פרט ל-Rattlesnake שפגשנו ב-Kings Canyon, היו שם בעלי חיים נוספים, והיום אסקור אותם. אמנם הרבה מהם כבר פגשתי, אבל אני נהנית לראות אותם שוב :-)

אני אתחיל עם כמה פרפרים - הראשון הוא Northern Checkerspot שכבר פגשתי בסוזנוויל. שמו הלטיני Chlosyne palla. בסוזנוויל הוא עמד על השביל. הפעם על שיח סיאנותוס.

פרפר נוסף שראינו בסוזנוויל הוא Northern Cloudywing ששמו הלטיני Thorybes pylades - וגם בקניון המלכים פגשנו אותו:

היו גם פרפרים שלא ראינו בסוזנוויל... או לפחות, לא צילמנו שם. פרפר נוסף ממשפחת ההספריתיים עמד על אחד השרכים בחלק המיוער. זהו Silver-spotted Skipper, ששמו הלטיני Epargyreus clarus - הצבעוניות החומה שלו מאד יפה.

הפרפר היפה ביותר ליום הזה היה זנב-סנונית. זנבות-הסנונית הם פרפרים גדולים ומרשימים, ושמחתי לגלות שצילמתי מין חדש לי, שעוד לא פגשתי: זהו Pale Swallowtail - זנב-סנונית חיוור, ששמו הלטיני Papilio eurymedon:

פרחי ההוסאקיה משכו חרקים רבים, התפעלתי במיוחד מדבורת בומבוס גדולה ומרשימה: Bombus sp. אני לא יודעת מהו המין הספציפי.

כמו שציינתי כבר כמה פעמים, חיפשתי דובים. הלכנו במיוחד למסלולים שידוע שפוגשים בהם דובים... אבל לא מצאנו. הדבר הקרוב ביותר שהגענו אליו היה... שאריות של דוב. הצואה שלו. אמנם לא תמונה מרשימה, אבל... זה הדבר הקרוב ביותר לדוב שפגשתי:

גיליתי שלאחרונה פיצלו את ה-Chipmunks לשלושה סוגים. המינים באירופה/אסיה נקראים Eutamias, המינים של מזרח ארצות הברית נותרו בשם Tamias, והמינים של מערב ארצות הברית - נקראו Neotamias, ושמם העממי - Western Chipmunks. הפעם זהו Neotamias merriami - צ'יפמנק מריאם - שנקרא על שם קלינטון הארט מריאם, זואולוג וחוקר טבע אמריקאי, שחי במאות ה-19-20.


 את הסנאי האפור אני כבר מכירה היטב - Western Gray Squirrel. הפעם זו נקבה בהריון, שאוספת זרדים לבנות קן שבו היא תמליט ותגדל את הגורים שלה. בלטינית - Sciurus griseus.


 לטאות רבות התרוצצו סביבנו, מופעים בהירים וכהים של Western Fence Lizard ששמה הלטיני Sceloporus occidentalis:


 אלו לטאות נפוצות בכל קליפורניה, וזה נחמד לשים לב ולהשוות את הבהירות לכהות.

אבל הדבר המרשים אצלן הוא הבטן שלהן, שהיא בצבע כחול מטאלי מבהיק:

כמובן, היו גם ציפורים. בעיקר הנפוצות יותר - למשל העורבני - ה-Steller's Jay שכבר ראינו פעמים רבות. שמו הלטיני Cyanocitta stelleri. ואם כבר כחול מטאלי, אז עורבני סטלר הוא אחד הבולטים בתחום:

את הצ'יקאדי - Mountain Chickadee (ששמו הלטיני Poecile gambeli) ראינו בפארק סקוויה. היום ראינו אחד אוסף חומרים לבנית קן:

בארה"ב ישנם 22 מיני נקרים שונים, וגם בקניון המלכים פגשנו אחד. הפעם זהו נקר לבן-ראש - White-headed Woodpecker, ששמו הלטיני Dryobates albolarvatus: אפשר לקרוא אודותיו בבלוג של Pappa Quail.

הציפור הבאה היתה קשה לזיהוי. באתר inaturalist זיהו לי אותה בתור Western Wood-Pewee (בלטינית: Contopus sordidulus), אבל Pappa Quail טוען שהפסים על הכנף מתאימים יותר ל-Olive-sided Flycatcher (בלטינית: Contopus cooperi) שנקרא בעברית חטפית זיתנית. אלו שתי ציפורים מאד דומות, ובאמת קשה לקבוע מי צודק.

הציפור האחרונה להיום היא סיבכון - משפחה דומה לסיבכיים המקומיים, אבל מיבשת אמריקה. ניסינו לתפוס אותו במשך זמן רב, ורוב התמונות היו מרחוק ומלמטה, כך שקשה לזהות אותו:

בסופו של דבר Mamma Quail הצליחה לצלם תמונה אחת טובה: זהו Audubon's Warbler, כלומר סבכון אודובון, ששמו הלטיני Setophaga coronata ssp. auduboni. הוא נקרא על שם ג'ון ג'יימס אודובון, אורניתולוג אמריקאי שפעל במאה ה-19, כתב וצייר את ספר ציפורי אמריקה. מאוחר יותר, בראשית המאה ה-20, האגודה האורניתולוגית האמריקאית נקראה על שמו - אגודת אודובון.


 את התמונות צילמנו, Mamma Quail ואני, בפארק Kings Canyon בתאריך 20.5.18. תודה ל-Pappa Quail על העזרה בזיהוי הציפורים! מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא.