תנו לי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן: זה היום האחרון שלי במילאנו וחיפשתי משהו נחמד לעשות. כשקפצה לי התראה שיש סדנת בישול עם אישה איטלקיה בבית שלה - התלבטתי אם זה הדבר הנכון לעשות ביום האחרון שלי באיטליה. כשגיליתי שהגעתי בטעות למסיבת רווקות של בחורה מהקאריבים שמתחתנת ממש בשישי הקרוב, ידעתי שלגמרי עשיתי את הדבר הנכון


אתמול בלילה הייתי עסוק בלארוז. החדר שלי היה כל כך מבולגן שישנתי רק כמה שעות ספורות. ככה אני בטיולים - קצרים או ארוכים - אני זורק את התיקים שלי על השטיח, מעיף לרצפה את כל מה שאני לא צריך, וביום האחרון אוכל אותה עם חוסר הסדר.

הנוף מדירת הAirbnb שנשארתי בה בשבת. ככל הנראה האופציה הכי זולה ונוחה ללינה במילאנו

הפעם הבלאגן היה מוגזם, ככה שחילקתי אותו לשני חלקים: בערב סידרתי הכל בערימות, ובבוקר הכנסתי הכל לתיק. למה? כי ככה זה כשבלאגן.

באותו לילה של סידור בערימות, נרשמתי לסדנת בישול אצל אישה איטלקייה בבית. קיבלתי ממנה פתאום הודעה. ״הי נתאי, ראיתי שנרשמת לסדנה של הבוקר. אכפת לך להגיע לסדנא של הערב? יש לי אירוע פרטי באותו יום״. הייתי בטוח שאצטרך למצוא תוכניות אחרות, כי לסדנה של הערב לא אספיק לפני הטיסה.

״האמת שזה בעייתי״, אני אומר לה, ״אבל תגידי לי אם תרצי שאבטל ואבטל״. לקח לה כמה דקות לבדוק, והיא שלחה לי הודעה בחזרה - ״אל תדאג, הכל בסדר, רק קח בחשבון שמחר אני מארחת מסיבת רווקות. זה יום המזל שלך״. היא לא טעתה.

הגיע הבוקר. הייתי צריך לארוז את כל הערימות שסידרתי מהלילה שלפני. ונחשו מה קרה? איחרתי למסיבת הרווקות. אני, נתאי, האורח שאמור להיות הכי מנומס במסיבה, איחרתי - בגלל הבלאגן. התנצלתי בפני העוזרת של המארחת והיא ביקשה ממני בעדינות, לפני שאני נכנס, להניח את כל התיקים שלי באופן מסודר.

נכנסתי וסיפרתי לכל הרווקות מה קרה. כולן קצת צחקו עליי ועל האיחור האופנתי. צחקתי בחזרה ואמרתי שאולי אני אשאר רווק עם אופי כל כך מבולגן.

מתכוננים

ברונה המארחת לקחה מפה את השיחה. היה לה הרבה מה להספיק ללמד - והיא לימדה אותנו במשך שלוש שעות איך להכין פסטה, רביולי וטרמיסו. הכל מאפס. בסדר מופתי.

כשישבנו לאכול את מה שהכנו, הוא היה טעים כמו שעוד לא אכלתי באיטליה. אז שאלתי את ברונה מה הסוד שלה לאוכל טוב. היא ענתה לי תשובה שקצת הצחיקה אותי, והרגישה לי מדויקת בתזמון הזה: ״הסוד מספר אחת במטבח האיטלקי - וגם בחיים האיטלקים - זה סדר. אני לא מתחילה לבשל לפני שכל המצרכים שלי מסודרים בערמות. לפני שאני יודעת איפה נמצא כל מצרך ומה בדיוק סדר הדברים שצריך. אני בחיים לא אתחיל את העבודה כשיש לי בלאגן. זה אף פעם לא מביא דברים טובים״.

מכינים את האוכל | סדנאת הבישול של ברונה

חשבתי שאני לא באמת מסכים איתה. אבל לא יכולתי להתווכח. בכל זאת, זה אני פה בחדר שאיחר כי החדר שלו היה מבולגן.

״תגיד, אין לך תכף טיסה ליעד הבא?״ שאלה אותי אחת מהרווקות. ״שיט, אני באמת מאחר״, אמרתי לעצמי. חישבתי בראש שעוד יש לי רק כמה דקות לסדר את כל הדברים שלי ולרוץ מהר לתפוס את הטיסה.

כשראיתי את התיקים שלי מסודרים בדלת, אמרתי לעצמי בראש ״וואו. איזה מזל שהעוזרת ביקשה ממני להשאיר את הדברים מסודרים בכניסה״.


ברונה מארחת סדנאות בישול אצלה בבית. המתכונים, הכלים, וגם האווירה עוברים אצלה דורות אחורה. למי מכם ששואל - ברונה היא יהודיה ויש אפשרות לבקש ממנה מראש לעשות סדנה עם מצרכים כשרים.

להזמנות לחצו כאן.


להצטרפות לקבוצת וואטסאפ שקטה עם הבלוג בכל יום >> https://chat.whatsapp.com/HETx2JRGizX78bgR10rLRy