ממש בעוד כמה שעות אני עולה על הטיסה הראשונה של המסע שלי ושל "למטייל" מסביב לעולם. רמת ההתרגשות שלי בשיא (ואולי גם שלכם!). אם אני עוד עדיין קצת מבולבל, אז אני בטוח שאתם לא פחות - ולכן אני מנצל את זה שעוד לא קורה הרבה חוץ מלארוז, להטעין, להחליף כסף, לשקול את התיק, להדפיס כרטיסי טיסה ולמצוא איפה שמתי את הדרכון אחרי הטיסה הקודמת, כדי לענות על שמונה שאלות על מסע של שמונים ימים


1. מה המסלול של הטיול?

השאלה הכי מעניינת! אנגליה > צרפת > איטליה > מצרים > הודו > סינגפור > ארצות הברית > אירלנד > חזרה לאנגליה. בספר המקורי, פיליאס פוג (הדמות הראשית), עובר גם בתימן, הונג קונג, סין ויפן - מקומות שנכון לעכשיו, כמעט בלתי אפשרי לבקר בהם. אבל רק כמעט. 

2. זה לא מהיר מדי?

יש לי לכל עיר באירופה בין שלושה לשישה ימים לחקור. בהמשך הטיול, כשמגיעים למדינות הגדולות, יש לי לכל יעד בין שבועיים לשלושה. מהיר מאוד, ולגמרי לא אידיאלי למי שמחפש טיול בטן גב. אבל, אני בא מוכן לרוץ להספיק לטיסות, לחרוש כל עיר מבוקר עד לילה, לישון כמה שפחות וגם לעבוד על ה-fomo שלי שזה בסדר לדלג על כמה אטרקציות שממש רציתי לעשות.

3. איך משלמים על טיול כזה?

שאלת השאלות. חסכתי כסף תוך כדי הצבא (זה אפשרי!), אני משתמש במענק השחרור שקיבלתי (זה גם אפשרי!) ובנינו - הטיול כולו בנוי על תוכנית כלכלית מצויינת שעל פיה "אני כבר ארוויח כסף אחרי שאחזור" (האם זה אפשרי? נגלה תוך 80 יום!).

4. איפה ישנים?

ממשפחות מארחות לבתי חב"ד דרך מלונות והוסטלים - בטיול הזה יהיה הכל מהכל. מבחינת לינה יש חוק אחד - לא סוגרים מראש ליותר מלילה אחד או שניים במקום מסוים. נותנים לטיול לזרום. אם פתאום אכיר מלא חברים חדשים שנמצאים במלון אחר? אם פתאום אגלה שיש איזה אטרקציה מגניבה שקרובה למלון רחוק? כמה שזה מפחיד - ככה זה כיף.

5. אתה מטייל לבד?

אני בחור ישראלי בטיול אחרי צבא שטס למקומות שישראלים הכי אוהבים לטייל בהם - ככה שבטוח לא אהיה לבד. הזמנתי חברים מהבית להצטרף למקטעים וברור לי שאכיר חברים חדשים במהלך המסע. מוזמנים גם!

6. איך מתכוננים לטיול כזה?

זו רשימת המשימות שאני כתבתי לעצמי. הנה גם אחת מפורטת יותר.

את חבילת הפלאפון עשיתי חברת הסלולר שלי כדי להישאר זמין במספר הישראלי. את הביטוח סגרתי דרך "למטייל" כי אידיאלי לסגור ביטוח טיולים במקום שמתמחה בטיולים.

7. איך אורזים ל-80 ימים?

אחרי שבוחרים תיק טוב שמתאים מבחינת גודל ומשקל לאופי הטיסה שלנו, ורק אחרי שווידאנו שהוא נוח לגב ומכיל את כל מה שאנחנו צריכים, אפשר ללכת לפי הרשימה שלי, או לפי הרשימה המפורטת של "למטייל".

את כל הציוד שכאן, כולל הדברים המגניבים, אפשר למצוא בחנויות למטייל (גם באינטרנט!)

8. ואיך מכבסים?

בחרתי ב"למטייל" חולצות נושמות ותחתונים נושמים - שאלו שני הפריטים שהכי דורשים איוורור נכון וניקיון. פעם בשבוע אני מכבס את כל הביגוד שאצלי במקום בו אני מתארח. ברור לי שמדי פעם אצטרך לכבס את הבגדים בכיור של המלון עם סבון ידיים. זה חלק מהחוויה.

שאלת בונוס - איך תגדיר את הטיול כהצלחה?

אם אני אהנה זה כבר חצי הצלחה. אם גם אתם תיהנו - זאת תהיה הצלחה פנומנלית.


רוצים לקבל את הטור אליכם לוואטסאפ בכל פעם שמתפרסם? הצטרפו כאן לקבוצה השקטה - https://chat.whatsapp.com/FkASvz8p2N34C0K1i2ImtM