תקציב לזוג 14 יום

כרטיסים 290*3.85- 1170₪*2- 2340 ₪
רכב ₪ 2000
ביטוח נסיעות ₪ 400
תוספת נהג 130 ₪
פגיעה ברכב 220 ₪
מלונות והוצאות בטיול 850 יורו - 3700 ₪
 סהכ 8800 ₪ לזוג - 2300 דולר

יום ד 9/6
 הגענו לטיביליסי מאוקראינה ב 15:45 בצענו נוהל קליטת ג'יפ גרנד ויטרה מנציגי יורופקאר שהגיעו לשדה עם הרכב ונסענו למלון Anata שם קבלה אותנו מיה בעלת הבית . חדרים נחמדים ארוחת בקר טובה 72 לרי ללילה ויחס חם ומשפחתי . מלון טוב ומומלץ, עם ובלי רכב בגלל קרבה למטרו כ 500 מ . היא ממליצה לנו ללכת למסעדת VIP. הקרובה שם אנחנו מתנפלים על חצ'פורי משני סוגים קבב משני סוגים, סלט ירקות בלדי טעימים 2 בירה ושתיה רגילה סהכ כ 60 לרי טעים ממלא וזול מאוד.

יום ה 10/6
אחרי ארוחת בקר טובה שהכינה לנו מאיה יוצאים לקומפלקס מנזרי דיויט ג'רג'ה שבדרום קחטי , כ 70 קמ מטיביליסי על גבול אזרביג'אן . נוסעים לכיוון רוסטבי שעוברים בדרך מתחם שוק ענק בשם לילו סנטר השייך לישראלים . בשלב מסוים נכנסים למדבר ונוסעים בדרכי עפר מקפצות , מגיעים בצהריים למנזר . זהו מנזר הבנוי במשולב עם מערות חצובות בסלע , יפה מעניין יש בו גם כנסיה עתיקה אבל רוב חלקיו סגורים לכניסת הציבור . מטפסים למעלה לסיבוב שמוביל למגדל השמירה שמעליו ומשם ממשיכים בעליה קשה לקצה הרכס. עוברים לשביל צר המתנהל בצד השני ולאורכו פזורות מערות התבודדות של נזירים שרובן הושחתו ע'י מוסלמים , קומפלקס זה נקרא Udobno . בערך באמצע הדרך יש מערות גדולות עם ציורי קיר שמורים של הסעודה האחרונה של ישו ועוד. הנוף הנשקף לאורך הדרך של המדבר האזרביג'אני הירוק יפיפה .בסוף הדרך על סכין ההר מתחילים לרדת בחזרה למנזר ג'רג'ה בירידה סבירה המסתיימת במעיין הדמעות של דייויט החצוב בהר הבזלת .
 החזרה הביתה היא על הכביש לעיירה udobno , כביש סלול ברובו עם בורות בחלק מהדרך .חוזרים למלון ויוצאים לאכול במסעדה נחשבת אחרת , האכל לא משהו וגם המחיר נמוך.

יום שישי 11/6
 היום מטיילים באיזור הבירה העתיקה של גיאורגיה מצ'חטה , התחלנו מכנסית הצלב הנמצאת בראש גבעה ליד העיר . כנסיה גדולה ועתיקה תצפית מרהיבה על העיר נכנסים לכנסיה ויורדים לעיירה בונבונירה שקימת סביב הכנסיה השניה עץ החיים של צידונה. ממשיכים לעיר המערות אופליציחה לפני גורי , נוסעים בכביש הישן ולא ב אוטוסטרדה אחרי כשעתיים נסיעה הגענו 3 לרי לאדם ו 15 למדריכה שאנחנו מקפצים אחריה מאבן לאבן , מעניין נחמד אם מגיעים לורדזיה זה מיותר. חוזרים ללינה בטיביליסי.

בקשה – אם הועלתי לך בהחלטה לצאת לגאורגיה או לתכנן את הטיול שלך ואתה חושב שיש עוד מי שישמח להנות מהמידע הזה נא שתף והרחב את מעגל הנהנים . אשמח גם לעזור אישית ב 0546740150 רמי , למי שמתלבט ורוצה מידע נוסף.