נחל ורדית, הר כיפה, נחל רעים

17 ק"מ, 615 עלייה, 460 ירידה
קמים לבוקר קפוא. תה מהיר משפר את המצב. אנחנו חוזרים אל פיצול השבילים ומתחילים להכנס לכיוון נחל ורדית. ממש לפני המעוק עוצרים לארוחת בוקר וקפה. המעוק של הורדית מרשים מאוד עם קירות אבן גבוהים ומרשימים. מתחילים לטפס.
 די מהר אנחנו מגיעים לגב שמחייב כניסה למים. יובל מתנדב להכנס לבדוק את העומק. המים מגיעים עד גובה החזה אז אנחנו מתחילים להתארגן בהתאם. מתפשטים, אורזים תיקים היטב ויובל מתחיל להעביר אותם לצד השני. בנתיים חובר אלינו איש מנהלה של טיול שצפוי להגיע מולנו. הוא מצויד בחבל וגלגלת, אז שני התיקים האחרונים עולים בעזרתם. לשמחתנו הוא מצויד גם בתרמוס עם תה מתוק שעוזר להתחמם אחרי הטבילה הלא מתוכננת. למרות ואולי דווקא בגלל הרתיעה ממי הגב הקרים הכל הופך למצחיק וקליל, והמצלמות שקצת התעצלו עד עכשיו נשלפות לתיעוד הרגע.

אחרי שכולם עברו, עלו בסולם הארוך בצד השני והתלבשו בפינת שמש שמצאנו אנחנו ממשיכים לעלות בקניון. ביציאה מהקניון הרוח שורקת בחוזקה, אנחנו ממשיכים על הסמש הכחול (שמתמזג לעיתים באדום) עד למפגש עם השחור מעל נחל ברק. אנחנו מוצאים מחסה מהרוח מאחורי שיטה עבותה ואוכלים צהריים בערוץ הנחל. החברים מהסיפור של 1934 הצליחו בנתיים למצוא אחד את השני, להגיע לארנון ולמלא מים. אנחנו נושמים לרווחה וממשיכים.


 פונים שמאלה על השביל השחור ועולים להר כיפה. העלייה תלולה בתחילתה ומתמתנת בהמשך. ככל שאנחנו עולים הרוח מתגברת וכבר נהיה ממש קר. אחרי החבירה לדרך העפר אנחנו פונים ימינה, חולפים על פני חניון לילה הר כיפה (שלא ממש ברור מיקומו העכשווי) ועולים לתצפית המרהיבה על ערוצו הרחב של נחל עשוש. כבר שעת בין ערביים והעמק מתחתינו נצבע בצבעי אדום וסגול מדהימים.


 יש לנו כאן הטמנה. אנחנו אוספים אותה ומתחילים ללכת צפון מזרחה על שפת הצוק כשנופי בקעת עשוש והערבה, הרחק למטה, מלווים אותנו. אחרי כחצי שעה של הליכה אנחנו מאתרים את הירידה לאחד מערוציו של נחל רעים וגולשים לתוכו בשביל די ברור. ערוצו של הנחל מרוצף בעשב ירוק ועסיסי למראה. גשם די רציני מתחיל לרדת תוך כדי שאנחנו יורדים בערוץ, בסוף מאתרים מקום מוגן מרוח שבו אין צמחיה שאותה אנו עלולים לרמוס. באור אחרון אנחנו מתמקמים ומתחילים להתארגן לתה, הגשם בנתיים פסק ואנחנו מכינים ארוחת ערב. בסיפור שמספרת יעל, החבר'ה הצעירים מצליחים להסתבך עם המשטרה הירדנית באזור ספי ונתקעים בכפר לא מאוד חברותי. אנחנו מאיצים ביעל להמשיך עד שאנחנו משוכנעים שהם נחלצו מהצרה. לילה טוב.