עפתי לתרמילאים

תחבורה והתמצאות בדלהי

במטרופולין הענק של דלהי, שלל אמצעי תחבורה הפעילים בתחומי העיר והחוצה ממנה. שער הכניסה הפופולארי ביותר עבור המטיילים בהודו שולח זרועותיו כמעט לכל פינה ביבשת, לרשותכם טיסות פנים, מטרו, רכבות, אוטובוסים ציבוריים, רכבים עם נהג ומה לא. בנוסף, קראו כאן על הגעה משדה התעופה אל פנים העיר ועל איזורי התיירות העיקריים של דלהי.
חמי כרם ועמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בדלהי

שדה התעופה של דלהי 

בדלהי יש שני שדות תעופה. שדה התעופה הבינלאומי על שם אינדירה גאנדי ושדה התעופה הלאומי לטיסות פנים. בין שני הטרמינלים ניתן לנסוע באוטובוס שדה התעופה, חינם, במוניות או באוטו-ריקשה. הנסיעה נמשכת כרבע שעה. חשוב מאוד לבדוק מראש, מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה שלכם (במיוחד בטיסות בינלאומיות' המשלבות עצירות בתוך המדינה).

שדה התעופה הבינלאומי אינדירה גאנדי - Indira Gandhi International Airport

 • מספר טלפון: 2565-2011- 11- 91
 • אתר אינטרנט: delhiairport.com

משדה התעופה אל העיר:
כשנוחתים בדלהי יש כמה אפשרויות להגיע למיין בזאר, רחוב התרמילאים הראשי. האפשרות הקלה, הנוחה והזולה ביותר היא לנסוע במטרו. הקו הכתום, המטרו אקספרס, יוצא מתחנת IGI Airport בשדה התעופה ומגיע אל תחנת RK Ashram Marg במיין בזאר כעבור כעשרים דקות. קו זה פועל בין השעות 05:00 ל-23:00.

 אפשרות נוספת היא להשתמש בשירותי המוניות Pre paid בשדה, משלמים מראש בדוכן מחיר קבוע ונוסעים בבטחה. בדלהי רווחים סיפורים על נהגים שיספרו לכם סיפורים שה"מיין בזאר" סגור, או שייקחו אתכם לסוכנות נסיעות מפוברקת ש"תתקשר" למלון שאליו תרצו להגיע ויבשרו לכם שהוא מלא ויציעו לכם מלון אחר במחיר מופקע. היו מקרים רבים של תרמילאים תמימים (במיוחד כאלה שהגיעו בגפם, מה שעושה את הנושא לעוד יותר לא נעים), שמצאו עצמם במלון מבודד ויקר, ללא יכולת לעשות כלום עד הבוקר. ולכן, המומלץ ביותר הוא להתאגד ארבעה אנשים, להביע החלטיות במונית, ולסרב לרדת במקום אחר מלבד המיין בזאר (שאותו כאמור לא תתקשו לזהות). זמן הנסיעה לשדה התעופה מאזור המיין בזאר הוא כשעה - ללא פקקים.

תחבורה ציבורית בדלהי

רכבות בדלהי
 המטרו של דלהי, שהשימוש בו החל בשנים האחרונות, הוא הדרך הנוחה והמהירה ביותר להתניידות בעיר. המטרו נקי וממוזג והרכבות יוצאות בזמן ובתדירות גבוהה. קיימת אפשרות לקנות כרטיס לנסיעה בודדת, ליום שלם או לשלושה ימים. אפשר גם לטעון את הכרטיס בכסף, דבר שמקנה הנחה על כל נסיעה. בין היתר, אפשר להגיע עם המטרו לאתרים כמו הקונאט פלייס, המבצר האדום וצ'אנדני צ'וק, מקדש הלוטוס, בית הפרלמנט ועוד. הנסיעה לשדה התעופה וממנו היא בתשלום נוסף. אתר אינטרנט: www.delhimetrorail.com

 בדלהי יש שלוש תחנות רכבת, כך שמאוד כדאי לברר באיזו תחנה אתם יורדים. תחנת הרכבת של New Delhi נמצאת ממש ליד המיין בזאר. התחנה היא אחת מתחנות הרכבת הגדולות בהודו ממנה יוצאות רבות מהרכבות לכל יעד בתת היבשת. תחנת הרכבת של Old Delhi, נמצאת צפונית למבצר האדום ונסיעה לשם ממרכז העיר עם אוטו-ריקשה נמשכת יותר מחצי שעה. רבות מהרכבות לרג`אסטן יוצאות משם. תחנה נוספת נמצאת בשכונת ניזאמודין שבדרום דלהי. לא יוצאות משם הרבה רכבות, אך למי שמתגורר בדרום דלהי, כדאי לרדת בתחנה זו.

