אני ממשיכה עם הפרחים שפגשתי בפארק פינאקלס.


 הפרח הראשון להיום הוא ה-Pholistoma auritum, ששמו העממי הוא Fiesta Flower - פרח החגיגה. פגשתי אותו בקניון המלכים כמה ימים קודם לכן.


 עוד פרח מוכר הוא הקולינסיה שונת-העלים - Collinsia heterophylla - הידועה בתור Chinese Houses. הפעם פגשתי פרט בודד ופחות מרשים...

פגשתי שני מינים של קלרקיה. הראשון הוא Clarkia tembloriensis - קלרקיית טמבלור - מין אנדמי לרכס הרי טמבלור במרכז קליפורניה, האזור בו נמצא פארק פינאקלס.

הקלרקיה השניה היא Clarkia affinis - שמה העממי הוא Chaparral Clarkia - קלרקיית הצ'פראל, וגם היא אנדמית לקליפורניה. יש לה צבע בורדו ממש נהדר:

כבר ראיתי כמה וכמה מינים של אריגונום, ממשפחת הארכוביתיים. הפעם פגשתי את Eriogonum fasciculatum, אריוגונום מאוגד:


 שמו העממי הוא California Buckwheat - כוסמת קליפורנית, כי כוסמת היא הצמח המוכר ביותר מהמשפחה...


 למשפחת הארכוביתיים יש פרחים קטנים ולא מרשימים, אבל המקבצים שלהם נחמדים יחד. בתמונה הבאה, למשל, זהו Chorizanthe douglasii - שמו העממי הוא San Benito Spineflower - וגם הוא אנדמי לקליפורניה, למחוז סן בניטו וסביבותיו.


 פגשתי גם אשבל בפארק: זהו Stachys bullata, אפשר לתרגם זאת לאשבל בלוטי - הוא נקרא כך כי יש לו שערות בלוטיות על העלים.


 גם האשבל הזה אנדמי לקליפורניה - לאזורים הקרובים לחוף. מסתבר שפגשתי די הרבה פרחים אנדמיים לקליפורניה! זה בהחלט משמח אותי!

הפרח הבא, לעומת זאת, הוא מאד רחב תפוצה. אפשר למצוא אותו פורח גם בארץ: זו ורוניקת המים - Veronica anagallis-aquatica. הורוניקה הזו נפוצה ברוב העולם, צומחת בשולי פלגים ונחלים. לא ברור מהו תחום התפוצה המקורי שלה - צמחי מים מופצים מאד בקלות על ידי ציפורים נודדות, וגם הורוניקה הזו הופצה. אצלינו, כמובן, היא לא נפוצה - כי אין הרבה פלגים ונחלים שמתאימים לה ולא ייבשו אותם עדיין...

את הלוענית הקליפורנית - Scrophularia californica - אני כבר מכירה ממקומות רבים, היא נפוצה בקליפורניה וסביבותיה:

את הפרח הבא ראיתי גדל על המצוק מעלי, ונאלצתי לטפס בשביל לראות אותו מקרוב. אני מאד שמחה שטיפסתי אליו, כי הוא באמת יפה מאד:

זהו לוע-הארי - שמו הלטיני Antirrhinum multiflorum, כלומר לוע-ארי רב-פרחים. ונחשו מה? נכון! גם הוא אנדמי לקליפורניה. הידד!

את הפרח הבא זיהיתי כבר כשייך למשפחת השלהביים, זו שהתלהבתי ממנה בגבעות אלבמה. הוא מהסוג אריאסטרום - כוכב-שעיר (ראיתי שני מינים מהסוג הזה בגבעות אלבמה) שמו Eriastrum virgatum, כלומר כוכב-שעיר אשון.


 והפעם זו באמת מציאה מיוחדת, כי הוא לא רק אנדמי לקליפורניה, זהו מין נדיר בעל תפוצה מאד מוגבלת.


 ואני סוגרת את הרשימה עם פרח שאני כבר מכירה - Castilleja exserta, קסטילחה בולטת, ששמה העממי Purple Owl-Clover, וכבר התלוננתי על כך שאין לו קשר לא לינשופים ולא לתלתנים...


 את כל התמונות צלמתי בפארק הלאומי פינאקלס, בתאריך 24.5.19. מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא!