עפתי לתרמילאים

הכרות עם חבל גוואנגסי

חבל גוואנגסי הוא אחד מגולות הכותרת של הטיול בסין. מככבות בו גווילין, העיר מרובת הגבעות, שסינים רבים מתייחסים אליה כמקום היפה במדינה, ויאנגשו, העיירה חביבת התרמילאים ורווית האטרקציות. נהר הלי זורם לאורך המחוז ושייט בו מהווה חוויה נדירה וטראסות האורז בצפון המחוז מספקות את אחת התמונות המזוהות עם הטיול בסין.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הכרות עם חבל גוואנגסי
© Depositphoto

בחבל גוואנסי (Guangxi) חיים כ- 500,000 תושבים. טמפרטורה ממוצעת בחורף 8 מעלות, בקיץ 28. כמות משקעים למעלה משני מטר לשנה. במשך הדורות הייתה רצועת ההר שבין גוולין לינגשו מקור השראה לציירים, קליגרפים ומשוררים. בגבעות הנישאות בתחומי העיר ובסביבתה חקוקים אלפי ציורים וכתובות שהשאירו אחריהם מעריצים של נוף פראי ומוזר זה. ממצאים גיאולוגים מצביעים כי אזור גוולין היה בעבר מתחת לפני הים. כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות התרומם קרום כדור הארץ ונחשף לתהליכי בליה ובמיוחד לחומצות מיי הגשם. בתהליך זה נוצר הנוף הידוע בשם "קארסט" המתאפיין ביער מרהיב של צוקים ועמודי אבן מוזרים, מחודדים, משוננים, מחוררים, ובנוף "מראה" מתחת לפני הקרקע: מערות נטיפים וזקיפים, פירים, נקרות, ונהרות ואגמים תת קרקעיים. התאווה הסינית למיון, הגדרה, ומתן שמות הוסיפה לצורות המוזרות גם שמות מסולסלים: "גבעת חדק הפיל", גבעת "המשי הנערם", "האיש הזקן" ועוד.

ההיסטוריה של גווילין מרשימה פחות. צ`ין שה הואנג די הגיע לכאן במסע כיבושיו בדרום וחפר תעלה שחיברה את הינגצה עם נהר הפנינים. גווילין פרחה אז כמרכז מסחרי. בלחץ היפנים נמלטו הכוחות הקומוניסטים מקו החוף וקבעו את בירתם בגוולין, אז הם גם ספגו הפצצות כבדות מן האוויר ולמעשה אין היום שום מבנה עתיק בעיר. היום עובדים במרץ כדי לגלח את הבתים המתפוררים ולפתח גנים, מלונות ומקדשים לצורכי תיירות.

נהר הלי זורם בתוך העיר וכמה אגמים קטנים נמצאים בחלקה הדרומי, אבל העיר עצמה אפורה, רועשת ולא ממש נעימה, אולם נהר הלי משנה את התמונה ושייט בין העיר לאזור הכפרי וכפר יאנגשו הוא זה אשר הופך את המקום ואת המסע לבלתי נשכח. הכפר עצמו קטן ושקט יחסי יש בו רחוב אחד ראשי ורועש ורחוב גדול נוסף המתחבר אליו בצורת T והוא משוחזר, מרוצף באבנים יפות, יש בו בתי קפה לרוב ומלונות.

יאנגשו היא המקום ב-ה הידיעה לסיים טיול בסין, המפגש עם האנשים הנחמדים הנוף הכפרי, טרסות האורז משאירים את רשמם על הטייל וגורמים לו לרצות לחזור. בכפר עצמו אפשר לשכור אופניים ומדריכים שייקחו אתכם לאתרים שבסביבה ואפילו יבשלו למענכם סעודת מלכים מקומית. טיול האופניים הוא פשוט חובה ורוב הדברים המעניינים (גבעתה הירח, מערת בודהה, מערת המים, עץ הביניאן ועוד) נמצאים במרחק רכיבה קצר. אפשר גם לשכור קייקים ולשוט בכיף על נהר הלי. אפשרויות נוספות הם שיט לכפרים באזור ולשווקים ססגוניים, כמו כן שייט קורמורנים לילי.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סין