 תחנת הרכבת ניו דלהי (בסמוך למיין בזאר) - New Delhi Railway Station
מספר טלפון: 3364004,3732714 11- 91
אתר אינטרנט: www.delhi-india.net/general

 תחנת הרכבת של אולד דלהי (בסמוך למבצר האדום) - Old Delhi Railway Station
מספר טלפון: 3562389,3662383- 11- 91
אתר אינטרנט: www.delhi-india.net/general

 תחנת הרכבת ניזאנודין (דרום העיר) - Nazamuddin Railway Station
מספר טלפון: 4619748, 4616743- 11- 91
אתר אינטרנט: www.delhi-india.net/general

אוטובוסים בדלהי
בדלהי פועלת רשות תחבורה ציבורית (DTC) ובמקביל, שלל חברות פרטיות המפעילות קווים בעיר והחוצה ממנה. לרשותכם מגוון רחב של תחנות אוטובוס ליעדים רבים, כאשר מיקומן במרכז העיר נע בעיקר סביב מתחם הקונאט פלייס ובאיזור תחנת הרכבת של ניו דלהי, שבסמוך למיין בזאר. על מנת להגיע באוטובוס אל היעדים שמחוץ לדלהי מומלץ להתשמש בחברות האוטובוסים הפרטיות. כרטיסים ניתן לקנות בכל סוכנות נסיעות.

 משך נסיעה באוטובוס מדלהי ואל יעדים פופולאריים שונים:
דראמסלה: 15 שעות
מנאלי: 15 שעות
פושקאר: 10 שעות
רישיקש: 7 שעות

תחבורה ציבורית - Delhi Transport Corporation

 • מספר טלפון: 24351763, 9810796447- 11- 91
 • אתר אינטרנט: dtc.nic.in/dt3.htm

ריקשות בדלהי
 אי אפשר לבקר בדלהי ולא להשתמש בכלי התחבורה הנפוץ והפופולארי של הודו - ריקשה ממונעת. מחיר הנסיעה תלוי מיקוח, אך לרוב יעמוד על כ-10-20 רופי. גם ריקשת אופניים היא אפשרות התניידות, שתספק גם חוויה מיוחדת.

שכירת רכב עם נהג בדלהי

אחת הדרכים הפופולאריות והנוחות ביותר לתור את דלהי ואף להגיע אל יעדים רבים מחוצה לה. בדלהי חברות רבות המפעילות רכבים עם נהג לשירות תיירים. יש להקפיד על כמה כללים עם הזמנת השירות: ראשית מומלץ מאוד לדרוש רכב ממוזג, המחיר גבוה יותר אך משתלם. כדאי גם לסכם עם נותני השירות על תשלום חלקי בתחילת הטיול ובסופו, לשלם את מלוא הסכום. בנוסף, יש לסכם עם הנהג שלא יעצור בדרך במוזיאונים, חנויות או מסעדות (מבעליהם הוא מקבל עמלות כמובן) אלא רק לפי בקשתכם. חשוב שלנהג יהיה גם טלפון סלולארי, על מנת לשמור איתו על קשר כאשר אתם מסיירים מחוץ לרכב. אם תהיו מרוצים מהשירות, תשר לנהג יתקבל בברכה. להלן שתי סוכנויות מומלצות:

Kumar Tourist Taxi Service
 • כתובת: בלוק K מספר 14/1 בקונאט פלייס, ליד מלון York.
 • מספר טלפון: 2341-5930- 11- 91
 • מספר פקס: 2375-5121
 • דואר אלקטרוני: kumartaxi@rediffmail.com

סוכנות "אבי"- Abee Tours

 • כתובת: קומת הקרקע של הגסטהאוס "הארי- ראמה" במיין בזאר.
 • מספרי טלפון:
  23862171 0091-11
  23580172 0091-11
  23562117 0091-11
   23585789 0091-11
 • דואר אלקטרוני: aabee@mail.com

התמצאות בדלהי - מידע חשוב

שני המוקדים העיקריים בהם מתרכזים התרמילאים בדלהי, הם המיין בזאר והקונאט פלייס, שניהם נמצאים בעיר החדשה (New Delhi), במרחק הליכה אחד מהשני. אל החלק הישן של העיר (Old Delhi) מגיעים הרבה מהמטיילים רק לביקור באתרים הראשיים, וברחוב השוק צ`אנדי צ`וק.

