יום 5:
השכמה ב-4. מתכוננים לטיסה לקונמינג וב-8 המטוס ממריא (175$) אפשר לקנות כרטיסים בקניה מוקדמת מאוד בChinaTourNet ומאוחר יותר ב-CTRIP. ההבדל הוא שהראשון מציג מחירים נמוכים במכירה מוקדמת וגם נותן שדרוגים והטבות, CTRIP הוא יותר ממוסד והמחירים ללא שדרוגים והטבות. כללית המחירים כמעט זהים כולל העמלות.
 ב-10 נחיתה, Pema המדריכה החדשה מחכה לנו.

פמה היא המדריכה המרכזית שלנו בטיול , יש לנו שבועיים איתה. היה חשוב לי לבחור מדריך מארגן שיודע לדבר באנגלית עם מבטא מינימלי ולהפתעתנו היא בעלת אקסנט אנגלי אחרי שספרה לנו שעבדה על ספינת שעשועים סינגפורית באיזור האיים המלדיביים במשך 3 שנים. היא אחראית ובעלת תושיה בחסד , קצת ביישנית כמו כל שבט הנאשי שאליו היא משתייכת. עובדת כמדריכה משך זמן רב ומכירה את כל נותני השירותים בדרך , אפשר לסמוך עליה בעניים עצומות . היא גם ישרה וחברותית ולאחר שבועיים נעשינו משפחה ונפרדנו בדמעות הדדיות.

המחירים שלה נוחים והיא גמישה באירגון הרכב והמלונות , אפשר גם שתזמינו חלק לבד באתרי מלונות ,. היא תקח אתכם למקומות שאף חב' טיולים אחרת לא תראה לכם שהם קיימים וכשתחזרו מהם , לא תשכחו אותם לנצח .

בקיצור מומלץ מאוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lobsang Pema

Yunnan mobile & WhatsApp: 0086-137-6903-3857


 נוסעים לאכסניית UPLAND International במרכז העיר, ליד האגם הירוק. היום מתחיל בנסיעה קצרה באוטובוס שם אנחנו מתחילים מסלול בעיר העתיקה שעוברת שידרוג. לפי פמה השדרוג איטי מידי ונמשך כבר כ-3 שנים. שם אנחנו מוצאים שוק אקססוריז מקומי במחירים זולים להפליא. אנחנו ממשיכים דרך רחובות שרוצפו מחדש ומצידיהם בתים/חנויות ישנים שאין ספק שלאחר סיום השיפוץ המקום יהפוך לפנינה. בהמשך הרחוב מוכרי ציפורים בכלובים ובעלי חיים אחרים, סה"כ לא משהו.

היעד הא לא רחוק והוא מקדש בודהיסטי רב שנים Yuangtong temple . המקדש עדיים פעיל , הוא מיוחד ויפה , שם לראשונה פמה הבודהיסטית מוצאת במה ותלמידים קשובים כדי להסביר לנו את הבודהיזם על רגל אחת.

משם הולכים לאולם המופעים של Dynamic Yunnan. 180 יואן , מופע ססגוני עם כוראוגרפיה יפיפייה. במופע כ-10 ריקודים ושירים של קבוצות אתניות שונות. סה"כ כשעה וחצי, אפשר להתרשם מראש ב U-TUBE , חוויה מעניינת ויפה לעין.

נהגים חפרים - בערים הסיניות מקובל שנהגים עושים השלמת הכנסה בערב כרכב מונית . המחיר נקבע לפי הפרצוף והוא בדרך כלל יקר יותר ממונית רגילה והעיקר אין ביטוח לנוסעים במקרה של תאונה . שימו לב עם מי אתם נוסעים.

יום 6:
 על הבוקר נוסעים ברכב לשוק הסיטונאי הגדול ביותר באסיה למכירת פרחים. 3-4 מיליון פרחים שונים מחליפים ידיים, רובם דרך האינטרנט והשאר באולם ענק בו מציעים מאות סוחרים ומגדלים את מרכולתם. בפתח המון מוכרות זרים לראש שרודפות אחרינו שנקנה. כניסה חינם, לא ממש מרשים אבל מעניין.

עולים על הרכב ונוסעים לXishan שנמצאת בשמורת ההרים המערביים של קונמינג, מעל האגם. בכניסה קונים כרטיס ב-88 יואן לאדם. מתחילים באוטובוס שמסיע אותנו לנק' ההתחלה בפרק שם יש רכבל שיעלה אותנו להר, יש גם דרך למי שרוצה לעשות זאת רגלית. נסיעת רכבל של כ-15 דקות מביאה אותנו לחלק העליון של ההר ומשם יש 2 אופציות: האחת רגלית לראש ההר והשנייה לרדת רגלית בדרך בה אחרים עלו רגלית מתחנת הרכבל למטה. אנחנו בחרנו בירידה הרגלית. הדרך קלה לירידה ורצופה נק' תצפית על אגם קונמינג עם המון מקדשים חצובים ובנויים לכל אורך הדרך, 2.5 קמ' בכשעה של הליכה איטית במורד, מקסים.


אחה"צ אנחנו מגיעים לאגם הירוק כדי לבלות בו את הערב, בשעה 8 לערך מתקבצים המקומיים ברחבות כדי לרקוד ריקודי שבטים ולא למטרות תיירותיות . זו התרפיה היומית שלהם וגם לשיר יחד. לצערנו בערך ב-7:30 התחילה סופת גשמים עזה, באוגוסט זו עונת הגשמים החמה ביונאן , ברחנו לחפש מסתור ופמה המדריכה המקומית ביקשה מאיתנו שנצא לרוץ בגשם כי זו רק הפתיחה למבוא של מה שעומד להתרחש כשהשמיים כל כך שחורים. האמנו לה ורצנו כל עוד נפשנו למלון שם השארנו מזוודות בהמתנה לרכבת הלילה. כחלק מחווית הטיול החלטנו שנגיע לדאלי עם רכבת לילה בקרון שינה, ביקשנו מפמה והיא קנתה לנו (מכירה מתחילה 28 יום לפני המועד) כרטיסים Soft Sleeper ב-2 תאים של 4 מיטות לשעה 23:20 והגעה בשעה 7:00 לצאלי (160 יואן לאדם).
 נסיעה ברכבת לילה היא תמיד חוויה וגם הפעם, היה מעניין אם כי לא מספיק נוח (פעם היינו יותר צעירים וטולרנטיים).

בקשה – אם הועלתי לך בהחלטה לצאת לסין או לתכנן את הטיול שלך ואתה חושב שיש עוד מי שישמח להנות מהמידע הזה נא שתף והרחב את מעגל הנהנים . אשמח גם לעזור אישית ב 0546740150 רמי , [email protected] למי שמתלבט ורוצה מידע נוסף.