עפתי לתרמילאים

מסלולי טיול בבייג'ין

בעיר ענקית כמו בייג`ין תוכלו למצוא מבחר של אטרקציות המתאימות לכל אחד ולכל סגנון. החל ממקדשים עתיקים, גנים יפהפיים וכמובן, גולת הכותרת ואחת האטרקציות הידועות והמוכרות של סין, החומה הסינית. תוכלו לטייל בעיר יום אחד או כמה ימים ולשלב במסלול, אותו תבחרו לעשות, את היעדים המרכזיים והחשובים של העיר. הנה, לפניכם, כמה הצעות למסלולי טיול בבייג`ין.
יעל מעוז - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מסלולי טיול בבייג'ין
Chung King/Depositphoto ©

מסלול בן 3 ימים בבייג`ין

יום 1: את היום הראשון תוכלו להתחיל בביקור בכיכר Tiananmen, הכיכר המרכזית והידועה של בייג`ין, כיכר בה מתקיימים אירועים רבים והיא אחת האטרקציות המרכזיות של בייג'ין. משם המשיכו אל העיר האסורה (Forbidden City), אטרקציה בעלת חשיבות היסטורית ארוכת שנים. תוכלו להשכיר מפה אלקטרונית עם אוזניות שתלווה אתכם בסיור בעיר, תוך כדי מתן הסבר על כל אטרקציה שתראו. כשתצאו מהעיר חצו את הכביש והגיעו לפארק ג`ינג-שאן - גבעת הפחם. עלו במדרגות שבפארק וכשתגיעו למעלה - נכונה לכם הפתעה יפהפיה. בתצפית תוכלו לראות נוף מדהים של כל העיר האסורה ושל חלקים נוספים מבייג`ין. לאחר סיור קצר במקום וצילומים מרהיבים (ואולי מנוחה קלה בבית המלון), קנחו את היום ברחוב הבארים באיזור סאן-לי-טון בארוחה טובה, שתייה והופעה.

יום 2: ביום השני סעו למקדש הלאמה, המקדש הטיבטי הגדול בבייג`ין. במקדש, הממוקם 500 מטר מתחנת Yonghe Gong בקו 2 (המעגלי), נוהגים הסינים להדליק קטורת ולהשתחוות לפסלים הממוקמים בתוך המבנים. משם קחו מונית למקדש השמיים המרשים, ולאחר טיול במקום צאו מהשער המזרחי, שם ממוקם שוק הפנינים. "שוק" זה, על אף שמו, הוא בעצם מרכז קניות מקורה וממוזג. אחרי קניות מתישות ודאי תרצו לחזור למלון למנוחה, לפני עוד ערב של בילויים בעיר.

יום 3: את היום השלישי תוכלו להקדיש כולו לביקור בארמון הקיץ (Summer Palace). תוכלו ללכת לאורך גדת האגם עד שתגיעו לארמון עצמו. הנוף, הרומנטיקה... תוכלו להעביר שם שעות רבות ולהינות מהפסטורליות של המקום. משם המשיכו במונית ל"גבעת הניחוחות", שם ממוקם רכבל שיקח אתכם לפסגה. מקום טוב לצילומים של העיר ונופיה.

לתחילת הכתבה

מסלול טיול מחוץ לבייג'ין

אתם מוזמנים לצאת, לא רחוק מהעיר בייג`ין, לכיוון האטרקציה הידועה ביותר שלה (ואולי הידועה והמוכרת ביותר בסין כולה), החומה הסינית, החומה הגדולה (Changcheng): חומה זו מתחילה מאזור שאנחאיגואן, שעל החוף המזרחי, ועד גיאיו גואן (Jiayu Guan) שבמדבר גובי. כדי ליהנות מיופייה ועצמתה של החומה, ישנן כמה תצפיות מהן תוכלו לצפות עליה.

התצפיות על החומה הגדולה
באדאלינג (Badaling): תצפית זו, תצפית תיירותית ועמוסה בדרך כלל בתיירים, נמצאת 70 ק"מ צפונית-מערבית לבייג`ין. אפשר למצוא בה אמפיתיאטרון (Great Wall Circle Vision Theatre) המציג סרטים בני 15 דקות בנושא החומה הסינית. חלק זה של החומה שוחזר בסוף שנות ה-50 והפך לאחד היעדים המתויירים ביותר לאורך החומה.

