תראו איזה דרך נפלאה להתחיל את היום: לשבת במעיין מים חמים ומפנקים, ולצפות בנוף ההרים המושלגים מעבר. משמעות השם "סיירה נבאדה" הוא "ההרים המושלגים".


 כמובן, לא היינו היחידים בשטח. הבטחתי בעלי חיים, ואני מקיימת:


 הראשון הוא סיפן אמריקאי - American Avocet. שמו הלטיני: Recurvirostra americana. בארץ אפשר לפגוש את הסיפן העקוד, ושניהם מאופיינים במקור דק ומתעקל כמו סיף:


 לא רחוק מהסיפן הסתובבה ביצנית: המין הזה נקרא Willet באנגלית, ושמו הלטיני Tringa semipalmata. ידידי Pappa Quail סיפר לי שיש לו גם שם עברי, אבל ארוך ומטופש - בבואן קרום-אצבעות. השם האנגלי, Willet, הרבה יותר קולע.


 ומעליהן, על גדר עמדה נקבת Red Winged Blackbird והשקיפה:

לטאה חיבקה סלע וקיוותה שלא נשים לב אליה. כנראה זו ה-Western Fence Lizard הנפוצה, Sceloporus occidentalis.

פגשנו גם כל מיני יונקים - הראשון הוא הסנאי, Golden-mantled Ground Squirrel ובלטינית - Callospermophilus lateralis. הוא מאד נפוץ בהרי קליפורניה, וכבר פגשתי אותו בעבר.


 גם הארנבונים מאד נפוצים בקליפורניה, נראה לי שהאחד (או אחת?) הזה אוסף חומר לריפוד קן עם גורים: זהו ארנבון אמריקאי (ששונה מהארנבון האירופאי) ושמו הלטיני Sylvilagus audubonii.


 וגם את הארנבת הקליפורנית פגשנו - גדולה ומהירה יותר מהארנבון, זו ישבה על מדרון מעלינו וכנראה חשבה שאנחנו לא רואות אותה. שמה העממי Black-tailed Jackrabbit, והשם הלטיני Lepus californicus. גם אודות הארנבות והארנבונים כבר כתבתי.

ולמקום בו מסתובבים סנאים וארנבונים, יגיעו במוקדם או במאוחר גם הטורפים... זהו הקויוט, בעברית הוא נקרא זאב-ערבות. הוא נפוץ בכל צפון אמריקה, וקצת כמו התן הזהוב אצלינו - הוא מאד סתגלן ומסתדר גם בתוך ערים גדולות - ראיתי אותו אפילו בשולי לוס אנג'לס, לפני 5 שנים. שמו הלטיני Canis latrans.


 כשגמרנו להתרחץ ולצפות בכל מה שמצאנו סביבנו, המשכנו דרומה - לראות עוד פלאות והפתעות. בכביש צדדי בדרך, על עמוד עץ, ניצב עקב - וכיוון שהכביש היה פנוי, עצרנו לצלם אותו - עד שהגיע מישהו ונאלצנו להמשיך.


 זהו שוב עקב סווינסון - Buteo swainsoni - Swainson's Hawk - מסתכל על השדות, מחפש ציד. תראו כמה הוא יפה:


 את התמונות צלמתי באזור Travertine Hot Springs ב-Bridgeport. מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא!