הלכנו בטיילת Moonstone Beach, ומשני צידי השביל חייכו אלי פרחים: אלו Erigeron glaucus, ששמם העממי Seaside Daisy - חיננית חוף-הים.

זהו פרח מאד נפוץ בחופי קליפורניה, וכבר פגשתי אותו ב-Mori Point, וגם לפני 10 שנים בפוינט לובוס.

פרח נוסף ממשפחת המורכבים שראיתי ב-Mori Point, הנו Grindelia - אני לא בטוחה מהו המין המדויק כאן. שמה העממי הוא Gumplant בגלל הנוזל הצמיגי שיש בניצן הפרח טרם הפריחה.

ופגשתי גם את האכילאה הנפוצה באזור - Achillea millefolium, אכילאת אלף-העלה, גם אותה פגשתי כבר ב-Mori Point וגם בקניון מיטשל.

אצלינו לאורך החוף נפוץ העדעד הכחול, ממשפחת העופריתיים. בקליפורניה ישנו מין אחר מאותה משפחה: Armeria maritima - ארמריה ימית:

הפרח היפה ביותר שראיתי בחוף, לדעתי, היה קדד: זיהו לי אותו בתור Astragalus nuttallii var. virgatus, כלומר קדד נוטל, תת מין רותמי.

קדד נוטל נקרא כך על שם תומס נוטל, בוטנאי שפעל בארה"ב במחצית הראשונה של המאה ה-19. לקדד ישנם שני תתי-מינים, וזהו תת המין הפחות נפוץ.

כמובן, לא נמלטנו מהמינים הפולשים... המדרונות היורדים לאוקיאנוס היו מלאים בצלקניות: סוג דרום אפריקאי, שגם בארץ יש כמה מינים פולשים ממנו. שמו המדעי: Carpobrotus.


בשנת 2011 כתבתי על הקרד שפגשתי במזרח ארצות הברית, והצטערתי שלא ראיתי אותו פורח. ובכן, הפעם ראיתי את ראשי הקרד מתחילים לפרוח:


 זהו כנראה מין אחר מזה שפגשתי במזרח: שמו Dipsacus sativus, כלומר קרד תרבותי. אירופאי במקור.


 הזעזועית הגדולה היא אחד הדגניים החביבים ביותר בעיני, וכן - גם היא פולשת בקליפורניה. שמה הלטיני מאד הולם אותה: Briza maxima.

אבל הפעם הופתעתי לפגוש גם את הזעזועית הקטנה: Briza minor. זהו מין שגדל בארץ באזורים לחים יותר, ומאד הופתעתי לפגוש אותו בחופי קליפורניה.

אבל אני רוצה בכל זאת לחזור לפרחים המקומיים: בדרכי חזרה צפונה פגשתי אשבל:


 זהו Stachys rigida - אשבל אשון. אשון משמעותו קשיח, נוקשה. זהו אשבל נפוץ באזור החוף של קליפורניה.

ליד האשבל היה פרח מעניין נוסף: Western Vervain - ורבנה מערבית, ששמה הלטיני Verbena lasiostachys.


 ממש על החוף פרחו תורמוסים: זהו Lupinus arboreus, ששמו העממי הוא Coastal bush-lupine - תורמוס שיחני חופי.

את פרג-השיח האשון - Dendromecon rigida - אני מכירה מאגם שסטה - הוא פורח גם פה:

ועם האשולציה הקליפורנית (Eschscholzia californica) המוכרת אני סוגרת את הרשימה.


 את התמונות צלמתי באזור קמבריה, בתאריכים 23-24.5.2018. מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא.