שתי נקודות למי שמזהה מאיפה מצוטטת הכותרת.
למי שלא מזהה -אני נאלצת לבשר לכם שיש לכם חור בהשכלה, אבל אני לוקחת על עצמי לסתום אותו - בעזרת סרטון הyoutube שיצורף בסוף הרשימה הזו.


(שחפים בסן פרנסיסקו, ליד מזח 39, 10.8.09)


במהלך הטיול פגשנו כל מיני עופות מים (Sea-birds ) - ואת הרשימה הזו אני אקדיש לשלושה מינים מתוכם.
אני פותחת עם שחף...


(שני שחפים - בוגר וצעיר - בסן פרנסיסקו, 10.8.2009)

הבעיה עם שחפים, היא שקשה להגדיר אותם. במגדיר שיש לי של ציפורי אמריקה הצפונית - מופיעים מעל עשרה מינים שנניתן לפגוש לאורך חופי קליפורניה... אז את מי צלמתי?!

בהתחלה חשבתי שצלמתי שחף קליפורני - California Gull (שמו הלטיני: Larus californicus) - שהוא אחד הנפוצים בסביבה, מופיע גם בפרסומים ושלטים שונים. אבל... לפי הספר שלי, בקיץ, שחף קליפורני עולה להרים ומצפין אפילו עד קנדה.

המשכתי להסתכל, ומצאתי שחף אחר - שנראה מאד דומה לשחף הקליפורני. ההבדל הוא ברגלים: לשחף הקליפורני יש רגלים צהובות. אבל השחף שאני צלמתי הוא בעל רגלים ורודות! למשל, פה:

ומכאן הגעתי למסקנה שהשחפים שלי הם ממין שחף מערבי - Western Gull (והשם המדעי: Larus occidentalis ) - כמובן, שהזיהוי תופס רק לגבי אילו שראיתי את רגליהם. האחרים בהסתברות גבוהה גם הם Western Gull - אבל בלי התחיבות.

ראינו המון שחפים בסן פרנסיסקו, אבל דווקא האחד הזה מפוינט לובוס מצא חן בעיני - מרבד הפרחים (שלא הצלחתי לזהות... משהו ממשפחת הארכוביתיים) ממש מתאים לו:

עם הצעירים בכלל לא העזתי להסתבך....

שחף אחר שצלמתי היה קל יותר לזיהוי - בזכות אבו-נטע, שהסביר לי מראש על השחף הזה - שחף הִירְמָאן, או באנגלית Heermann`s Gull (ושמו הלטיני Larus heermanni) -

הוא אפרפר יותר, והוא השחף היחידי באיזור שיש לו נקודה שחורה על המקור. ממש כך:

נכון שהוא נחמד?

אבל את הציפור המיוחדת ביותר להיום, הציפור שנתנה לי את ההשראה לכותרת של הרשימה - פגשנו בשיט הלוויתנים שלנו:
אני שמחה להציג בפניכם אלבטרוס שחור-רגל - Black Footed Albatross (ששמו הלטיני - Diomedea nigripes)

מימין זהו שחף צעיר, אבל העוף הגדול משמאל - הוא האלבטרוס. האלבטרוסים הם עופות גדולים - מוטת הכנפים של המין הזה מגיעה ל1.80 מטר! ויש מינים אחרים של אלבטרוס, שעוברים את שני המטרים.

האלבטרוסים מבלים את רוב חייהם בימים ובאוקיאנוסים, טסים מעל - ויורדים למים על מנת לנוח או לאכול. הם ניזונים מדיונונים ודגים. לעתים נדירות הם מתקרבים לחוף. הם מקננים במושבות על איים נידחים באוקיאנוס.
הנה אלבטרוס בתעופה:

וכדי להשוות, שחף הירמאן בתעופה:

התמונות צולמו:
בסן פרנסיסקו, 10.8.2009
בפוינט לובוס, 11.8.2009
במונטריי ובאוקיאנוס השקט, 12.8.2009
כתמיד, מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא!

וכעת, קצת השראה:

ומי שמעדיף את גרסת Live in the Holywood bowl –