קוראשיקי Kurashiki היא עיר ששוכנת בלב מחוז אוקאיאמה למרגלות הר צורוגטה ומרושתת בתעלות ציורויות. בעיר אוכלוסיה של קרוב ל-500,000 אנשים ומהווה אטרקציה יפיפיה ביום ובלילה . ביקאן הוא האזור ההיסטורי מתקופת האדו, שנחשף במהלך מלחמת העולם השנייה שיש בו מבנים לבנים שמורים להפליא, חנויות, ובתי אוכל לרוב.

ביקאן הרובע ההיסטורי הוא גולת הכותרת של העיר, זהו רובע סוחרים עתיק עם מחסנים בעלי קירות לבנים. הכוכב של הרבעים הוא התעלה שלצד מבנים מסורתיים המאכלסים חנויות, מסעדות ומחסנים. המבנים הייחודיים עם הקירות הלבנים מעוררים תחושה של נסיעה אחורה בזמן.

השם "קורה" פירושו מחסן וקוראשיקי היתה ידועה כעיר להפצת אורז בתקופת אדו, כאשר ספינות נשאו אותם לטוקיו ולערים אחרות מהנהר אל הים. התעלות מעניקות לעיר את הכינוי "ונציה של יפן".

מוזיאון קוראשיקי ליצירה עממית - Kurashiki of Folkcraft

ישנם מספר מוזיאונים קטנים מסביב לתעלות וזהו אחד הפופולריים שבהם. המוזיאון מציג פריטים יומיומיים שנוצרו על ידי אמנים אנונימיים. אוסף המוזיאון כולל פולקלור אוקיאמה, קרמיקה, לכות, עבודות עץ ומתכת וציורים.

מוזיאון אוהרה לאמנות

מלבד המבנים המסורתיים, האטרקציה הבולטת הנוספת בקוראשיקי היא מוזיאון אוהרה לאמנות. זהו המוזיאון הראשון של יפן לאמנות מערבית וגם המוזיאון הפרטי הראשון שלה. מוסד מרשים זה מכיל יצירות של מונה, פיקאסו, מאטיס, ואמנים מערביים ויפנים רבים אחרים. המוזיאון נפתח בשנת 1930 .

יצירות האמנות מוצגות על פני שלושה מבנים, ואחת מיצירות המופת הבולטות היא "הבשורה" של אל גרקו.

כיכר קוראשיקי קיסוס

כמה רחובות מהרובע ההיסטורי תגיעו למפעל לעיבוד כותנה לשעבר, שנקרא היום "כיכר קיסוס", מייצג בצורה מושלמת את החידוש והמאמץ לעשות שימוש חוזר במבנים ישנים. כיום, הלבנים העתיקות הן ביתם של מלון ומוזיאון כותנה. 

מוזיאון מומוטארו קאראקורי

לבסוף, סביב אזור אוקאיאמה, הסיפור המפורסם ביותר הוא האגדה של מומוטארו (ילד אפרסק). יש מוזיאון קטן בקרבת מקום המוקדש לסיפור הילדים הזה ומציג חפצים היסטוריים הקשורים אליו. אם יש לכם ילדים קטנים שמתעניינים בסיפור, זו דרך מצוינת ללמוד עליו יותר.

שייט תעלות

אחת האטרקציות העיקריות של העיר היא שייט בסירה על התעלה של קוראשיקי, המאפשרת לחוות את האווירה הפיאודלית של יפן מנקודת מבט אחרת. הסירה עוברת מתחת לגשר קטן, עשוי מאבן אחת בלבד, בזווית של 90 מעלות על נתיב המים. משך הסיור כ-20 דקות ומקושט בעונת פריחת הדובדבן.

הכותבת: ענת גרוס לאור מדריכה וותיקה ביפן , בכל שאלה התקשרו 0522780730

קוראשיקי Kurashiki היא