עוד פרחים מחוף אגם שסטה. הראשון הוא אחד הפרחים המיוחדים ומקסימים שיצא לי לפגוש: אקווילגית השני - Aquilegia formosa, ששמה העממי Crimson Columbine. כבר כתבתי עליה, לאחר מפגש מרגש בפארק לאסן לפני 9 שנים. הפעם ראיתי אקווילגיות בכמה מקומות, וכל פעם התפעלתי מהעדינות והמבנה המורכב של הפרח.

האקווילגיה היא ממשפחת הנוריתיים, כמו הקצח והנורית אצלינו. גם הצמח בתמונה הבאה הוא ממשפחת הנוריתיים: זהו הפרי של צמח מטפס ששמו זלזלת צמירה - Clematis lasiantha:

ואם כבר אני במשפחת הנוריתיים, אז הנה נורית: אם אני לא טועה, זו נורית מערבית - Ranunculus occidentalis.

הפרח הבא נראה לי בתחילה כמו נורית, אבל הוא ממשפחת הורדניים. אם אני לא טועה, זהו חמשן. בארץ גדלים שני מינים - חמשן נדיר בחרמון, וחמשן זוחל בגליל העליון. בקליפורניה יש הרבה מינים, ואני חושבת שזהו חמשן מניפני - Potentilla flabellifolia. הוא עמוס חיפושיות-פרחים קטנות, כנראה מהסוג Stilbus.

פגשתי גם ורד בר: באזור שסטה בקליפורניה יש מעל עשרה מינים שונים של ורדי בר, אני לא מכירה מספיק בשביל להחליט מי מהם זה הורד שפגשתי:

שני הפרחים הבאים בלבלו אותי... הראשון הוא Leptosiphon androsaceus - שמו העממי הוא False Babystars, והיו הרבה ממנו לאורך השביל. כוכבים ורודים ונחמדים.

ולכן חשבתי שגם הפרח בתמונה הבאה הוא אותם כוכבים. אבל העלים שונים, הצמח שעיר יותר, ובעצם זהו סוג אחר מאותה משפחה: Collomia heterophylla, קולומיה שונת-עלים. המשפחה היא משפחה שאין לה נציגים בצמחי הבר בארץ - Polemoniaceae - שלהביים.

עוד כוכב ורוד וקטן שפרח ביער בהמוניו היה הפרח הבא: Trientalis latifolia ממשפחת הרקפתיים. שמו העממי הוא Starflower, כלומר - גם הוא כוכב:

פגשתי גם כמה פרחים ממשפחת הזיפניים: הראשון שייך לסוג בעל מינים רבים, וכבר הצגתי כמה מהם בבלוג. זו כנראה Phacelia heterophylla - פסליה שונת-עלים.

אחד הפרחים המיוחדים היה שיח שפרח בלבן: שמו הלטיני Eriodictyon californicum, ושמו העממי Yerba Santa - שזה "העשב הקדוש" בספרדית. השתמשו בו רבות כצמח מרפא וגם כצמח תבלין. הוא ממשפחת הזיפניים.

הפרח הבא מאד דומה ל-Yerba Santa, אבל זהו צמח שונה - צמח קטן ולא מעוצה, בניגוד לקודם, שהוא שיח. הוא כנראה Draperia systyla.


 ועוד אחד ממשפחת הזיפניים: נמופילה - Nemophila. רציתי מאד לפגוש מין אחר מאותו סוג, שיש לו פרחים לבנים עם כתם כחלחל. אבל גם זה חמוד:

ממשפחת השפתניים פגשתי שני פרחים. הראשון הוא קערורית - Scutellaria antirrhinoides. הייתי מתרגמת את השם לקערורית דמויית-לוע הארי, והפרחים באמת מזכירים מעט את פרחי לוע הארי:

השני ממשפחת השפתניים, שהוא הפרח האחרון להיום הוא מרווה: מרוות סונומה - Salvia sonomensis.
 עד כאן הרשומות מאגם שסטה. בפעם הבאה - טיול חדש :-)

את התמונות צלמתי לחוף אגם שסטה, בתאריך 14.5.18. מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא.