לחוף אגם שסטה, היו לא רק פרחים, ולכן אני לוקחת פסק זמן מממלכת הצמחים בשביל שתי ממלכות אחרות: ממלכת החי וממלכת הפטריות.


 אחד העופות הנפוצים בארה"ב הוא ה-Turkey Vulture, שכבר הצגתי בבלוג כמה וכמה פעמים. ובאמת - קבוצת נשרים - A Committee of Vultures - ריחפו מעלינו וחיפשו טרף.

גם את נקר הבלוטים כבר פגשתי והראיתי בבלוג. הפעם, פגשתי זוג שהחליטו להפוך עמוד חשמל למחסן הבלוטים שלהם:


 ועוד דורס יפהפה ריחף מעל האגם - השלך. גם בארץ אפשר לפגוש שלכים, אך בארה"ב הם נפוצים יותר. כבר סיפרתי על אלו שפגשתי בפלורידה.


 עוד אחזור אל השלך בהמשך, כי היה לי עוד מפגש מיוחד אחד איתו (ועם עוד כמה עופות) בטיול אחר.

שמנו לב גם לפטריות. כאן זו פטרית-מדף, שגדלה על עצים מתים. שמה בעברית בהוקית, ובלטינית - Genoderma.

הבהוקית היתה נחמדה, אבל הפטריות המיוחדות יותר היו אלו: הן היו כל כך מיוחדות, ש-Mamma Quail סחבה בול עץ יבש שעליו הם גדלו כדי שאני אוכל לראות אותן:


 באנגלית הפטריות הללו נקראות Bird's Nest - קן הציפור. כיוון שהנבגים שלהן ארוזים במעין ביצים קטנות, השם מאד הגיוני. בעברית הן נקראות מצילה, כמו מצילה של פעמון. כתבתי בעבר על מצילת הגבעול שפגשתי בארץ. זו פטריה מאותה משפחה - Nidulariaceae.


 פגשתי גם פרפרים. הזכרתי את זנב-הסנונית השחור שנהנה מפרחי דיכלוסטמה רבת-פרחים:

שמו הלטיני הוא Battus philenor, ומה שהיה מעניין - פרחי הדיכלוסטמה היו מוקפים בבקיה שעירה, בקיה שנפוצה אצלינו ופולשת בקליפורניה. הפרפרים התרוצצו בין הדיכלוסטמות - ודילגו לחלוטין על הבקיות.

גם על שיח הפרג פגשתי פרפר: הפעם אחד בגוונים של חומים.


 זהו פרפר ממשפחת ההספריתיים - שמו העממי הוא Duskywing, והסוג הלטיני הוא Erynnis.


 ממש לחוף האגם פגשנו פרפרים נוספים, ממש על הקרקע - California Sister כמו שראינו כבר בשמורת סיבלי. שמן הלטיני - Adelpha californica.

על אחד העצים ראינו מעין חרק, ואז שמנו לב שהגב שלו "פתוח" - ובעצם זו קליפה - נשל של ציקדה. לציקדות יש גילגול חסר, כלומר - מהביצה בוקעת נימפה - זהו השלב הצעיר, ולאחר התנשלות (אחת או יותר) - הבוגר מגיח. אין שלב של גולם. זהו הנשל שנותר מאחור:

את התמונות צלמתי ב-Bailey Cove לחוף אגם שסטה, בתאריך 14.5.18.

מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא!