יוון זה לא רק איים , אתונה ,טברנות, אוזו ובלאגן. ביוון יש גם את סלוניקי . העיר הזו אירופאית הרבה יותר מייתר ערי יוון ומציגה למטייל בה צד מודרני וחדשני יותר. בעיר עתיקות, מוזיאונים רבים, בתי קפה ומסעדות בסגנון מערבי ורחובות שמזכירים ערים גדולות באירופה .

העיר העתיקה מתאפיינת בסמטאות ציוריות ומרפסות מלאות פרחים, כנסיות, ומצודה יפה. מבין הרחובות הצרים והעתיקים תוכלו לראות את הים האגאי הכחול טורקיז. ספר טוב ביד , קפה מהביל ואתם מסודרים .

כנסיות שכדאי לראות : כנסיית סופיה הקדושה (Ayya Sofia) שנבנתה במאה השמינית לספירה, כנסיית השליחים הקדושים (Ayii Apostoli) שנבנתה במאה ה-14, והגדולה מכולן, כנסיית סנט דמטריוס (. הן די דומות אחת לשניה אבל שוות ביקור .

מקומות עיקריים נוספים :

הקשת והרוטונדה של גלריוס- אלו שרידים של העיר המשגשגת שפעלה בסלוניקי בתקופה הרומית.

המגדל הלבן (The White Tower)- המקום שימש בעברו ככלא וכמתקן לעינויים ורצח של מתנגדים לשלטון.

וסיליסיס אולגס(Vassilissis Olgas) תמצאו שם מבנים עתיקים שמורים וצבעוניים. אזור זה נחשב למוקד תרבותי חשוב בעיר, וכיום שוכנים שם מוזיאונים, , מוסדות תרבות ו-וילות גדולות ומפוארות שניתן להיכנס אליהן ולסייר בהן.

איפה כדאי לבלות :

כיכר אריסטוטלוס היא הכיכר המרכזית בעיר, ונמצאת כמה מטרים מהים הפתוח, ורחוב ניקיס הצמוד אליו

מקום הוסף הוא לדדיקה (Ladadika), שנחשב לעורק הבילויים הראשי של סלוניקי בזכות שלל הטברנות, דיסקוטקים מסעדות, והמוזיקה היוונית שנשמעת מכל פינה וריח האוזו שנישא באוויר.

אז צאו לבלות בטברנות השמחות של יוון האגדית.