הירושימה ,בדרום האי הונשו, האי הגדול מבין ארבעת האיים המרכזיים של יפן. ביום ה - 6 באוגוסט 1945 , בשעה 8.15 בבוקר, הטיל מטוס אמריקני פצצת אטום על הירושימה - "ילד קטן" קראו לה. כ - 70 אלף נהרגו מיד ועוד אלפים לאחר מכן כתוצאה מהשפעת הקרינה הרדיואקטיבית. העיר נחרבה כולה , והינה היום כ- 70 שנה אחרי זו עיר פורחת ומתפקדת. זו גדולתם של היפנים - לצמוח מתוך החורבות . רק היפנים יכולים לקרוא לאתר הנצחה "פארק השלום" כסימן לבאות .

מוזיאון ופארק השלום (Hiroshima Peace Memorial Museum)

המוזיאון המרהיב עוצב על ידי האדריכל המפורסם Kenzo Tange ובנייתו ארכה 4 שנים עד שהוא נפתח נפתח בקיץ 1955. במוזיאון תוכלו לראות בגדי ילדים מהתופת, ועדויות רבות של ניצולים. כמו כן, מייצג שמראה כיצד נראתה הירושימה לפני הפצצה ומה קרה שניה אחרי שהפצצה הוטלה .

טירת הירושימה (Hiroshima Castle)

טירת הירושימה הוקמה המאה ה-16 על נהר אוטגאווה . לאורך השנים שימשה הטירה את ביתו של המושל ומוקמה באיזור אסטרטגי.בזמן מלחמת העולם הראשונה והשניה שימשה הטירה כמפקדה של צבא יפן. כמו רבים ממבני העיר היא נחרבה כולה בפצצה ושוחזרה באופן מושלם.

מייאג'ימה (Miyajima)

מייאג'ימה הוא אי במפרץ הירושימה, מגיעים אליו בנסיעה במעבורת שאורכת כ-10 דקות. באי יש מספר אטרקציות עיקריות, ראשית הרחובות הצרים מלאים בחניות לממכר תוצרת מקומית וכן מזכרות. האוכל שמיימי באי הזה.

מקדש איטסוקושימה הבנוי על קלונסאות הנישאות על פני המים מהווה אטרקציה יפיפיה, למקדש יש שער טורי מפורסם שבשעות השפל ניתן לפסוע עד אליו, הוא מהווה אחד מסמלי יפן כולה.

הר מיסן שמתנשא לגובה של 536 מטר ונחשב לקדוש בדת השינטו.ניתן לעלות הרכבל עד לנקודת תצפית ראשונה ולהמשיך רגלית. הנוף הנשקף ממעל עוצר נשימה.

מומלץ להקדיש לעיר יום עד יומיים.

הכותבת: ענת גרוס לאור מדריכה וותיקה ביפן , אשמח לעזור בכל שאלה

טירת הירושימה