הפוסט הקודם: ביקור חטוף בן יום לסוואזילנד

היום השביעי לטיול

 אחה"צ, ערב
-הגעה לשדה התעופה ביוהנסבורג בשעה 15:00, החזרת הרכב השכור
-טיסה לשדה התעופה בקייפטאון, יציאה 19:00 הגעה 21:10.
-קבלת רכב שכור משדה התעופה מחברת Europcar מדגם Toyota Corrola בנזין, ידני, ממוזג.
-נסיעה לעיר לחדר שהוזמן מראש, Ashby Manor Guesthouse, 4 לילות, 300R ללילה, ללא ארוחות, החדר מאובזר לבישול עצמי, המיקום מצויין, ליד הים באזור Sea Point. מול יש סופר עם כל מה שצריך ויש גם תחבורה ציבורית שמסיימת לעבור ב- 11.00 בלילה . המיקום גם טוב ליציאה לטיולים מחוץ לעיר. העלות טובה יחסית לאזור שנחשב כאזור טוב ובטוח בעיר. בעלי המקום מבוגרים וחביבים. (במידה ואתם מתקשרים איתם אל תתנו להם לשבץ אתכם בכתובת אחרת, יש להם בית בסיגנון ויקטוריני ברחוב סמוך ולשם לא כדאי בשום אופן להגיע).


היום השמיני לטיול
בקר, אחה"צ
-עליה ברכבל ל- Table Mountain , דמי כניסה 115R לאדם, מזג האויר היה מצויין והתצפית לעבר העיר מרשימה. אם אתם בעיר ויש מזג אויר טוב וההר חופשי מעננים נצלו זאת מייד כדי לעלות עליו. רוב הזמן יושב עליו ענן זה או אחר.
-נסיעה לכיוון קייפ התקווה הטובה דרך החוף המזרחי של חצי האי.
-ביקור בשמורת פינגוונים, Bouders , בעיירה Simon's Town , דמי כניסה 20R לאדם. מקום יפה וממולץ, רואים פינגווינים בשפע. גם העיירה שווה סיור רגלי קצר.
-ביקור בשמורת קייפ התקווה הטובה, דמי כניסה 40R לאדם, עליה ברכבל למגדלור הישן ב-Cape Point, 32R לאדם, הליכה רגלית למגדלור החדש שמתחת למגדלור הישן, ביקור ב-
cape of the good hope, ביקור בתצפיות ומפרצים יפים בתוך השמורה. הביקור בשמורה מרשים מאד, הנופים המתגלים בנקודות השונות יפים ומומלץ לבקר בכל הנקודות שמצויינות במפה שניתנת בכניסה. זו אחת השמורות היותר יפות שבהם טיילנו בגלל המגוון הנופי.
-חזרה לקייפטאון דרך החוף המערבי של חצי האי, שכולל קטעי נוף מדהימים, יש קטע בכביש שמשלמים אגרת מעבר בסך 22R קטע זה הוא היפה ביותר לתצפיות על קו החוף הסלעי והמיושב במפרצונים השונים. את הכביש הזה אסור להפסיד' הוא מהיפים בעולם.
-הגעה לעיר עם חשיכה.
ערב
-נסיעה לאזור המרינה המתחדשת אתר הבילוי Water Front , אזור יפה, תוסס, מומלץ לביקור לבילוי ולאכילה, כולל קניון מודרני ענק, עשרות מסעדות, פאבים ומקומות בילוי לכל הטעמים (מומלץ לחזור לשם גם באור יום).

 היום התשיעי לטיול
בקר, אחה"צ, ערב
-נסיעה למזח הדייגים בעיירה Houtbay שנמצאת דרומית לקייפטאון על החוף המערבי והמשך נסיעה דרומה לאורך החוף לתצפיות נוף עד נקודת כביש האגרה.
-ביקור בגנים הבוטניים, Kirstenbosch בקייפטאון, דמי כניסה 25R לאדם, גנים גדולים ומרשימים עם שפע של עצים, ופרחים למיניהם (כולל מגוון נפלא של פרוטיאות), מומלץ לביקור, נהננו מאוד.
-ביקור במצודה בעיר, דמי כניסה 20R לאדם, מקום לא מרשים, ניתן לוותר.
-סיור רגלי בעיר בשדרות הפרלמנט בו מצויים גם רוב בנייני הממשל והמוזאונים החשובים של העיר, ביום שבת וראשון הכול סגור. אזור של ה- Greren Market Square שבו מתקיים בימי שבת שוק מקומי גדול המציע שפע דברי אומנות אפריקנית. השוק נסגר בסביבות השעה שתיים אחרה"צ, קחו זאת בחשבון.
-נסיעה לרובע המאלאי שמאופיין בבתים צבעוניים ותצפית יפה על החלק המזרחי של העיר בכוון ה- Water Front
-ביקור נוסף באזור ה- Water Front הפעם בשעות אור יום, המקום היה שוב הומה ותוסס ביותר בתיירים ומקומיים.
-ארוחת אחר צהריים במקום.


 

היום העשירי לטיול
בקר, אחה"צ
-נסיעה לאזור נתיב היין
-ביקור בעיירה Stellenbosch, סיור רגלי בליווי מפה שקבלנו במרכז התירות המקומי, עיירה יפיפיה הבנויה בסגנון הולנדי, בתים לבנים טובלים בירק, כנסיות יפות, במקום גם בית כנסת יהודי קטן.
-ביקור בעיירה Paarl, כניסה ליקבי KWV מהמפורסמים בדרום אפריקה, פספסנו את הסיור של 11 בבוקר וביום א' זהו הסיור היחיד, הסתפקנו בסיור בחנות היינות למכירה. מביקור קודם שלי בדרום אפריקה לפני 30 שנה אני זוכרת רשמים חיוביים מהסיור במקום. למי שסייר ביקבי רמת הגולן וכרמל מזרחי, אני מניחה שהסיור כאן דיי דומה. הייחודי הם חביות היין הענקיות והמגולפות של הייקב.
-יש אפשרות בכל איזור היין להכנס ליקבים פרטיים הפזורים על פני כל האזור. רובם לא מספקים סיורים אלא מאפשרים טעימות עבור עלות של בין 10-15 ראנד ל3-5 יינות. אנחנו ויתרנו על העיניין.
-ביקור בעיירה Franschhoek עיירה יפיפיה ומומלצת, הומה תיירים מקומיים שווה ביקור במיוחד ביום שימשי כולל ביקור ב - Hugenote Monoment לזכר ההוגנוטים שהיו מהגרים צרפתים שהביאו איתם לאזור את תרבות היין, דמי כניסה 5R לאדם. האנדרטה עצמה יפה וצמוד אליה מוזיאון קטן.
-נסיעה חזרה לכיוון קייפטאון דרך מעבר ההרים Franschhoek מעבר הרים היוצא מן העיירה ומומלץ מאוד לתצפיות נוף נפלאות על האזור כולו. חזרה דרך כביש N2 לקייפטאון.
ערב
-יציאה לאזור חוף Clifton , אזור בילוי לילי עם מסעדות וברים מבוקש גם על ידי צעירי העיר

הפוסט הבא: ימים קסומים לאורך דרך הגנים - הגרדנרוט