ביקרתי באחד המקומות המרתקים בפריז - מוזיאון הלובר. אולי הכותרת קצת מטעה, כי הוא באמת אחד מנקודות השיא במסע שלי. ובכל זאת - אם הייתי יצירת אומנות הייתי מעדיף שיציגו אותי בכל מקום אחר. למה? כי למדתי בכיתת מצויינות


אני יכול להגיד בביטחון שגדלתי על סיפורים ממוזיאון הלובר. אין ספר שהעלילה שלו מתרחשת בלובר והאווירה בו לא הייתה מרתקת ושזורת מסתורין.

כבר מהכניסה ללובר הכל מרגש - הפרמידות בחוץ, המבנה המרשים, ואולי גם גודל העליה לרגל שמתרחשת לכיוון. כבר בכניסה אתם מבינים למה זו אחת האטרקציות המסוקרות בעולם.

מוזיאון הלובר מבחוץ

אם אבקש מבן אדם ברחוב למנות יצירה אחת שמוצגת במוזיאון הלובר, סביר להניח שכולם יענו תשובה אחת - המונה ליזה. ציור שצויר על ידי לאונרדו דה וינצ׳י בין השנים 1503 ל-1506.

הציור עוצר נשימה, באמת. הוא נראה כל כך אמיתי וכל כך מושקע, שלא סתם הוא זה שמביא את כל המבקרים למקום. אבל - המונה ליזה היא בדיוק הסיבה למה הייתי מעדיף להציג יצירת אומנות בכל מקום אחר.

המונה ליזה | טיפ למטיילים: לא חייב לחכות בתור, אפשר גם לראות מהצד

כשהייתי בחטיבת הביניים, למדתי בכיתת מצויינות. קצת יותר מ-30 תלמידים גאונים עם ממוצע ציונים של קצת יותר מ-100.

מכירים את הכיתות האלה שבהן מי שמקבל ציון 90 בוכה כי מבחינתו הוא נכשל? אז בדיוק זה. התחרות הייתה כל כך לא הוגנת - כי פשוט אי אפשר להרגיש תלמיד מצטיין בכיתה שבה כולם מצטיינים.

בחוויה של כולנו, בכל פעם שלא קיבלנו 100, היינו תלמידים כושלים. אולי זו הסיבה שאחרי שנתיים, בחרו לפרק את כיתת המצויינות ולחלק את כולנו בין שאר הכיתות.

מה שאני מנסה לומר, זה שמוזיאון הלובר הוא קצת כמו כיתת מצויינות מתסכלת. המוזיאון עצום, ומלא ביצירות אומנות עוצרות נשימה - אבל ליד המונה ליזה, כולן מקבלות יחס שונה.

ולמרות שחלק מהיצירות במוזיאון מרשימות לא פחות, יפות לא פחות וכמובן - גדולות מימדים לא פחות - בכיתת המצויינת ״מוזיאון הלובר בפריז״ ההצלחה של כל אחת מיצירות האומנות מתגמדת - למרות שקיבלו 100.


שלוש יצירות אומנות שהן לא המונה ליזה שאתם חייבים לראות בביקור שלכם בלובר:

• החתונה בכפר קנה של פאולו ורונזה. נמצא ממש מול המונה ליזה ומשתלב יפה עם ההמון

• חדר המומיות של הלובר. לא יודע אם זו האהבה שלי להיסטוריה המצרית או שזו באמת התערוכה הכי יפה במוזיאון

• הפירמידות בעצמן! מרגשות לא פחות ואפילו בחינם :)

הפירמידות מלמטה

מוזיאון הלובר, פריז. 17 יורו לאדם


להצטרפות לקבוצת וואטסאפ שקטה עם הבלוג בכל יום >> https://chat.whatsapp.com/HETx2JRGizX78bgR10rLRy