ברוכים הבאים לפארק הלאומי יוסמיטי - Yosemite National Park.
היום אנחנו נכנסים לפארק, מכיוון מזרח - בכביש יפהפה שנקרא מעבר טיוגה - Tioga Pass. הכביש הזה סגור לתנועה בכל חורף, כלומר - בערך חצי שנה כל שנה.
אם תבדקו באתר של רשות הפארקים האמריקאים, הדבר הראשון שתראו זה שעכשיו (נובמבר) - הכביש כבר סגור בגלל השלג.
אבל אנחנו, כזכור, בקרנו שם באוגוסט...

Tioga Pass - מעבר טיוגה, הוא כביש יפהפה בהרי הסיירה נבאדה. הנופים עוצרי נשימה - אגמים קטנים, הרים מלכותיים, יערות עבותים, אחו פורח פה ושם...
רשימה עם תמונות מדהימות של עצים יפהפיים עדין בהכנה. היום אני בענייני נופים ואגמים.

האגם פה למעלה, למשל, שמו Ellery Lake (אגם אלרי) וגבהו 9538 רגל מעל פני הים. שזה בעברית בערך 2.9 ק"מ.

הנוף המרהיב של יוסמיטי - הרי גרניט נישאים, מצוקים אדירים וקניונים עמוקים - עוצב בעיקר על ידי גופי מים - קרחונים שהיו באיזור לפני 2-3 מליוני שנים, נהרות שניקזו את הקרח שהפשיר (שני הנהרות החשובים בפארק הם נהר טולומני ונהר מרסד), הצפות חוזרות, חורף קר מאד, וקיץ חם למדי ויבש (רק 3% מהמשקעים יורדים בקיץ)

הכביש עובר חלק מהזמן לאורך נהר טולומני - Tuolumne River - שבאיזור הזה הוא רדוד ואיטי, וממש מזמין להכנס אליו. אז נכנסנו: אני והעננצ`יקים, רק לטבול רגלים. כשרצינו לצאת, העננצ`יק אבד שיווי משקל, תמך את עצמו בי - התייצב, והופס! הושיב אותי במים...

משם המשכנו והגענו אל אגם יפהפה עם גדה חולית ונעימה. זהו Tenaya Lake שעל חופו צלמנו את העורבני היפהפה - Steller`s Jay

הפעם שלפנו את בגדי הים שלנו, ונכנסנו לאגם - הנה שלושתנו במים: מוטי צלם, ונשאר בחוץ - ודווקא מזל שהוא החליט ככה, כי המים ק-פ-ו-א-י-ם! בררררר!
מגבת, כמובן, שכחנו לקחת איתנו - אז מוטי רץ לאוטו, הביא ז`קט פליס (זה דווקא כן היה) - ושלושתנו השתמשנו בז`קט במקום מגבת. אגב, מומלץ. הוא מחמם ונעים גם אם הוא לח.

המשכנו בנסיעה, ועצרנו בנקודות תצפית שונות. פה לפנינו ההר הידוע the half-dome - מחצית הכיפה. צוק גרניט ענק שנראה כמו כיפה שבורה:

ההמשך יבוא
כל התמונות צולמו בTioga Pass, Yosemite National Park
ב-17.8.2009
כתמיד, מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא.