בהתחלה לא הבנתי למה פריז כל כך מפחידה אותי. היה משהו מפחיד בגובה של כולם פה, בקול הרם, בעמידה הזקופה. בימים האחרונים בפריז הבנתי: הדבר הכי מפחיד בפריז זו האהבה העצמית הצרפתית. איך מתגברים על הפחד? הופכים לאחד מהם


יש מצב שלפריז קוראים ״עיר האהבה״ בגלל שהצרפתים מאוד אוהבים את עצמם. אנשים פה מדברים בקול רם, הולכים במהירות, צוחקים בקולי קולות - ובאופן מפתיע, הם גם עושים את זה באופן מקסים. אתה מסתכל מהצד וקצת רוצה להיות חלק מהם.

אתה מסתכל מהצד ורוצה להיות חלק מהם

כמעט בלתי אפשרי למצוא ברחוב אדם צרפתי אמיתי שיכול לנהל שיחה באנגלית. הצרפתים כל כך גאים בצרפתית שלהם עד שהם לא באמת מנסים להשתלב בעולם או להיטמע.

לקח לי כמה ימים להבין שזה מה שהפחיד אותי בפריז - יותר משהיה לי מפחיד לעלות ברגל את כל המדרגות ללמעלה של האייפל, הפחיד אותי להתארח בעיר שבה ברור שאני לא בעל הבית.

איך מתגברים על הפחד?

הופכים להיות אחד מהם. נהנים מפריז כאילו היא הבית שלך. כאילו העיר היא רומא ואתם רומאים.

את 24 השעות האחרונות של המקטע שלי בצרפת העברתי עם ליסה, חברה טובה מהצבא שגרה בפריז. היא השתחררה לא מזמן והגיעה ממש אתמול הביתה. איתה - היתה לי משימה אחת - לא הולכים יותר לשום דבר תיירותי. עולים לאוטו ונהנים מפריז כמו שפריזאים אמיתיים נהנים ממנה.

יוצאים לגלות את פריז ברכב

24 השעות האלה הן השעות בהן הכי נהינתי בפריז. לא ביקור באייפל, לא סיבוב בלובר, לא תמונה בגני לוקסמבורג. הלכנו ביחד למסעדות הכי לא מוכרות, לגנים הכי נסתרים, לאטרקציות שהמקומיים הכי אוהבים.

על גג הוסטל בNation, פריז

התחלנו לדבר בקול רם, ללכת במהירות, לצחוק בקולי קולות - ובאופן מפתיע, גם לעשות את זה באופן מקסים. אני חושב שכמה תיירים שראו אותנו מהצד קצת רצו להיות חלק מאיתנו.

שאלתי את ליסה בסיום למה הצרפתים כל כך אוהבים את עצמם.

היא החזירה לי בשאלה, ״למה לא?״.

צחקתי. היא צודקת.

הבאתי לה מדבקה.


זה היום האחרון שלי בפריז ולמדתי ממנה כלל יסוד לטיולים מהסוג הזה - וגם כלל יסוד לחיים: אתם תאהבו את הטיול שאתם עושים - רק אם אתם מספיק אוהבים את עצמכם.


ההמלצות של ליסה לפריז:

Le marais - השכונה היהודית בפריז. רחובות צרים ואותנטיים שכיף להסתובב בהם.

Les quais de seine - טיילת מושלמת להליכה עם אומנות מקומית.

Jardin du Trocadéro - גינה קטנה ויפה בצמוד לאייפל. בדרך כלל ריקה ונעימה.

La petite Ceinture - מסילות רכבת ישנות נסתרות מסביב לפריז, שעם השנים התמלאו בצמחיה


להצטרפות לקבוצת וואטסאפ עם הבלוג בכל יום >> https://chat.whatsapp.com/HETx2JRGizX78bgR10rLRy