טיילנו לנו על הר השולחן, בין פרחי מימולוס ותלתן...

אבל מסביב היו עוד פרחים רבים מאד. למשל התורמוסים, Lupinus nanus, שכבר ראיתי בפארק הנרי קאוול: שימו לב שחלקם כבר בפרי. ראיתי בודדים אחרונים שעדיין פרחו.

ראינו גם אשולציות, אבל הפעם זה לא הפרג הקליפורני המוכר, אלא אשלוציה קטנה יותר - שמה Eschscholzia lobbii, והשם העממי הוא Frying Pans, כלומר מחבתות... שם משעשע.

עוד פרח שאני מכירה מהעבר הוא צוואר-הכינור, ה-Fiddleneck. קרוב של עוקץ העקרב שפורח אצלינו בלבן. שם הסוג הלטיני הוא Amsinckia, וכמו אצל עוקץ העקרב, יש הרבה מינים ואני לא בטוחה מי מהם זה.

גם את חסת הכורים פגשתי במסלול הזה: Claytonia parviflora

תלתני גדות-הנחל שדיברתי עליהם ברשומה הקודמת ממש מקסימים, מעל המים הזורמים:

ופגשתי שם גם תלתן נוסף - Trifolium monanthum, משמעות השם היא תלתן חד-פרחי: כי לכל פרח יש עוקץ משלו, בניגוד לתלתן גדות הנחל, שם יש תפרחת צפופה של פרחים על עוקץ יחיד.

פגשתי גם פרחים חדשים לי. למשל בתמונה הבאה - Limnanthes douglasii - משמעות השם "לימננתס" היא פרח-ביצות.

עוד פרח יפה שראיתי היה זה: Odontostomum hartwegii. זהו פרח ממשפחה שהופרדה ממשפחת השושניים, ומשמעות השם היא "השן בפה" בגלל צורת האבקנים.

פגשתי גם כמה צמחים מהעלקתיים, קרובים של המכחול האינדיאני: זהו Castilleja exserta, וגם הוא - כמו קרובו שפגשתי בקניון מיטשל - נקרא Owl's clover, כלומר תלתן הינשוף, למרות שהוא כלל לא קרוב לתלתן.

הוא מאד דומה לקרוב הלבן שלו - Castilleja attenuata. אולי בשלב מסוים אאסוף את כל מיני הקסטילחה שפגשתי, ואכתוב רשימה אודותיהם. כבר סיפרתי שהם נקראים ע"ש בוטנאי ספרדי בשם קסטילחו.

בתחילה חשבתי שגם הפרח הבא, ששיך לאותה משפחה, הוא מין של קסטילחה - אבל בקבוצת California Native Plants Society בפייסבוק תיקנו אותי, זהו Triphysaria eriantha, ששמו העממי Butter'n'eggs - חמאה וביצים.

עוד פרח מעניין וקטן הוא זה: Navarretia tagetina, נווארטיה שנקראת גם היא על שם בוטנאי ספרדי בן המאה ה-18, נווארט.

לצד הנחל פרחו סידלסיאות - דמוי-החלמית, מין אחר מזה שפגשתי בחוף מורי: Sidalcea calycosa.

הפרח הבא נראה לי מוכר מאד: בארץ יש כמה מינים של צללית, פרחים קטנים ממשפחת הציפורניים. המין הקליפורני הוא Minuartia douglasii, צללית דגלאס, על שם דיוויד דגלאס, שהיה אוסף צמחים לצרכי מחקר במאה ה-19.

ובלי נציג אחד לפחות ממשפחת המורכבים אי אפשר, ולכן הנה Agoseris grandiflora - משמעות השם הלטיני היא בערך חסת-עזים גדולת פרחים.

כמובן, היו עוד מציאות רבות, וזה בסך הכל סוף השבוע הראשון של הטיול שלי... אז המשך יבוא.

את התמונות צלמתי בשמורה האקולוגית של הר השולחן הצפוני בקליפורניה, בתאריך 13.5.18. מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא.