התנדבות בבית יתומים בתאילנד

ארגון Baan Dada מספק בית חם לילדים יתומים במערב תאילנד. מיכל התנדבה שם וממליצה בחום שם לכם - העובדה קשה אבל מאד מתגמלת, הילדים מקסימים, וההתנדבות לא כרוכה בתשלום גבוה.
מיכל ארנסון
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות בבית יתומים בתאילנד

שם הארגון:Baan Dada

מדינה: תאילנד. צפון מערב תאילנד על גבול בורמה

 כתובת הארגון באינטרנט
: www.baandada.org

מתי התנדבתי: יולי 08 עד אוקטובר 08

 משך ההתנדבות
: חודשיים וחצי

 סוג העבודה שנעשתה
: התנדבות בבית יתומים ועזרה בפרוייקטים קהילתיים שאחראי הבית מנהל. העבודה כוללת קודם כל הרבה עבודה עם הילדים - לימוד אנגלית, וכל מיומנות אפשרית שביכולתך ללמד, משחקים והרבה מתן אהבה. חוץ מזה הרבה מאוד עבודת ידיים פיזית בבניה ושיפוץ, עזרה אדמינסטרטיבית ועזרה בפרוייקטים קהילתיים שהאחראי על בית היתומים מנהל בסביבה - פרויקטים של סיוע רפואי בחיסונים וטיפול עיניים, פרויקט של שיקום כפר דייגים, פרוייקט של עזרה לאמהות חד הוריות ועוד.

מחיר ההתנדבות: המחיר הוא יחסית גמיש. בבסיס הוא כ-150 באט ליום (15 ש"ח), אך מי שיכול לתת יותר זה מקובל. המחיר כולל מגורים ומזון לתקופת השהות.

תנאי המחייה: המתנדבים מתגוררים במבנה שהוא כ-5 דקות הליכה מאיזור המגורים הראשי. התנאים הם בסדר גמור למגורים, אך כן דורשים רצון ויכולת התמודדות עם הטבע. המתנדבים מקבלים 3 ארוחות טבעוניות ביום (האוכל מצוין!)

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? זוהי חוויה מדהימה. הילדים מלאי אהבה וצחוק והקשר הנוצר איתם קשה לתאר במילים. בנוסף מאוד כיף לעבוד עבודה פיזית בבניה ושיפוץ בשל הסיפוק הרב המתקבל מכך שעוזרים לבנות ולשפר במאוד את החיים בבית.

מה היה הכי קשה? למי שקשה להתמודד עם חיים בטבע ועם עבודה פיזית זה פחות בשבילו. בנוסף נדרשת הרבה מאוד סבלנות ורצון לתת את כל תשומת הלב שהילדים רוצים לקבל באופן תמידי.

חוויה שכדאי שנדע: כל יום הוא חוויה בפני עצמה. בגלל כל הדברים שמתרחשים ודורשים עזרה הגיוון הוא גדול מאוד מימים מלאי עבודות בנייה מאומצות עד לטיולים, משחקים ושיעורים עם הילדים או עזרה בפרוייקטים. כל מתנדב צובר הרבה מאוד חוויות ייחודיות ושונות.

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה ולמה: אני ממליצה בחום רב! האווירה בבית מדהימה, הילדים כל כך מלאי חום ויוצרים קשר חזק ואוהב באמת. בנוסף לכך העזרה שכל מתנדב נותן, כפי יכולתו, היא עזרה ממשית וגדולה שעושה הבדל רב ונותנת לכם סיפוק. אין לי מילים לתאר את התקופה המדהימה שהעברתי שם. חוץ מזה האיזור הוא יפהפה ומלא יערות גשם, הרים ירוקים, נחלים ואגמים.

הערות נוספות: ניתן להגיע למספר ימים, וניתן גם למספר חודשים. המקום יותר מתאים למי שבאמת מוכן לתת מעצמו הרבה ללא התפנקות. יש צורך גדול במתנדבים עם כישורים מהוראה, בניה, רפואה וכל דבר שעולה על דעתכם, אך גם אם אין לכם כישורים מיוחדים ורק רצון לעבוד קשה ולהעניק הרבה אהבה, זה יהיה מקום אידיאלי בשבילכם. אני ממליצה לבוא לפחות למספר שבועות בגלל שהקשר שנוצר כאשר הילדים לומדים להכיר באמת הוא מאוד שונה מאשר אם תגיעו רק למספר ימים. כדאי מאוד להכנס לאתר האינטרנט שמשם גם ניתן למלא טופס התנדבות.

התנדבה וכתבה: מיכל ארנסון

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקנצ'נבורי

כתבות מומלצות עבורך על קנצ'נבורי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם