עפתי לתרמילאים

מסלול תלת יומי בדלהי

שלושה ימים הם זמן אידיאלי על מנת להכיר את דלהי על בורייה. כאשר מחלקים את הסיור באטרקציות בעיר למסלול תלת יומי, ניתן בהחלט לקחת את הזמן, לעצור להפסקות של אוכל וקניות ולחוש היטב את האווירה של כל יעד ויעד בעיר הבירה של הודו. יוצאים לטייל בדלהי!
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מסלול תלת יומי בדלהי

יום 1 - אזור המיין בזאר וקונאט פלייס

את יום הטיול הראשון שלכם בדלהי מומלץ לפתוח במיין בזאר. תוכלו לבלות באחת משלל המסעדות שבמתחם, לסייר בין החנויות הרבות לפגוש מטיילים רבים וליהנות מלב ליבה של תופעת התרמילאות בהודו ודרום מזרח אסיה.

המיין בזאר- פאהארגאנג`- Paharganj
גם אם אינכם לנים במתחם המיין בזאר, רובע התרמילאים של דלהי, אסור לכם בשום פנים ואופן לפספס אותו! באופן פורמאלי, המיין בזאר הוא אחד השווקים השוקקים, הפופולאריים והעמוסים בעיר. אך מעבר לזאת, מדובר ברובע תרמילאים אווירתי, ססגוני, מלא חיים, טיפוסים מעניינים, ריחות, צלילים, צבע ושלל מטיילים מכל קצוות תבל. הגסטהאוסים והמסעדות הרבות הפזורות במתחם הם המקום הטוב ביותר לפגוש בו תרמילאים מכל העולם ולצאת יחדיו למסע אל הודו הקסומה. המיין בזאר מספק לתרמילאי את כל מגוון השירותים האפשרי: משרדי נסיעות, לינה, אוכל, קניות, אמצעי תחבורה, כביסה, חנויות ספרים ומה לא... שומרי המסורת שבניכם (וגם מי שלא) יותר ממוזמנים לבקר בבית חב"ד- דלהי הממוקם בקומה השניה של הגסטהאוס המיתולוגי "הארי רמה" שבמרכז הרחוב. מתחילת שנות השבעים ועד היום משמש המיין בזאר כתחנה ראשונה במפגש של התרמילאי הממוצע עם חווית המזרח הרחוק, שער הכניסה ויריית הפתיחה של טיולכם בתת היבשת ההודית.

מיקום: Old Delhi, בצמוד לתחנת הרכבת המרכזית ניו דלהי. שעות פעילות: המיין בזאר פעיל משעות הזריחה ומעט לאחר שקיעתה. כדאי להמנע משהות ברחוב בשעות הלילה הקטנות.

מקצהו המזרחי של מתחם התרמילאים הססגוני, בסמוך לכניסה אל תחנת הרכבת של ניו דלהי, עצרו ריקשה אופניים או ממונעת ובקשו מהנהג שיקח אתכם אל הקונאט פלייס, הכיכר המפורסמת של דלהי הנמצאת כחצי קילומטר בכיוון דרום. בכיכר תוכלו לעצור במסעדה, לשתות בירה טובה, לעשות שופינג ומה לא. מומלץ לבקר גם בפאליקה בזאר שבמרכז הכיכר, שוק תת קרקעי הומה ואטרקטיבי במיוחד.


קונאט פלייס- Connaught Place
כיכר תנועה ענקית המשמשת בין השאר כמקום הטוב ביותר לבילוי וקניות בדלהי. מי שמתגעגע לחיי המערב יוכל להרגיע כאן את תשוקותיו - יש כאן סניפים של ווימפי, כספומט, בנקים, סניפים של כל חברות התעופה הגדולות שפועלות בהודו, מלונות יוקרה, מסעדות מעולות ובוטיקים המוכרים כל סחורה מערבית שתחפצו בה. כל אלה שוכנים בבניינים חדשים ויפים שניצבים במעגל מסביב לגן ירוק הניצב במרכז הכיכר, בו ניתן לעשות הפסקה מהקניות ולזכות בצחצוח נעליים, לטעום גלידה מקומית, לקבל עיסוי או לקנות זר פרחים ריחניים והכל תמורת כמה רופי בודדים.

אתר אינטרנט: www.indiasite.com/delhi/shopping

לאחר שהתרשמתם ממרכז הקניות והבילוי החדש של דלהי, הגיע הזמן לחזור לאווירת הדת והרוח. נצא אל מקדש הזהב הסיקי שברחוב Baba Kharag Singh Marg. מכיכר הקונאט פלייס, צאו אל רחוב זה, הליכה (או נסיעה בריקשה) במורד הרחוב לאורך כ- 500 מטרים תביא אתכם אל הכניסה למקדש.

מקדש הזהב הסיקי גורדווארה באנגלה סאהיב- Gurdwara Bangla Sahib
מקדש סיקי מרשים בעל שלוש כיפות זהב ענקיות. המבנה הוקם בדיוק במקום בו ביקר המנהיג הרוחני השמיני של הסיקים, הארקרישאן דאב, בעת ביקו רו בדלהי ב- 1664. למאגר המים המצוי בפנים במבנה, מייחסים המאמינים סגולות ריפוי ונעורים. הצטיידו בצעיף או בנדנה טרם הביקור, שכן הכניסה למקדש מותרת בכיסוי ראש בלבד.

 • כתובת: Baba Kharag Singh Marg, New Delhi-110 001
 • שעות פעילות: המקדש פתוח למבקרים משעות הזריחה ועד שקיעת השמש.
 • מחיר: הכניסה אינה כרוכה בתשלום.
 • אתר אינטרנט: banglasahib.org/index.html

אל היעד הבא והאחרון שלנו להיום, נצא במונית או אוטו- ריקשה לנסיעה בת כרבע שעה אל מקדש לקשמי נראיאן
 (Lakshmi Narayan Mandir), הנמצא כקילומטר וחצי מערבית למקדש הסיקי בקו אווירי, ברחוב מנדיר מארג (Mandir Marg).

מקדש לקשמי נראיאן- Lakshmi Narayan Mandir
 מקדש גדול ומודרני הידוע גם בתור מקדש בירלה (Birla Mandir) על שם פטרוניו- הסוחרים העשירים מראווארי בירלה (Marwari Birla). המקדש, שבנוי בעיקר משיש, הוא בעל מספר מפלסים וממוקם בגנים יפים. האזור הקדוש במקום מוקדש ללאקשמי (Lakshmi), אלת העושר, ולפניו נמצא אולם תפילה בו מתקיימות תפילות ושירה שמחה המלווה על בתיפוף טאבלה. במקדש יש גם חדר המוקדש לקרישנה (Krishna) המקושט באבנים צבעוניות ומראות.

 • כתובת: מערבית לקונאט פלייס, ברחוב מנדיר מארג (Mandir Marg).
 • אתר אינטרנט: www.indnav.com/servlet

לתחילת הכתבה

יום 2 - ניו דלהי

יום הטיול השני שלכם בהודו עומד בסימן צדדיה היפים והעשירים יותר של דלהי, מרכזי התרבות, הסמלים הלאומיים והמרכזים הפוליטיים של העיר השוקקת. בכל אלו נבקר במסגרת סיור בשדרת ראג`פאט, לב ליבה של ניו דלהי. עם ערב נשוב למעט אווירה רוחנית והסטורית עם הגעתנו למאוזוליאום של הומאיון (Humayun`s Tomb), אחד משיאי הארכיטקטורה המונגולית בהודו וגן לודי המפורסם של דלהי. את יום הטיול נפתח במשכן הנשיא רשטפארי בהאוואן (Rashtrapati Bhavan) שבקצהו המערבי של רחוב ראג`פאט (Rujpath):

משכן הנשיא רשטפארי בהאוואן- Rashtrapati Bhavan
מבנה ענק בגוון ורוד ובעל צורת H, הניצב על שיפוע מתון על גבעת ראיסינה (Raisina). משכן הנשיא רשטפארי בהאוואן שימש בעבר את המשנה למלך לורד מאונטבטן (Mountbatten) שמונה לתפקיד ב-1947 על מנת לפקח על קבלת העצמאות. על אף הפאר וההדר שלו ועל אף הכיפות המוגוליות והרקמות ההודיות היפות שבו מנהיגי הודו השונים נטו להסתייג מהמבנה המרשים, אולי בגלל אופיו הבריטי. כדי להעריך את המידות הנאות של המבנה כדאי לצפות בו משער הודו אך גם מקרוב הגובה של העמודים הרבים התומכים באכסדרות הקדמיות שלו ניכר והגודל של כיפת הנחושת המרכזית, השולטת על כל המבנה המדהים. העמוד מג`איפור (Jaipur Column) תרומת המהראג`ה של ג`איפור, מתנשא לגובה של 145 מטרים וממוקם בין שער הכניסה לצד המזרחי של הבניין. חיילים צועדים לפני שערי הברזל מדי יום שבת בין השעות 9:30 לבין 10:15 בטקס חילופי משמרות. בצד המערבי של המגורים נמצאים גנים, הפתוחים לקהל מדי חודש פברואר, שבנויים לפי מודל מוגולי ומחולקים על ידי נתיבי מים ומזרקות.

כתובת: המבנה ממוקם במפגש הרחובות Raisina Road ו- Motilal Nehru Road. מספר טלפון: 23320005/ 23320008 - 011 אתר אינטרנט: presidentofindia.nic.in

 ממשכן הנשיא, צאו לטיול לאורך שדרות ראג`פאט בכיוון מזרח. צפו לרחוב מטופח מעוטר במדשאות, שיחים ומבנים מרשימים. הליכה של פחות מקילומטר, תביא אתכם אל המוזיאון הלאומי של הודו (National Museum) שיופיע מימינכם בהצטלבות עם רחוב ג`אנפאט (Janpath Rd).

המוזיאון הלאומי - National Museum
מוזיאון התרבות וההסטוריה הגדול ביותר בדלהי. ה- National Museum עמוס במוצגים הנותנים סקירה כוללת של עברה של תת היבשת ההודית בתקופה של יותר מחמש מאות שנים. הגלריות השונות מסודרות במעגל מסביב לחצר מרכזית והסיור המקיף עשוי לארוך מספר שעות. באולם הכניסה יש חנות קטנה שמוכרת גלויות, ספרים ומזכרות ומספקת מידע על הסרטים המוצגים במקום מדי יום בשעה 14:30. במוזיאון אפשר לראות כלי ברונזה ופסלי עץ מתקופת האימפריה המאוריאנית, מוצגים מדרום הודו מתקופת ויג`יאנגאר ותלבושות מסורתיות של אנשים שבטים. כתובת: Janpath Road , בסמוך לשער הודו. שעות פעילות: המוזיאון פתוח בימים שלישי עד ראשון בין השעות 10:00 עד 17:00, סיורים מודרכים מתחילים מדי יום בשעות 10:30, 11:30, 12:00 ובשעה 14:00 מחיר כניסה: הכניסה למוזיאון אינה כרוכה בתשלום. מספר טלפון: 3019538 011 אתר אינטרנט: www.nationalmuseumindia.gov.in

 חזרו אל שדירות ראג`פאט, הליכה לאורך כ- 700 מטרים נוספים תביא אתכם אל האטרקציה הבאה אותה לא תצליחו לפספס, שער הודו.

שער הודו - India Gate
בדומה לשער הודו המפורסם שבעיר מומבאי, גם בדלהי תמצאו מבנה ענק בדמות שער כניסה מפואר. שער ההנצחה בגובה 42 מטרים, הניצב בקצה המזרחי של שדרת ראג`פאת הוא למעשה מצבת זיכרון שעוצבה על ידי האדריכל האנגלי אדווין לוטיינס ב-1921 בדמות שער הנצחון בפריס. על גוף המבנה חקוקים שמותיהם של למעלה מ- 85,000 חיילי צבא הודו שנהרגו במהלך מערכות המלחמה בהן נטל חלק צבא הודו. מעבר למבנה המרשים, משמש מתחם השער כמרכז להתקהלויות, חגיגות תהלוכות ומצעדים.
 מיקום : India Gate, Rajpath, New Delhi (בקצהו המזרחי של הרחוב) אתר אינטרנט: www.indiasite.com/delhi

 משער הודו עצרו אוטו ריקשה או מונית אל היעד הבא, המוזיאון למלאכת היד של דלהי. המוזיאון ממוקם כקילומטר וחצי בכיוון מזרח בקו אווירי משער הודו, ברחוב Bhairon Road.

המוזיאון למלאכת יד- Craft Musium
מוזיאון עבודות היד מציג עבודות אמנות מכל תחום, כולן מעשה ידי אדם. בואו לראות ולהתרגש ממראה שטיחים, ביגוד, תכשיטים, עיטורים שונים, רהיטים, כלי תפילה של דתות שונות, ציורים ועוד וכל אלו במוזיאון הגדול והמפורסם ביותר בעיר. המוזיאון מציג גם פריטי אספנות עתיקים מתקופות שונות, מתת היבשת ההודית ואף מדרום מזרח אסיה כולה. במקום אף מוצעים פריטים רבים למכירה.

 כתובת: Bhairon Road, New Delhi 110001 שעות פעילות: 10:00- 17:30, סגור ביום שני. מחיר: הכניסה חינם. אתר אינטרנט: www.indiasite.com/delhi/museums

מהמוזיאון נצא במונית לאורך רחוב מאטורה (Mathura Rd), כשני קילומטרים בכיוון דרום אל המאוזוליאום של הומאיון (Humayun`s Tomb).

המאוזוליאום של הומאיון - Humayun`s Tomb
 ללא ספק אחד משיאי הארכיטקטורה המונגולית בהודו. הקמת המבנה החלה ב- 1564 לאחר מותו של הקיסר המונגולי השני תחת פיקוחו של האג`י בגום (Haji Begum), אלמנתו של הומאיון ואמו של אקבאר. בשנים הבאות שימש המקום לקבורת אישים מונגולים נוספים וכמקלט לקיסר האחרון "באהאדור שה" השני שלבסוף נתפס כאן על ידי הבריטים ב-1857. המאוזוליאום, שנבנה בסגנון פרסי מאבן חול אדומה שקושטה בשיש לבן ושחור ועמד על במה שהשקיפה על נהר היאמונה, ניצב כיום במרכז גנים הנקראים צ`ארבאג (Charbagh)- אלה גנים המחולקים על ידי תעלות ושבילים. למבנה צורה מתומנת והוא מכותר בכיפה כפולה המתנשאת לגובה 38 מטרים שקליפתה הפנימית יוצרת תקרה קמורה. מכל צד מתנשאות מרפסות שמצדן זרי דפנה וחלונות עשויים אבני חן ושיש. מתחת למצבת הזיכרון שבתוך הבניין נמצאים קבריהם של הומאיון והאג`י בגום. מקור מרבית הקברים במקום אינו ידוע.

מיקום: הקבר המפואר נמצא בסמוך לשכונת ניזאמודין (Nizamuddin), המרכז המוסלמי מימי הביניים, וכ-2 ק"מ מפוראנה קילה. שעות פעילות: מזריחת השמש ומעט לפני שקיעתה. מחיר: 5 דולר. אתר אינטרנט: www.orientalarchitecture.com

לקראת שעות הצהריים המאוחרות, צאו אל היעד האחרון שלכם להיום, גן לודי, הנמצא כשלושה קילומטרים בכיוון מערב בקצה רחוב לודי (Lodi Rd).

גן לודי- Lodi Gardens
גן מטופח בו ניצבים קבריהם המפוארים של השליטים מן השושלות לודי וסעיד. המתחם הרחב עשיר בחי וצומח, כנווה מדבר פורח במרכז דלהי הסואנת. בין שלל העצים והשיחים המעוצבים לא תוכלו לפספס את קבריהם העתיקים של מוחמד שאה ו-סיקנדר לודי המעוטרים בשלל כיתובים וחריטות בסגנונות שונים. מעבר לחשיבותם ההסטורית, משמשים הגנים מקום מפלט אידיאלי לזוגות צעירים שלובי ידיים, פיקניקים משפחתיים ולאחרונה אף הפך הפך הגן למתחם ג`וגינג, יוגה או סתם צעידה נעימה בשעות הערב הנעימות של דלהי.

 • מיקום: כשלושה קילומטרים מערבית לקבל הומאיון, בסמוך למרכז ההודי הבינלאומי.
 • שעות פעילות: משעות הזריחה עד צאת החמה.
 • מחיר: הכניסה חופשית.
 • אתר אינטרנט: www.hotelsofnewdelhi.com

לתחילת הכתבה

יום 3 - אולד דלהי

את היום השלישי והאחרון של מסלול הטיול בדלהי, נפתח באחד הסמלים המובהקים של העיר- מקדש הבאהיים, הנקרא גם מקדש הלוטוס. המבנה המפואר נמצא בדרום דלהי במתחם Kalkaji, כ- 12 קילומטר דרומית מזרחית לקונאט פלייס.


מקדש הלוטוס - Temple Bahai
באזור Kalkaji, דרומית מערבית לקונאט פלייס נמצא אחד המבנים המודרנים היפים בדלהי, מקדש הבאהיים, שנקרא גם מקדש הלוטוס. המקדש, שמאוד מזכיר בצורתו את בית האופרה בסידני, הפך לאחד מסמלי העיר. הבניין בנוי שיש ראג`אסטני לבן בצורת תשע עלי כותרת נפתחים היוצאים מתשע בריכות ושבילים המסמלים את תשע הדרכים הרוחניות של האמונה הבאהאיית. האולם המרכזי מתנשא לגובה של 30 מטרים והכניסה אליו מותרת רק אחרי חליצת נעליים ומחייבת שמירה על שקט מוחלט. כל המבנה מוקף בגנים מלאי עצים מעוצבים עד אחרון העלים ופרחים צבעוניים.

מיקום: מתחם Kalkaji, כ- 12 קילומטר דרומית מזרחית לקונאט פלייס. שעות פעילות: כל השבוע למעט יום שני בין השעות 09:00- 19:00. מספר טלפון: 0526- 647- 11- 91 מחיר: הכניסה חינם. אתר אינטרנט: www.bahaindia.org/temple

ממקדש הלוטוס נצא לנסיעה בת כ- 20 עד 45 דקות (תלוי במצב התנועה בעיר), שמטרתה הקפת העיר ממזרח- לכיוון אולד דלהי (Old Delhi). לפני הכניסה לאולד דלהי הצפופה והסואנת, נעצור בראג` גאט (Raj Ghat) שב- Mahatma Gandhi Marg, בקצה הדרום מזרחי של דלהי העתיקה.

ראג` גאט- Raj Ghat
פארק הסטורי ובמרכזו אבן שחורה מרובעת מוקפת גן שהונחה לזכרו של מהאטמה גאנדי. גאט הן למעשה מדרגות היורדות לשפת הנהר שמשמשות לטקסים דתיים שונים, למשל שריפת גופות, אך גם למטרות יומיומיות כמו רחצה וכביסה. כל האזור הוא כיום יותר פארק מגאט: ננטעו כאן עצים על ידי אישים מפורסמים כמו אליזבת השניה, דווייט אייזנהאור ועוד. בעבר נשרפו כאן גופותיהם של כמה מהאישים החשובים בהודו המודרנית: מהאטמה גאנדי ב-1948 שבמקום בו גופתו נשרפה עומדת כיום מצבת זיכרון, אינדירה גאנדי ב-1984 ובנה רג`יב ב-1991. שני האחרונים זכו למצבות זיכרון הנמצאות במרחק הליכה לכוון צפון. מדי יום שישי ובתאריכים בהם המהאטמה נולד ונרצח (2 באוקטובר ו-30 בינואר) מתקיימים כאן טקסי זיכרון. יש גם מוזיאון קטן לזכרו שפתוח כל יום למעט שלישי בין השעות 9:30 עד 17:30. בימי ראשון מוקרן סרט על חייו הפוליטיים והפרטיים.

מיקום: Mahatma Gandhi Marg (Ring Rd.), Old Delhi, New Delhi, India שעות פעילות: מידי יום מזריחת השמש ועד שקיעתה. מספר טלפון: 91-11-3273546 מחיר: הכניסה חינם. דואר אלקטרוני: info@gandhisamadhi.org אתר אינטרנט: www.gandhisamadhi.org

 לאחר סיום הביקור בפארק ראג` גאט, נכנס ונעמיק אל הקרביים של דלהי האמיתית, אולד דלהי (Old Delhi). עצרו אוטו ריקשה ובקשו מהנהג שיקח אתכם אל מסגד ג`מעה, הנמצא ב- Netaji Subhash Marg, הנמצא בכניסה למתחם הצ`ורי בזאר (Chawti Bazar) ההומה והססגוני.


צ`אנדני צ`וק- Chandni Chowk
 הרחוב הראשי של "אולד דלהי" שבקצהו המזרחי מצוי המבצר האדום, מספק מופע אנושי ססגוני וקצבי ומרשים. אמני רחוב, שווקים, רוכלים מכל סוג, ריקשות, תנועה, רעש ניחוחות תבלינים ועוד. בשעות הערב הופך הרחוב למרשים עוד יותר כאשר עומסי התנועה גוברים והצפיפות נעשית כמעט בלתי אפשרית. לאלו מכם הרגישים לזיהום אוויר מומלץ להמנע מהחוויה ההודית המרהיבה הזו. הצ`אנדני צ`וק משמש גם כמתחם המצעדים והתהלוכות הרבות הנערכות באזור מדי שנה. הודו במלוא עוצמתה.

 כתובת: אולד דלהי, בין המבצר האדום למסגד פאטפורי (Patpuri). אתר אינטרנט: www.chandnichowk.com

 מן המסגד נצא אל היעד האחרון שלנו להיום, המבצר האדום (Red Fort). אל המבצר הנמצא כ- 500 מטרים בקו אווירי מן המסגד תוכלו להגיע בשתי דרכים:
1. דרך ישירה וקצרה: צאו מן המסגד ופנו שמאלה לרחוב Esplande, בקצה רחוב זה פנו ימינה ומולכם יופיע שער הכניסה הראשי למבצר.
2. דרך שוק צ`אורי וצ`אנדני צ`וק: ממסגד ג`מעה פנו אל רחוב Chawri היוצא מחלקו האחורי של המסגד. טיילו לאורך הרחוב הססגוני וההומה ומשם פנו לרחוב Balli Maran. לאחר הליכה של כ- 300 מטרים ברחוב זה פנו ימינה אל הרחוב הראשי של אולד דלהי, הצ`אנדני צ`וק (Chandni Chowi). בקצהו המזרחי של הרחוב, במרחק 400 מטר מכם, יופיע שער הכניסה למבצר האדום.

 להלן הרחבה על מתחם הצ`אנדני צ`וק והמבצר האדום, מתוך פרק האטרקציות בדלהי:

מסגד ג`מעה - Jama Masjid
 המסגד הגדול ביותר בהודו. החצר שלו יכולה להכיל עד כ-25,000 מתפללים בו זמנית. המבנה המרשים הוקם בשנים 1656-1644 על ידי 5000 אנשים ובמצוותו של אותו שה ג`האן שהקים את המבצר הסמוך ואת הטאג` מאהאל באגרה. לשלושת שערי הכניסה המקושתים של המסגד, מצפון, דרום ומזרח מוליכים גרמי מדרגות רחבים ובתוכו ארבעה מגדלים ושני צריחי מסגד בגובה 40 מטרים הבנויים אבן חול אדומה, כמו במבצר האדום, ושיש לבן. בכניסה יש לחלוץ את הנעליים, לשלם דמי כניסה ומי שבא במכנסיים קצרות יצטרך להצטייד בכיסוי לרגליים.

בתוך החצר רחבת הידיים בולטים לעין שלוש כיפות שיש המכתרות את אולם התפילה הראשי שפונה לכוון העיר מכה שבמערב ובחזיתו קשתות מחודדות וגומחה קטנה לאדם שמנהל את התפילות. במרכז החצר נמצאת בריכה המשמשת לשטיפת כפות הרגליים, הידיים והפנים לפני התפילה. בכל אחת מארבע פינות החצר עומד צריח עדין המכותר על ידי כיפת שיש. דרומית לאתר התפילה המרכזי עומד מגדל גבוה שמאוד מומלץ לטפס לפסגתו ממנה נשקף נוף מדהים של כל דלהי, הישנה והחדשה. בפינה הצפון מזרחית נמצא מקדש לבן שבו אוסף מעצמותיו של מוחמד עטופות בתכריכים. השומרים על המקדש לא יתנגדו לתת לכם הצצה פנימה תמורת תשלום לא רשמי כדי לראות שנים מקטעי קוראן שנכתבו על עור צבי על ידי קרובים של הנביא, שערה מזקנו, את סנדליו וטביעת רגלו המוטמעת בלוח שיש.
 •  מיקום: Netaji Subhash Marg כחצי קולומטר דרומית למבצר האדום.
 • שעות פעילות: 07:30- ועד כחצי שעה לפני השקיעה.
 • מחיר: הכניסה חופשית.
 • אתר אינטרנט: www.indiasite.com/delhi

המבצר האדום- Red Fort
המבצר האדום (Lal Qila) הוא אחד המבנים הגדולים והמרשימים ביותר בעיר העתיקה של דלהי. המבצר נקרא כך בזכות אבני החול האדומות מהן בנויות חומותיו, המתנשאות לגובה 33 מטרים, והמגדלים והמצודות שלו המשקיפים על תעלה רחבה שבעבר זרמו בה מי נהר היאמונה. המבצר פרוש על שטח של 2 קמ"ר בצורת חצי מתומן כאשר החומות הארוכות ביותר שלו פונות לעיר בצד מערב ולנהר היאמונה מצד מזרח. מבנה הענק הוא שריד מפואר מתקופת השליטים המוגולים. בניית החומות מתוארכת לשנים 1638 - 1648 וכיום הן מהוות מחסום מהמולת העיר שמסביב ולא כמו יעודה בעבר, הגנה מפולשים פוטנציאלים. מהבחינה הזו אין ספק שהמבצר מתפקד היטב- הגנים היפים וכל המבנים שבתוך החומות הם מקום מצוין לנוח בהם באמצע יום טיול מפרך.

מיקום: Chandni Chowk, Old Delhi שעות פעילות: יום ראשון עד שלישי מזריחת השמש ועד שקיעתה. מספר טלפון: 3273703 -011 -91 מחיר כניסה: 2 דולר. אתר אינטרנט: www.delhi-tourism-india.com/forts-monuments

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על דלהי