מי שרוצה לגלות ארוטיקה יפה מתקופתימי הביניים שיבוא לעיר קהג'וראהו . קוראים לו כפר המקדשים האירוטיים או הפארק האירוטי,והוא נחשב לאחד מ"שבעת פלאי הודו"

תמונה מתוך אתר למטייל

המקדשים מגולפים מאבן חול ונבנו ללא עזרת מלט, שיטת בנייה זו מצריכה שהחלקים המחוברים יתאימו האחד לשני במידה גבוהה של דיוק, המקדשים עומדים עד היום בזכות כוח הכבידה . הם נבנו בשיטת בנייה יחודית ומציגים תיאור חושני של החיים והאהבה והקשר בין אלוהים ורוחניות, לאורך השנים ניתנו פרשנויות רבות לפסלים , הרווחת בינהם היא הגישה כי הם מתארים מנהגים מיניים בחברה הטנטרית. (תורת הטנטרה שמה דגש על הקשר בין הגוף לבין הנפש)

תמונה מתוך אתר למטייל

קהג'וראהו הוא המקום שבו האמונה פוגשת יצירתיות. פסלים ארוטיים, המוצבים מחוץ למקדשים או ליד פסלי האלים. בנוסף, בכמה מן המקדשים שבהם יש קירות בשתי שכבות, מגולפים תבליטים ארוטיים קטנים בצדה החיצוני של שכבת הקיר הפנימית. פירושים שונים ניתנו לגילופים ארוטיים אלו. ייתכן, בין היתר, כי אלו מתארים מנהגים מיניים בחברה הטנטרית.בכל ערב נערכים במקום מופעים אור-קוליים, המופע הראשון הוא בשפה האנגלית, והשני בהינדית אורכו של המופע הקסום הזה כשעה, והוא עוסק בהיסטוריה של המתחם , בפילוסופיה ובאמנות הפיסול של המקדשים. המופע מתקיים במדשאות הפתוחות במתחם המקדשים. בנוסף בכל שנה, בשבוע הראשון של פברואר עד 7 בפברואר, מתקיים במקום פסטיבל המחול של קהג'וראהו. הפסטיבל משלב הופעות מחול הודי קלאסי, שנערכות על רקע המקדשים .

תמונה מתוך אתר למטייל