אחי ביקר שבועיים לפניי בפריז ואמר לי שהיא מושלמת. אתם יודעים איך זה פרגון בין אחים, קיוויתי שהוא יטעה, אבל הוא לא. טיילתי שישה ימים בפריז בלי לקרוע את הארנק ושרדתי כדי לספר. הנה שמונה ההמלצות שלי (וסרטון סיכום כמובן) על היעד השני במסע מסביב לעולם ב-80 יום

סרטון סיכום מרגש במיוחד! >> https://www.instagram.com/reel/CdsstfLukbq/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

ההמלצות הקלאסיות:

1- מוזיאון הלובר

במקום להמליץ לכם מה כן לעשות בלובר, הנה כמה טיפים למה לא לעשות בלובר: לא להקדיש פחות מחצי יום במוזיאון, לא לחכות בתור למונה ליזה, לא לחשוב שזה הדבר היחיד שאפשר לראות שם. הלובר הוא לא סתם המוזיאון המפורסם בעולם, והוא לגמרי שווה ביקור בכל מחיר. תוכלו להתרשם בין היתר מפסלים, ציורים וחפצים ישנים מכל רחבי העולם שלא רק ילמדו אתכם המון על ההיסטוריה של העולם - אלא גם ממש יעוררו בכם השראה.

Louvre Museum | טווח מחירים משתנה - לרוב 17 אירו

2 - מגדל אייפל

אי אפשר להגיע לפריז ולא להגיע לאייפל. לפחות לא בפעם הראשונה. אבל הנה טיפ שאולי קצת יפתיע אתכם - לא חייב לקנות כרטיס ולעלות למעלה. הכרטיסים הם לעליה בלבד, ככה שאפשר להיכנס ממש מתחת לאייפל בלי לשלם אפילו יורו אחד. כשאני הייתי בביקור, רק הקומה הראשונה הייתה פתוחה - ככה שאולי אני טועה כי לא הייתי ממש למעלה, אבל את העוצמה הגדולה של האייפל אני הרגשתי יותר דווקא כשאני הקטן הסתכלתי על האייפל הגדול מלמטה.

‏Torre Eiffel | למטה בחינם / מחירים משתנים בהתאם לדרך העליה והקומה (אני שילמתי 8 יורו לקומה הראשונה)

3- שאנז אליזה ושער הניצחון

שער הניצחון שמוביל לשדרות שאנז אליזה הוא המקום בו תרגישו את הקסם של פריז שכולם מדברים עליו. חנויות היוקרה, הרחוב היפה, האווירה של הקלאס באוויר - זו פריז בדיוק כמו שדמיינתם אותה. אני עשיתי הליכה לאורך כל השדרה כשהעברתי את השבת בבית חב״ד שנמצא ממש על השדרה - ונהניתי גם בלי לקנות כלום.

‏Champs-Élysées | כל עוד לא תקנו כלום, חינם

4 - האוכל! ובמיוחד מאפיית Stohrer

מאפיית Stohrer היא המאפייה הראשונה בפריז, ולמרות שהיא לא יפה באופן מיוחד או משווקת את עצמה ככזו באופן מיוחד - כשתאכלו שם תבינו את הקסם של המקום. קינוחים טעימים מהמטבח הצרפתי שהביקור בצרפת לא שלם בלעדיהם. בגדול - תוכלו בכל מקום בפריז להינות מהאוכל הצרפתי (לא לפספס קוראסון, בגט, קרפ ומקרון) ולצחוק על כמה שזה שונה מהמאכלים בעלי השם המקביל בישראל. זה באמת לא אותו מאכל.

ההמלצות הלא קלאסיות:

5 - הפנתיאון של פריז

אתם בטח שואלים את עצמכם, הוא באמת המליץ עכשיו על אתר קבורה? והתשובה היא כן! הפנתאון של פריז הוא אתר הקבורה של גדולי פריז - ממארי קירי דרך ויקטור הוגו ולואי ברייל. תעברו במנהרות השיש מתחת לאדמה ותלמדו על אנשים גדולים ששינו את העולם.

‏Panthéon | מחירים משתנים, לרוב 11.5 אירו

6 - הקטקומבות של פריז - כן, עוד אתר מוות

האתר הבא הוא לא לבעלי לב חלש. הקטקומבות הן רשת מנהרות תת קרקעיות אפופות מסתורין שהיו בעבר אתר קבורה. היום המנהרות משמשות כאתר תיירותי שנראה כמו תערוכה של עצמות - אבל תסמכו עליי, היא עוצרת נשימה. למתקדמים - תקראו קצת על הקהילות הסודיות של הקטקומבות שעושות מתחת לאף של המשטרה הצרפתית אירועים ומסיבות במנהרות הלא תיירותיות של הקטקומבות. הסיפורים ילהיבו אתכם מאוד או יגעילו אתכם ממש.

Paris Catacombs | אני שילמתי 29 יורו אבל אפשר גם בפחות

7 - קתדרלת סקרה-קר

טוב, אולי זו כן המלצה קלאסית אבל לא מספיק קלאסית כמו שהיא אמורה להיות. לגמרי המקום האהוב עליי בפריז. ההגדרה למושג אנדרייטד. קתדלרת סקרה-קר הממוקמת באיזור מונמרטה בפריז היא המקום המושלם להגיע, לשבת, ולהירגע אל מול הנוף המושלם של פריז. פשוט תגיעו. ‏

Sacré-Cœur | חינם

8 - לה פטיט סיינטרו

ההמלצה של הפריזאים! תחנות רכבת ישנות שהקיפו בעבר את פריז, ובגלל חוסר השימוש בהם התמלאו בצמחייה מכל הכיוניים. נמצא בלא מעט מקומות בפריז

La petite Ceinture - חינם