יום טיול מאדיס אבבה

כשעתיים נסיעה דרומית מזרחית לאדיס אבבה נמצאים אגמי השבר הסורי אפריקאי . ריכוז של שבעה אגמים שנמצאים בתוך לועות של הרי געש כבויים . המיוחד בהם הוא שאילו הרי געש שמעולם לא התפרצו . הלחץ הפנימי שבא ממעמקי האדמה והרים את הכיפות של ההרים לא הספיק כדי לפוצץ אותם ובמקום זאת כשנוצרה ירידה בלחץ , הם קרסו לתוך עצמם ויצרו קערות גדולות בלוע . תופעה זו נקראת קלדרה (קערה) בניגוד לקרייטר (כשהפקק מתפוצץ וההר פולט לבה החוצה).

לא רחוק מהעיירה BISHOPTU אנחנו מתקרבים לאחד האגמים שלחופו נבנה ריזורט ספא עם מסעדה יפיפיה עם מרפסת לכיוון האגם . ארוחת מזנון חופשי עולה 370 ביר (14$) . מקום מקסים ממנו נשקף האגם כולו וגם גדותיו התלולים . לא רחוק משם יש ריזורט נוסף אחד לפחות, שמתמזגים בנוף .

לאחר הארוחה אנחנו נוסעים לשפת האגם שם נמצא עץ תאנה ענק קדום שהוכר כנכס לשימור על ידי אונסקו. העץ מגודר ומוגדר אבל סביבתו מוזנחת ומלוכלכת .

הליכה לאורך חוף האגם מפגישה אותנו עם מספר בעלי סירות כחולות שרוצים לעשות לנו שיט באגם. אנחנו מסרבים בעדינות ומעדיפים לצלם לאורך החוף ציפרים כמו חסידות , חסידות מרבו Marabu ארוכות רגליים וגדולות מקור שבאו לדוג דגים באגם. על העצים עומדות צפרים כאילו פיסלו אותן כחלק מהעץ . להקות המרבו מתרחקות מאיתנו בעדינות ובסוף אנחנו מבינים שיותר ממה שהצלחנו לצלם כנראה כבר לא יהיה.

החזרה לאדיס מתנהלת בתוך פקקים ענקיים עד הגעה לאוטוסטרדה שתוביל אותנו במהירות לעיר.