אם יש מקום שממצה את החוויה הפיליפינית זה האי פלאוון .

כאן העין לא שבעה מהמראות וכל יום יש בך התרגשות מהחוויות והנופים .

רוצים להרגיש פיליפינים בואו ל 10 ימים באי פלאוון .

אל נידו, ברטון וסבאג' . 3 מקומות קסומים.

אנחנו מגיעים בטיסת בקר מוקדמת מסבו לפורטו פרינססה מתחברים לסוכנות Lexus חברת ההסעות עם סניף בשדה התעופה ויוצאים בשני ואנים צפונה לעיירה אל נידו.

לפי כל חוות הדעת של אנשים שבקרו במערת הנהר התת קרקעי , שהיו לא מחמיאות , ולאור העובדה שהכניסות למערה הן בין השעות 9 ל 12 בבקר שמשמעו שצריך להגיע ערב קודם לסבאג' וללון באיזור ולמחרת בבקר מוקדם להגיע למזח הסירו שנוסעות למערה כדי לעמוד בתור הנכנסים . משם צריך להמשיך בצהריים בנסיעה ארוכה לאל נידו . החלטתי לוותר על התענוג והחוויה המפוקפקת ולנסוע ישר לאל נידו.

הדרך היא על כביש סלול טוב ואין זכר לדרך המהמורות עליה קראתי . הנופים טרופיים ירוקים ומעניינים. רק שאורך הנסיעה מתיש .

דרך נוספת להגיע לאל נידו היא בטיסה של חברת AIR SWIFT שעולה כ 160$ לכיוון. ובגלל גודל המטוסים קימת בו מגבלות משקל מזוודות (לברר עידכון).

אחה"צ מגיעים לעיירה ונוחתים בתחנה המרכזית בקורונג קורונג . חל איסור על הוואנים מהנסיעות הבין עירוניות לנסוע בתחומי העיירה וזה כדי לתת עבודה גם לטריסייקלים .

אופנוע מהמלון שלנו Layang Layang אוסף אותנו מהתחנה ומעביר אותנו למלון בייתי ואינטימי , נקי ומנוהל ע"י אם ובנותיה שצברו כנראה הון בעבודות מחוץ לפיליפינים וחזרו כדי לקשור את גורלן עם המקום ולהתפרנס במקום המדהים הזה .

למחרת בבקר ב 8:30 אנחנו מגיעים עם טריסייקל ב 50 פזו לחוף Corong Corong לנקודת הריכוז של איבן הבעלים של Ape Tours . הפרוצדורות איטיות וארוכות עד 9:30 בערך ואז כולנו מובלים לחוף ומחולקים לסירות לפי היעדים.

אנחנו קנינו את Tour D . זה סיור איים שעיקרו חופים יפים ולבנים באיים . בכל מקום יש ריפים ועושים בהם צלילות שנורקלינג .

העליה לסירה היא רגלית עם גובה מים שמגיע לחזה ועוברת שדות של קיפודי ים וריפי אלמוגים מתים כך שההליכה בעיתית ומוקשי הקיפודים לא פסחו על אף אחד מאיתנו , מי יותר ומי פחות קחו בחשבון שזה כואב מאוד והקוצים נשארים בגוף למשך היום עד שיתמוססו .

יש 2 סוגי פתרונות לקיפודי הים : האחד להגיע עם או לשכור אצל איבן נעליים סגורות שמאפשרות להנצל מרוב העקיצות והשניה להשתמש בחומץ שמורחים על האיזור הפגוע בגוף כדי להקל על הכאב . הצוות ישר שלף בקבוק חומץ וכולם מתנפלים עליו בשקיקה.

הצעה: בעיירה מוכרים בכל מקום Ocean Bag בגדלים שונים , 20 ליטר בכ 250 פזו , אל תתקמצנו ותרכשו יום קודם לסיור. המעבר במים עם האלמוגים והקפודים בשילוב גלים קטנים שיערערו את שיווי המשקל שלכם בדרך לסירה ובדרך חזרה לחוף יגרמו לכך שכל מה שתביאו (כסף מצלמה ממתק וכו') ירטבו לחלוטין . חבל , תיק כזה ישמור לכם על המצלמה לפחות .

הסיור מתחיל אחרי שיט קצר ב Papaya Beach הקרוב , ממשיכים לחוף Paradise חוף נוסף באותו אי , כולם יפים ומיוחדים ולנו שרק התחלנו להכיר את המקום כיף כל רגע , אנחנו המומים מהיופי שבמקום .

בדרך עושים שמח , ואם לא תתנגדו ילוו אתכם שירים ישראלים ברמקול שהצוות מביא איתו לשיט.

סוף היום ב Small Lagoon שבה יורדים לסירות קאנו זוגיות , שטים לכיוון קיר קרסטי עם מים צלולים שרואים את הריף מתחתיך , חלום אמרתי? . כשמתקרבים לקיר רואים שיש מעבר צר דרכו וכדי לעבור צריך לשכב בקאנו . מהצד השני לגונה גדולה כלואה המתפתלת בפנים וואו !!!!

