יום 13:

משכימים עם תחושה חדשה שלאחר המסג' כל השרירים רפויים, ההליכה קלה למרות שזה היום ה-13 שלנו. היום נבקר בשמורת לימינג בצפון מערב ליזיאנג. בדרך כלל אין הרבה מבקרים בפארק כי קצת קשה להגיע אליו ללא רכב צמוד. האזור הוא שטחם של בני שבט הליסו הצבעוניים.

מליז'יאנג נוסעים בדרך נוף ולאורך ערוץ היאנג צה שהוא אחד משלושת הנהרות העיקריים של סין שנשפך לים ליד שנחאי והוא גם אחד הגדולים בעולם, שהולך ומתרחב ככל שמתווספים ערוצים אליו ושופכים את מימיהם אליו. בדרך עוצרים לתצפית על המקום בו היאנגצה משנה כיוון, ובהמשך מגיעים לעמק Shigu שם גרים בני שבט AKA- עוצרים לטיול רגלי בכפר Stone Drum Old Town, כפר עתיק שהליכה בין סמטאותיו מחזירה אותנו מאות שנים אחורה.

באחד הרחובות מרפסת תצפית על כל העמק הירוק והטרסות החקלאיות. בפסגת הגבעה עליה בנוי הכפר מבנה ממשלתי המכיל פונקציות שלטוניות ולידו פסל לביטוי הידידות בין השבטים המקומיים לצבא האדום של מאו במלחמתו בצבא הסיני הלאומני של צ'אן קאי שק. כמובן שאיש הצבא גבוה והמקומי מתחתיו, על אף שגם הוא גבוה ולמרות שבני המקום כולם נמוכים .

מגיעים ל Limming בשעות הצהריים לגשם שוטף. יש התלבטות אם רק לעלות ברכבל לראש ההר או גם לעלות וגם לרדת רגלי. מאחר והגשם אינו פוסק מחליטים רק לעלות. נפרדים מ-150 יואן לאדם ועולים ב-2 רכבלים לראש ההר, בדרך לא רואים הרבה בגלל הערפל והגשם שמרטיב את החלונות כשמגיעים למעלה אין מי שלא משמיע וואו גדול ששומעים אותו עד ליג'יאנג. מולנו צוקים אדומים/שחורים והעננים מתחתינו , מראה שלא נשכח במהרה. העננים שזורמים עם הרוח נראים כמפלים הנשפכים בין הצוקים לתוך העמק הגדול.

יש מסלול הליכה קצר מהרכבל למרפסת תצפית גדולה וכל הזמן אנחנו נעצרים כדי לבלוע את המראות המדהימים שמתרחשים מולנו כמו על במה. העננים והצוקים משחקים לפנינו במשחקי טבע שקשה לדמיין. אין ספק שגם ביום שמש מזהיר, הצוקים המרשימים בצבעם בצורתם ובגודלם עושים רושם עמוק על כל צופה. אכן אתר עוצמתי במיוחד.

בעיירה הצמודה יש מתחם מלונות וחנויות ואנחנו לנים באחד יפה ונוח. 280 יואן לחדר. ב-19:30-20:30 בכל ערב מתקיים במבנה המרכזי אירוע ריקודים שבטיים מסביב למדורה עם תלבושות שבטיות ובהצטרפות כל הגרים במקום והתיירים הסינים שלנים בעיירה. יפה ומעניין (ללא תשלום)

יום 14:
 על הבוקר יוצאים לכיוון ערוץ דילוג הנמר. בתכנית היום להגיע אליו להחליף רכב ולנסוע לאורכו בדרך התחתונה, לעלות בדרך המטפסת ברכב נוסף עד למלון Half Way ומשם ברגל במשך כשעתיים על המסלול העליון עד Tea Horse GuestHouse שם גם נישן, לפי המדריכה שתכננה לנו את הדרך, הקטע שבין המלונות הוא היפה ביותר בטרק גם כלפי מטה וגם כלפי מעלה לפסגות. כך נוכל להנות מהדובדבן של טראק ערוץ דילוג הנמר למרות שלא עשינו טרק של יומיים. ביום השני נרד בירידה מהמלון לדרך התחתונה שבה נופים יפים ונלך לנק' התצפית והמרפסת כי לראות את הנהר הגועש והנמר הרטוב העומד על הסלע המרכז הערוץ. סה"כ ירידה של כ-350 מדרגות ואח"כ העליה שלהן. אבל בדרך המדריכה פמה מקבלת עדכון מהמלון שבלילה הייתה דרדרת גדולה בגלל הגשמים החזקים שירדו באיזור בדיוק על הקטע שבין המלונות וכי הערוץ סגור למטיילים. אנחנו מחליטים להמשיך ולהגיע לנק' היציאה ואז להתעדכן ולהחליט. כשהגענו הסתבר שעשרות אוטובוסים מלאים תיירים סינים כבר מחכים לאישור כניסה וכי הערוץ סגור ולא יפתח בקרוב. מו"מ ארוך עם בעלת הגסטהאוס מביא לויתור ולהחזרה של דמי הקדימה ששולמו תוך שכנוע שבפעם הבאה נתאכסן אצלם.

==============================================================

בקשה – אם הועלתי לך בהחלטה לצאת לסין או לתכנן את הטיול שלך ואתה חושב שיש עוד מי שישמח להנות מהמידע הזה נא שתף והרחב את מעגל הנהנים . אשמח גם לעזור אישית ב 0546740150 רמי , [email protected] למי שמתלבט ורוצה מידע נוסף.