומי . אז אל תשכחו לרכוש מתנה של בקבוק יין מתוצרת אנטי פקסי.

האי פאקסוס על חופיו המהממים