  • הגעה: ניתן להצטרף לטיולים מאורגנים היוצאים למקום, אותם מספקים בתי מלון וחברות התיירות השונות. המחירים של טיולים אלה יקרים מאד בדרך כלל ולכן מומלץ לשקול להצטרף לסיורים זולים יותר של חברות סיניות (כדאי לעשות סקר שוק). סיורים מסוג זה שונים במעט מהסיורים האחרים (הם כוללים גם ביקור בשסאן לינג, קברי בני שושלת מינג). כדי להגיע לתצפית זו, תוכלו להיעזר בשירותיהם של האוטובוסים היוצאים מכיכר טיאנאנמן (הפינה הדרום מערבית) מדי יום בשעות 06:30 ו- 10:00 בעלות של 50 יואן, או אוטובוסים אחרים, זולים יותר, בעלות של 40 יואן, היוצאים גם כן מהכיכר אבל מהקצה הדרומי שלה מדי יום בשעות 08:00 ו- 09:30. אפשרות נוספת היא לנסוע באוטובוסים היוצאים מ- Zhanlanguan. הם יוצאים בשעה 08:00 (לסיור הנמשך כתשע שעות) והנסיעה בהם עולה 36 יואן. אפשרות נוספת, והזולה ביותר, היא עם מיניבוס מספר 919 בעלות של 10 יואן. מיניבוס זה יוצא מתחנת Deshengmen, לא רחוק מתחנת הרכבת התחתית. דרך אחרת, תוכלו לשכור מונית לשמונה שעות לטיול לחומה ובחזרה, בעלות של החל מ- 400 יואן.
  • עלות הכניסה: הכניסה לתצפית זו עולה 25 יואן.

מוטיאניו (Mutianyu): תצפית זו נמצאת במרחק של 90 ק"מ צפון-מזרחית לבייג`ין. בתחילה, ובעיקר כדי להקל על העומס והצפיפות שבתצפית באדאלינג, נבנתה תצפית זו. כיום, התצפית, כמעט כמו באדאלינג, צפופה ומאד מתויירת.

  • הגעה: יש לעלות על אוטובוס מספר 916, היוצא מתחנת האוטובוס Dongzhimen ומגיע עד Huairou ומשם המשיכו עם האוטובוס המגיע עד תחנת היעד מוטיאניו.
  • עלות הכניסה: הכניסה לתצפית זו עולה 20 יואן.

ג`ויונג גואן (מעבר ההרים ג`ויונג): קטע זה של החומה בעל חשיבות היסטורית רבה הן בשל העובדה שניבנה במאה החמישית ושופץ על ידי קיסרי מינג, והן בשל מיקומו (קרוב מאד לבייג`ין, במרחק של כ-50 ק"מ מצפון מערב לבייג`ין). זהו מסלול קצר (אם כי לא קל) האורך כשעתיים.

  • הגעה: הגעה: אפשר להיעזר בשירותיו של מיניבוס מס` 919 והנסיעה היא בעלות של 10 יואן. המיניבוס יוצא מתחנת דשנגמן.
  • עלות כניסה: עלות הכניסה לאתר 25 יואן.

שסאן לינג (13 הקברים): לא רחוק מבייג`ין, במרחק של 50 ק"מ צפונית מזרחית לה וליד העיירה Changping (נסיעה האורכת כשעה וחצי), תמצאו את קבריהם של בני שושלת מינג (1368-1644). מקום זה ידוע בעולם בשל היותו מקום קבורתם של 13 קיסרים, מבני השושלת הידועה, ו- 7 מאהבותיהם ומקום קבורתו גם של משרת אחד. מקום קבורה זה יושב על מרגלותיו של הר יאן (Yan) וצופה על פני נוף יפהפה של אזור המתפרש על פני שטח של למעלה מ- 120 קמ"ר.

  • הגעה: ניתן להצטרף לסיורים מאורגנים המשלבים גם ביקור אתר זה יחד עם הביקור בחומה הסינית (בנקודת התצפית באדאלינג). אוטובוסים אלה יוצאים מכיכר טיאנאנמן בשעות 06:30 ו-10:00 והנסיעה בהם היא בעלות של 50 יואן. אפשרות אחרת היא להשתמש בשירותיו של אוטובוס זול יותר, בעלות של 36 יואן, היוצא בשעה 08:00 מ- Zhan languan ומגיע גם לבאדאלינג ולשסאן לינג.

טאנדזה סה (Tanzhe Si): זהו המקדש הגדול ביותר בבייג`ין ששטחו 260 מ` על 160 מ` והוא נמצא במרחק של 45 ק"מ ממערב לבייג`ין. למקדש זה היסטוריה ארוכה הבאה לידי ביטוי בעיטורים המופיעים בו (ברובם עיטורי דרקונים) והוא אתר תפילה לגשם בשנות בצורת.

  • הגעה: אפשר להשתמש בשירותיו של אוטובוס מס` 15 היוצא מתחנת Zhankanguan (נסיעה של כשלוש תחנות) ולאחר מכן במונית. דרך אחרת היא באמצעות הרכבת התחתית שנוסעת ל- Pingguoyuan ומשם להמשיך באוטובוס מס` 336 שנוסע ל- Hetan (נקודה ממנו תוכלו לקחת אוטובוס המגיע ישירות למקדש זה).

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על בייג'ין