המיין בזאר - Main Bazaar
 כשמו כן הוא- רחוב השוק הראשי של שכונת הפהאר גאנג`, הסמוכה לתחנת הרכבת של ניו דלהי. המיין בזאר, כמו הקוואסאן בבנגקוק והטאמל בקטמנדו, מהווה מרכז תרמילאים ענק בשל כמות האכסניות והשירותים לתרמילאים. כמו הודו עצמה, גם המיין בזאר הוא מרוכז ועמוס, ובהתחלה אפילו קשה להתרגל אליו. קבצנים ונכים בין ריקשות שמצפצפות ללא הפסקה, פרות אדישות שמשקיפות על המוני האנשים ומוזיקה הודית רועשת בוקעת מהחנויות הרבות שלאורך הרחוב. הכל כל כך שוקק עד שלעיתים נראה כאילו כל הפעילות נעשית במיוחד בשבילינו. ברחוב הצר הזה תוכלו למצוא הכל, שם מרוכזים מרבית הגסט האוסים של העיר לצד דוכני מזון, בתי מרקחת, שירותי טלפונים לכל העולם וסוכנויות נסיעות זעירות שישמחו לשלוח אתכם לכל מקום בהודו. דומה כאילו רחוב המיין בזאר רק מחכה לכל הישראלים. מיד שתגיעו, לא תוכלו להתעלם משלל השלטים בעברית המציעים לכם את המקום/ המסעדה/ הגסט האוס הטובים יותר. סוחרים הודים ילכו אחריכם ולא ירפו, יציעו לכם מחירים ללא תחרות ורק לישראלים. אם תהיו רעבים תוכלו לאכול פלאפל, סלט ישראלי, שקשוקה ועוד.

איפה ישנים:
 כמו בכל מקום, גם במיין בזאר, גסט האוסים יהיו הדבר הראשון שתחפשו כשתגיעו. מחירי החדרים הם מאוד זולים והם פחות או יותר שווים בכלל גסט האוסים (שמציעים תנאים זהים). ניתן לשכור חדר ליחיד ועד לארבעה חמישה אנשים. ברוב הגסט האוסים יש מסעדה (על הגג או בקומת הקרקע) וקפיטריה. תוכלו להשיג שם ממיטב האוכל המערבי והישראלי. כאן באמת כדאי לשכוח מהדיאטה. עוגות מופלאות החל מעוגות שוקולד דרך פאי תפוחים, גבינה וקינמון. כמו והרבה יותר טוב מהארץ. ברוב הגסט האוסים יש שרותי טלפונים, שרותי פקס, וסוכנויות נסיעות.

הארי ראמה ואג'אי:
 שניים מהגסטהאוסים הפופולאריים ביותר בקרב ישראלים. בהארי ראמה יש עשרות חדרים, מסעדת גג, German Bakery, שולחן סנוקר, בית חב"ד, אינטרנט בעברית ותמיד הומה שם, עד שלעיתים כבר אין חדרים פנויים והתרמילאים נשלחים לגסט האוסים אחרים בבעלותו. יש לציין, שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים יוצאים לא מרוצים מהשהות שם והמונופול קצת נשבר. בכל אופן, למעט האווירה המיוחדת וה"שאנטיפית" במקום, אין סיבה אמיתית לנאמנות ללא הגבול. המסעדה שנמצאת בקומת הקרקע של אג'אי היא מקום מפגש, המאפשר היכרות ומציאת חברים להמשך המסע.

בית חב"ד:
 בית חב"ד דלהי מספק פינה חמה ונעימה גם עבור אלו מכם שאינם שומרי מסורת. תמצאו במקום חבר`ה מקסימים, אווירה משפחתית, שירותי דת ומסורת, שיעורים והרצאות, תפילות וכמובן ערבי שישי וחג מתובלים במזון כשר, שירים וריקודים.

