עפתי לתרמילאים

דה טונג - טיול יום מחוץ לבייג'ין

50 מערות שנחצבו בקיר בתקופת שלושת ווי הצפונית (460-494) כדי שאפשר יהיה להכניס לתוכן 51,000 פסלי בודהה בגדלים שונים ובצורות שונות. הפסלים מסודרים בקו ממזרח למערב.
איילת רגב- בוגרת החוג ללימודי מזרח אסיה בירושלים
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: דה טונג - טיול יום מחוץ לבייג'ין
© Depositphoto

דה טונג (Da Tong) נמצאת בצפון חבל Shanxi, כשבע שעות נסיעה ברכבת מבייג`ין. האטרקציה המרכזית פה היא מערות בודהה (Yungang) למרגלות הר Wuzhou מלפני 1500 שנים שנמצאות 16 קילומטרים ממערב לדה טונג. ניתן להגיע למערות בקלות במונית או באוטובוס מקומי, אך מומלץ יותר לקחת את הסיור המאורגן של ה- CITS בבייג`ין.

מדובר בלמעלה - מ - 50 מערות שנחצבו בקיר בתקופת שלושת ווי הצפונית (460-494) כדי שאפשר יהיה להכניס לתוכן 51,000 פסלי בודהה בגדלים שונים ובצורות שונות. הפסלים מסודרים בקו ממזרח למערב וניתן לחלקם לשלוש קבוצות מרכזיות. הקבוצה הראשונה (מערות 1, 2, 3 ו-4) היא המזרחית ביותר. מערה 3 נחשבת לגדולה שבין 53 המערות. הסיור המודרך מתחיל בדרך כלל מהקבוצה השניה (מערות 5-13) שכן האמנות פה היא מהיפות ביותר. במערה מפסר 5 תוכלו למצוא את הבודהה היושב שגובהו 17 מטרים. במערה מספר 7 אפשר לראות את בודיסטוואה, במערה מספר 8 ישנו פסל של שיבה עם 8 זרועות וארבעה ראשים הרכוב על פר. מערות 9 ו- 10 מפורסמות בעמודי מצבה קידמיות ובכלים לנשיאת כלי נגינה. במערה מספר 12 ישנם פסלים של נגנים. במערה 13 ישנו פסל בודהה שמחזיק בידי הימנית פסלון. שאר המערות שייכות לקבוצה השלילשית.. מערה מספר 14 ניזוקה קשות במרוצת השנים. מערה מספר 15 נקראת מערת 10,000 הבודהות. מערות 16- 20 נחשבות לעתיקות ביותר וכל אחת מהן מסמלת שנות שלטון של קיסר אחר מקיסרי ווי הצפונית. מערות 21 ואילך נחצבו בשלב מאוחר יותר ואינן דומות כלל למערות האחרות. עלות: 30 יואן או 15 עם כרטיס סטודנט.

 *אטרקציות נוספות בדה טונג כוללות את קיר תשעת הדרקונים (Nine-Dragon Screen)- אשר שימש במקור כקיר מסך בארמון של הנסיך Dai Zhu Gui (בהו ה- 13 של מלך מינג הראשון Zhu Yuanzhang) וכן את מנזר חוה יאן (Huayan) עם מקדש העץ הגדול ביותר בסין ואת מנזר שן חוה (Shanhua) שנותר ללא פגע מאז שנת 713.

 ניתן לצאת בבוקר מבייג`ינג, לבלות שם את כל היום ולחזור ברכבת בלילה חזרה לבירה.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סין