יום 7: דאלי
 מתחנת הרכבת ממשיכים ברכב שלנו לאכסניית Jade Emu. מקום מקסים ומלא אווירה, שוכן מחוץ וליד הכניסה לעיר העתיקה, שוכנת במבנה טיפוסי מקומי יפיפה, הצוות משתדל ועושה כמיטב יכולתו. מומלצת ביותר !!!. לאחר התארגנויות ראשונות וארוחת בוקר ממשיכים לטייל בעיר העתיקה Weishan הנמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה מדרום לדאלי. העיירה ממש בונבוניירה תיירותית מקומית .רחובות עתיקים משוחזורים וחנויות מסוגים שונים.

אנחנו עוברים ברחובות ומתרשמים, מחצרות הסוחרים האמידים שהציגו חזיתות בתים מרשימות כלפי הרחוב- ואף פנימה. שוטטות מקסימה בעיירה העתיקה.
 העיר Weishan נוסדה כבירת המחוז הקדומה ומקום מושבו של קיסר האיזור בתקופה שלפני האיחוד . רוב תושביה בני שבט הבאי , בהמשך כשנכבשה הממלכה ע"י המונגולים הגיעו לשם גם סוחרים מוסלמים שמצאו באיזור אוצרות מסחריים להעביר למערב בדרך המשי שתחילתה בשיאן . הם גם פתחו דרך מסחר חדשה שעברה מצ'נגדו שבסיצ'ואן לקונמינג ביונאן ועלתה לטיבט בשתי דרכים האחת דרך ה Back Door דרך Kanding ועלתה לטיבט והשניה בדרך ליזיאנג לטיבט ומשם עברה להודו ארץ התבלינים. בנתיב הזה הועברו קוביות תה על גבי סוסים והם חזרו בעיקר עם תבלינים שהגיעו לדרך המשי ומשם לאירופה .

כיום יש מוסלמים רבים באיזור וכן כפרים ויישובים עתיקים של אמידי הסוחרים המוסלמים לכל אורך נתיב התה והסוסים.

חוזרים דרך כפר מוסלמי West Lotus Village השוכן על ההרים שמסביב ל Weishan בו הם חיים במשותף עם בני שבט ה-YI. העיירה בתהליך שחזור, משולטת ומציגה לראווה חצרות של בתי סוחרים עשירים שגרו שם . בחצר הכי יפה גובים גם כניסה (כ-20 יואן) לאדם (10 יואן לבני 62 ומעלה), יענו אזרח ותיק. נכנסים ואכן התצוגה מרשימה ביותר ומראה בית אמיד מאוד. מעניין שהכתובות מעל הדלתות הן באותיות סיניות של אמירות בערבית. בעיקר תשבחות לאללה.

במרכז הכפר מסגד בארכיטקטורה סינית, מבנה ענק שיכול להכיל כ-6000 מתפללים בו זמנית. קצת מוזר לחשוב על סינים מוסלמים.
 המוסלמים מהווים 800,000 איש מתוך כ-2 מיליון תושבים באזור ומהווים רוב. הבאי אחריהם עם כ 200 אלף נפש.

עוזבים את הכפר ונוסעים לעשות קבלת שבת וקידוש במלון כי היום יום שישי.

יום 8: דאלי
 הבוקר נפתח בטיול רגלי של כ-4 שעות במסלול בהרים הצופים על דאלי העתיקה, הרי Chang Shan . מתחילים בנסיעה דרך כפר מעבדי שיש מקומי. כריית השיש אסורה ע"י הממשלה אך יש כריה לא חוקית. הממשלה אוכפת ביד קשה חוקי שמירת איכות הסביבה ואי הריסת הקיים כמו גם הוציאה צו שסוגר את כל המלונות שמסביב לאגם למשך 3 שנים כיוון שזיהמו את האגם המרכזי שלחופו יושבת דאלי .אגם Erhai היפיפה. בכניסה לפארק האקולוגי אנחנו יורדים מהרכב ופוצחים בהליכה רגלית במסלול יפיפה מלא צמחייה טרופית ולאורכו של נחל הזורם לאגם.

בדרך מבני הארחה שנסגרו ע"י הפיקוח על איכות הסביבה, חווה מקומית לגידול תה והליכה בשביל יפיפה עד להגעה למפל מים רחב ומרשים. אנחנו מחליטים שמספיק, אף כי אפשר להמשיך ולעלות לפסגת ההר שם נמצא כמובן מקדש בודהיסטי. מבט כלפי מטה מראה לנו שאנחנו מעל שלושת הפגודות המפורסמות של דאלי.
 מטיילים מטיבי לכת עושים ב-5 ימים את הטרק ולאורך 4 הפסגות. הכניסה לפארק חינם.

מסיימים מסלול במדיטציה

בצהריים אנחנו בעיר העתיקה של דאלי לשוטטות עד הערב ברחובות המקסימים וההומים. בתוך הרובע המוסלמי של העיר שוכנת כנסיה באדריכלות סינית. לא ברור לנו מה עשינו טוב שאנחנו מוקפים ביופי הזה . כל הזמן רק רוצים לפנק , לפנק אותנו.

בהחלט יום חוויתי. חלק מהחבורה מקנח במסג' מקומי משחרר שרירים ועצמות.

יום 9:
 היום יום טיול באזור שבט הבאי, בנות השבט צבעוניות ולבושות באופן טבעי בבגדים המסורתיים שלהם, הגברים כרגיל בחליפות מהוהות. יוצאים לעיירה העתיקה Xizou השוכנת לחוף אגם Eirai. בתי העיירה עתיקים ובני כ-800 שנה, כאן ישבו עשירי הממלכה הקדומה שבירתה בWeishan בה בקרנו אתמול. רואים שהבתים מקושטים מבחוץ והם במבנה בצורת Conyard גדולים ומסוגננים, שיטוט חופשי בעיירה היפיפייה שמשרה תחושת סין של פעם. ברחובות המרכזיים שלה כבר בוצעו פעולות שימור ושיחזור על ידי הממשלה ובהם המון חנויות לתיירים, סה"כ זול. ברחובות בעיקר תיירים סינים ומעט מאוד תיירים מערביים.

משם נסענו להרי צ'אנג שאן המקיפים את אגם דאלי שם אנחנו מבקרים באתר קדוש שבו 10 מערות עם פסלי בודהא בני כ-1000 שנה ובראש ההר מקדש יפה. העלייה במעלה ההר בדרגת קושי בינונית ואנחנו משתרכים אחרי פמה המדריכה.

בקשה – אם הועלתי לך בהחלטה לצאת לסין או לתכנן את הטיול שלך ואתה חושב שיש עוד מי שישמח להנות מהמידע הזה נא שתף והרחב את מעגל הנהנים . אשמח גם לעזור אישית ב 0546740150 רמי , [email protected] למי שמתלבט ורוצה מידע נוסף.