יום 10 – עוברים לפושקר

נסיעת בקר ב 5:00 לפושקר , הגעה ב 8:00 , מתאכסנים במלון מסטר פרדייס , מלון עלוב למדי עם חזות מטופחת.

המון רעש , בכל מקום במה עם רמקולים ענקיים ומוסיקת טרנס. העיר מפוצצת אנשים שמחים , זורקים צבעים לאויר ומורחים אחד את השני בעיר בפנים.

בבמה המרכזית ברח' המרכזי שיא הטרוף.

בערב יוצאים לסיבוב נוסף , הרבה מנקים אבל מאובק .

את ארוחת הערב אנחנו מעדיפים לעשות במלון הצמוד Brahma Horizon החדש ויפה . ארוחת מזנון מצוינת במסעדה יפה ושירות מצוין , מחיר הארוחה -800 רופי לאדם (40 ₪) + תוספת לבקבוק מים מינרליים 60 רופי .

יום 11 – סיור בפושקר

מתחילים בביקור בגהתות על אגם הלוטוס , פוגשים את הטובלים והטובלות , הורדת נעליים , מגיעים עד לגהת ברהמה עם 2 בריכות וממשיכים לגהתות האחרות לאורך האגם.

מקדש ברהמה מוקף רחובות שוק ססגוניים ,שותים לאסי טעים בדוכן במרכז , המון דוכני צמידים ושרשראות במחירים מצחיקים.

במקדש אסור לצלם , למעלה במה לתפילות , המון אנשים מגיעים לבקש בקשות כי הרי זה המקדש היחיד שיש לברהמה . והאגם של פושקר הוא "אגם הלוטוס" שנוצר מעלה הכותרת שנפל מידו של ברהמה במעופו מעל המדבר. המקדש גדול וכולו משיש לבן .

מסתובבים בסימטאות המלאות בחנויות תכשיטים צבעוניות . צריך כ 3 שעות לסיבוב בגהתות והמקדש.

בצהריים עולים על הרכב ונעים לעיר אג'מר , עיירה סופית עם רוב מוסלמי. הסופים הם פורשים איסלמים שפרשו למדבר כשהחלו להרדף ע"י האחרים . בדרך כלל לא מבקרים אותה תיירים ומיד בכניסה מרגישים את ההבדל. היא צפופה מאוד , רועשת .

מראה הגברים עם הגלביות וכיסוי הראש והנשים מכוסות הפנים לא משאיר מקום לספק. נוטשים את האוטו וממשיכים רגלית לעבר המסגד המרכזי ע"ש מחמוד צ'יסטי ,
 כאן אין תיירים כמעט והחנויות במחירים הודיים מגוחכים עבורנו. כל הרחוב המרכזי המוביל למסגד מלא חנויות והיום יום שהוא יום שישי וזו שעת התפילה בצהריים. ברחוב הולך ונעשה צפוף יותר ויותר , בצדדים מוכרי ממתקים ומיני מתיקה עם פיסטוקים ואגוזים.

יצרן הסודה ללימונדה

בדרך מבקשים מאיתנו לשים כיסוי ראש כי הקירבה למסגד דורשת קדושה , מה גם שהמואזין פוצח בקריאות קול ניות וניכרת תכונה בגברים שמגיעים הם מסתדרים בשתי שורות לתפילה בחוץ כי שטח המסגד מלא.

לנו מתחיל להיות צפוף ואפילו מאיים קצת והחלטנו לוותר הפעם כי אין סיכוי שנצליח להכנס.

היציאה לנקודת המםגש עם הנהג היתה מורכבת והסתבכנו בין הסימטאות וקצת עזרה מנהג תוק תוק הביאה אותנו לפגישה מחודשת איתו.

מכאן 3 שעות נסיעה מביאות אותנו לג'ייפור למלון Kandela Haveli המוכר והיפה.

ארוחת הערב במלון , מזנונית , מצוינת , במחיר 650 רופי לאדם (32 ₪) .