סיורי יום ברחבי דלהי:
 למי שאין הרבה זמן וסבלנות, אבל עדין רוצה לבקר (או לפחות לעשות וי) בכל האתרים השווים בדלהי, כדאי להצטרף לסיור האתרים המאורגן של ה-Government Of India Tourist Office, שיוצא פעמיים ביום, בבוקר ואחר הצהריים. ניתן להירשם לסיורים דרך סוכנויות הנסיעות השונות, להלן פרטי סוכנות הנסיעות שבקומת הקרקע של הגסטהאוס "הארי- רמה" (מומלצת מאוד על ידי מטיילים):

סוכנות "אבי"- Abee Tours

 • מספרי טלפון:
  23862171 0091-11
  23580172 0091-11
  23562117 0091-11
   23585789 0091-11
 • דואר אלקטרוני: aabee@mail.com
הקונאט פלייס
 ה"קונאט" היא בעצם כיכר ענקית, המוקפת בבניינים חדשים ויפים ומשמשת בין השאר כמרכז הקניות וחיי הלילה של דלהי. לכאן תוכלו לברוח כאשר תחשקו בקצת ציוויליזציה. ניתן לאכול ברשתות המזון המהיר כמו פיצה האט, דומינוס פיצה, ווימפי, מקדונלד, או במסעדות הודיות מפוארות. כאן תוכלו לארגן את כל עינייני הבירוקרטיה שלכם. במקום יש סניפים של הבנקים הגדולים ושל חברות כרטיסי האשראי, סניפי חברות התעופה, מלונות היוקרה, ועוד. זהו המקום לערוך את כל הקניות לפני השיבה הביתה. ברשתות המותגים כמו בנטון, ליוויס ושאר רשתות הספורט, מוכרים כל סחורה מערבית שתחפצו בה, במחירים נמוכים מהרגיל. נשים הודיות מקומיות פורשות בכל יום את מרכולתן בחזית החנויות. תוכלו למצוא שם סחורות מכל הודו, החל משטיחים טיבטים, דרך תכשיטי כסף, ועד עבודות עץ מדרום הודו. אתר אינטרנט: www.indiasite.com/delhi/shopping

קומפלקס פאליקה בזאר - שוק העירייה
 השוק הכאילו ממוזג, נמצא מתחת לכיכר הקונאט פלייס ועמוס בחנויות בהם תמצאו כל דבר, החל מספרים ובגדי עור ועד סירטי צילום, דיסקים ועוד. כיכר הקונאט פלייס נמצאת בקצה הצפוני של העיר. ניתן להגיע לשם ברגל מהמיין בזאר, או לקחת ריקשת אופניים. על מנת להתמצא בכיכר צריך להבין את צורתה שהיא צורת שמש (העיגול הוא הכיכר, והקרניים הם רחובות הבניינים). מעגל עצמו מחולק לגושים- המסומנים על ידי האותיות A עד N, על ידי שבע דרכים רדיאליות. את הכיכר מקיף מבחוץ כביש בשם קונאט סירקס Connaught Circus. גבולות הכיכר הם מפלזה סינמה Plaza Cinema בצפון וג`נטר מנטאר Jantar Mantar וטולסטוי מארג Tolstoy Marg בדרום.

צ`אנדני צ`וק - Chandni Chowk
 הרחוב הראשי של "אולד דלהי" שבקצהו המזרחי מצוי המבצר האדום, מספק מופע אנושי ססגוני וקצבי ומרשים. אמני רחוב, שווקים, רוכלים מכל סוג, ריקשות, תנועה, רעש ניחוחות תבלינים ועוד. בשעות הערב הופך הרחוב למרשים עוד יותר כאשר עומסי התנועה גוברים והצפיפות נעשית כמעט בלתי אפשרית. לאלו מכם הרגישים לזיהום אוויר מומלץ להמנע מהחוויה ההודית המרהיבה הזו. הצ`אנדני צ`וק משמש גם כמתחם המצעדים והתהלוכות הרבות הנערכות באזור מדי שנה.
 • כתובת: אולד דלהי, בין המבצר האדום למסגד פאטפורי (Patpuri).
 • אתר אינטרנט: www.chandnichowk.com
שגרירות ישראל בדלהי
 השגרירות ממוקמת בוילה פרטית ומפוארת ומטפלת במאות המטיילים שפונים אליה ובהוריהם המודאגים של אותם המטיילים. בשגרירות תוכלו גם לקבל מכתבים שנשלחו אליכם מהארץ או ממקומות אחרים.
 • כתובת: 3, Aurangzeb Road- New Delhi 110011
 • מספר טלפון: 0091-11-30414500
 • מספר פקס: 0091-11-30414555
 • דואר אלקטרוני: info@newdelhi.mfa.gov.il
 • אתר אינטרנט: delhi.mfa.gov.il

דלהי לתרמילאים - כל המידע החשוב לטיול באתר "עפתי" >> 
לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על דלהי