חוזרים לחוף קורונג בשעה 5 בערב בערך.

אצל איבן כל Tour באותו מחיר , 1,500 פזו וכוללים ארוחת צהריים טעימה ונדיבה שתאכלו על האי או על הסירה , צלם צמוד לסירה וגם צילומים מרחפן שמבקר בעגינה של ארוחת הצהריים מסביב לסירה ומצלם מזויות גבוהות . כל התמונות נמסרות על דיסק און קי שתביאו איתכם או שתרכשו ממנו .

בסיור הראשון יש להוסיף חד פעמית מס סביבה של 200 פזו (שימרו על הקבלה לסיורים הבאים) בנוסף, כניסה ללגונות הקטנה והגדולה כרוכות בתשלום נוסף של 200 פזו לכל אחת .

ציון כללי 12

בילוי ערב במדרחוב הפעיל של אל נידו .

למחרת אנחנו משפרים תנאים ועוברים ל The Nest El Nido Resort היפיפה שיושב ממש לחוף מפרץ אל נידו המהמם .

את היום מבלים במלון עם בריכת 0 יפיפיה שמתמזגת בכחול של מי המפרץ .

בערב מרחיבים גזרות סיור במרכז העיירה ומגיעים לבית חב"ד וגם אוכלים במסעדת Happiness שצמודה אליו. המסעדה שייכת לציונה הישראלית , יש בה אכל טעים ומבוקש ולכן היא מלאה תמיד. אם תציגו את עצמכם כישראלים לציונה היא תדאג לכם למקום וגם לשירות טוב. אפשר להזמין אפליקציות מקומיות סבירות של חומוס , פלאפל ,סביח , פלטת סלטים טעימה , סלט פטוש ועוד . העיצוב של המסעדה נעים ויפה ונוצרת שם אוירה כיפית . המחירים סבירים.

המסעדה של ציונה

מאחר ולא היה מי שימליץ לנו על הנחיצות בשק מים אטום , ומאחר והרטבנו בסיור האחרון את כל הציוד שלנו , אז כמובן שכל אחד מאיתנו הצטייד היום בשק כזה לקראת הסיור הבא.

היום הבא מוקדש לחוף Las Cabanias . החוף נמצא דרומית לקורונג קורונג בקצה הקרן הדרומית .

החוף מדהים ביופיו , הוא נקי מאצות וקיפודי ים , מוקף הרים ואיים , מלא בדקלי קוקוס נבנה מרכז חנויות חדש שמוביל לחוף ולאורכו קמים בתי מלון גדולים וקטנים. מקום מהסרטים.

בצהריים אנחנו עולים לאחד הבארים המשקיפים על החוף Marmegmeg Beach Bar .

יש במקום גם Zip Line למי שרוצה לרחף מעל המפרץ מראש ההר ועד לאחד האיים .

נשארים שם עד הערב , כיף גדול ומומלץ מאוד .

ציון כללי 10 .

את הערב אנחנו סוגרים במסעדה תאית טובה בעיר Big Bad Thai Bistro and Bar עם מנות גדולות וטעימות , מחירים סבירים הקומה השלישית עם תצפית לים מומלצת .

היום האחרון באל נידו מוקדש לסיור איים C . ריפים וחופים לבנים חדשים באיים אחרים במפרץ . כניסה לחוף הסודי בשחיה דרך מעבר תת ימי בקיר קרסט שלא מסגיר עד שתתקרב את הכניסה ללגונה סודית (שכולם מכירים) עם חוף פנימי קסום. בסוף היום סוגרים עם הלגונה הסודית שנמצאת בהסתר במפרצון מסולע עם חוף לבן , דקלי קוקוס ובקתה ששרדה את צילומי השרדות . באחד מעיקולי הקרסט מתחבא פתח "סודי" שעוברים בישיבה כפופה ומגלים לגונה קטנה ונסתרת .

נכנסים בהסתר ללגונה הנסתרת

אחלה יום , חוויה מהממת

מומלץ מומלץ מומלץ לא לוותר!!!!!!!!

אם יש לכם עוד זמן , רצוי להוסיף גם את סיור A שעובר בין לגונות וחופים מהממים . זהו הסיור המבוקש ביותר ולכן הוא גם צפוף ביותר בכל האטרקציות . בכל מקום מתרכזות סירות רבות וזה להבדיל מהסיורים האחרים .

את היום הבא בילינו בבריכה עד הצהריים ואח"כ בוואנים שהחזירו אותנו לפוארטו פרינססה בערב.

היום שאחרי הוקדש לראות את מה שאין בעיר האפורה עד שעת הטיסה למנילה.

התחלנו בכנסיה המרכזית ומשם ירדנו לחוף לסיור טיילת אפורה . החלק ה"צבעוני" של העיר מתרכז בשוק המקומי בו מוכרים הכל . החלק הכי מעניין בו הם הטיפוסים/יות שמוכרים בו. מצאנו "מפעל" לגירוד פנים אגוזי הקוקוס . שמחנו לטוס למנילה .