הפוסט הקודם: ימים מופלאים בקיפטאון
היום האחד עשרה לטיול

 בוקר, אחה"צ
-עזיבה מוקדמת מאוד מקייפטאון דרך כביש N2 לכיוון מזרח
-ביקור ב- Cape Agulhas, הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה כולל עליה למגדלור, דמי כניסה 12R לאדם. המקום עצמו יפה ומומלץ לעשות מאמץ להגיע אליו.
-נסיעה לשמורת De Hoop ההגעה לשם כוללת דרך עפר טובה ורחבה של כ-40 ק"מ, דמי כניסה לשמורה 19R לאדם. בשמורה ביקרנו בחוף עם דיונות יפות. שאר השמורה לא מרשימה כמו שחשבנו ולא שווה את המאמץ להגיע אליה, אם נקח בחשבון שהחזרה גם היא בדרך עפר דומה בכל זאת למי שאוהב נופי דיונות מלוא העין זה מקום ראוי ביותר לטיולי חוף בתולי עם נופים נהדרים לחופים הסמוכים.
-ביקור בעיירה Swellendam כולל עצירה לקפה, עיירה בסגנון הולנדי, יש בה מוזאון מקומי שמספר את סיפור חיי היום יום בעבר והמקום מומלץ לאתנחתא.
-נסיעה רציפה ל- Mossel Bay שלחוף האוקיינוס ההודי, פה מתחיל למעשה אזור ה- Garden Route - דרך הגנים.
-מצאנו חדר נעים, Avenue Guesthouse , לילה אחד, 400R לחדר כולל א.בקר שאותה ניתן לאכול באחת המסעדות באזור, מיקום החדר טוב, בעלי המקום נחמדים ביותר, החדר קטן, נקי מאוד ומומלץ. קבלנו מבעל הבית מפה של העיר והסבר קצר היכן שווה להסתובב.

ערב
-טיול רגלי קצר לאורך חוף הים ואזור המסעדות בעיר. האזור בטוח ונעים לטיול במיוחד בתקופת הקייץ, הוא צמוד גם לשטח קמפינג גדול הנותן לחוף נופך קייצי ותחושה של נופש. המקום שוקק חיים ורבים מצעירי האזור כמו גם תיירים מסתובבים בו.


 

היום השניים עשר לטיול
בוקר, אחה"צ
-א. בקר בחרנו לאכול במסעדת דולפינז שעל חוף הים. ארוחת הבוקר קסומה על החוף, נוף נפלא, אווירת נופש ואוכל טוב.
-עזיבת Mossel Bay ונסיעה לכיוון Oudtshoorn
הערה: אנחנו פספסנו את פיסלו של ואסקו דה גמה המצוי באזור, שווה לבדוק את העניין.
-מספר ק"מ לפני Oudtshoorn ביקרנו בחוות יענים בשם HighGate , דמי כניסה 44R לאדם, הביקור כולל סיור מודרך בחווה כולל אפשרות לרכב על היענים (לא בטוח שתרצו), הסיור לא מעמיק ולמי שביקר בחווה בארץ ושמע הסברים על היענים יכול לוותר עליו.
-כניסה לגן חיות ב- Oudtshoorn שנקרא Cango Wildlife Ranch ומצוי על הכביש המוביל ל- Caves Cango, דמי כניסה 55R לאדם. הביקור נעשה בלווית מדריך לאורך בריכות תנינים, כלובי אריות, צ'יטות, נמרים ועוד, סיור נחמד, מומלץ למי שלא ראה את החיות הללו בטבע באחד הפארקים.
-נסיעה ל- Caves Cango , כניסה לאתר 44R, הביקור כולל סיור מודרך בתוך המערות, אורך הסיור כשעה, מומלץ.
-נסיעה דרך מעבר הרים יפהפה בשם Swartzberg דרך עפר מפוטלת עם נופים מדהימים, תצורות גאולוגיות מעניינות בחלקו האחרון של המסלול, חלק לא קטן מהדרך לא סלולה אבל ניתן לנסוע בנוחות, מומלץ ביותר לחובבי הנוף.
-נסיעה לכיוון Wilderness דרך George עיר רפאים בשעות אחר הצהריים המאוחרות והערב.
ערב
-הגעה ל- Wilderness לחדר בוילה מוזמן מראש, Storm C , 2 לילות, 560R ללילה כולל א.בקר, החדר יפה, המיקום מצויין על קו המים, עם מרפסת שפונה לים, בריכה קטנטונת בחצר ולובי חביב לקריאה. בעלת הבית ידידותית אבל לא כל כך מתמצאת באנפורמציה על האיזור. עם זאת בקומה השניה יש הרבה פרוספקטים המספקים מידע.
-בלילה יצאנו לאכול ארוחה קלה במסעדה מקומית שהומלץ עליה באתר זה בשם Wilderness Grille ברחוב George. לא זול אבל אוכל טוב.
היום השלושה עשר לטיול
בוקר, אחה"צ
-כניסה לשמורת Wilderness , השכרנו קנו בחברת Eden הממוקמת בתוך השמורה, ניתן למצוא את השילוט של החברה כבר בדרך לשמורה. שטנו לאורך הנהר, השייט כולל עצירה והליכה ברגל בטראק קצר של שתי ק"מ לכל כיוון עד המפל ובחזרה, זמן השייט וההליכה ברגל כ-3.5 שעות. מחיר השכרת הקנו משולב עם מחיר הכניסה לשמורה הוא 70R לאדם. מומלץ מאוד ליום יפה.
-נסיעה בדרך יפה בין 3 אגמים חלקם בתוך השמורה ועצירה לתצפיות.
-סטלבט על החוף ליד הדירה, חוף חולי רחב, גדול, שקט ויפה.
ערב
-ארוחת ערב במסעדה מקומית איטלקית בשם Promodors ברחוב George , מסעדה חדשה שנפתחה בדיוק כשהגענו לפני חמש שנים, טובה ומומלצת במיוחד במאכלים האיטלקיים. מנות גדולות יפות וטובות.


 

היום הארבעה עשר לטיול
בוקר, אחה"צ
-נסיעה לכיוון Knysna ת בדרך עברנו דרך העיירה Brenton On Sea לתצפית יפה לעבר Knysna בהחלט מומלץ.
-ב- Knysna טיילנו באזור ה- Water Front  , חביב, במיוחד כשהשמש זורחת.
-נסעיעה ל- Two Heads ( מצוקים בכניסה למפרץ) וטיול קצר רגלי. יש גם שייט לאזור משולב בארוחת צהריים מהמרינה ב- Knysna בעלות שנראתה לנו מופקעת בשביל מה שמקבלים 350 רנד לאדם.
-נסיעה ל-Big Tree לייד Knysna , מרחק של כ-15 ק"מ לכל כיוון מתוכם 10 ק"מ בדרך עפר, אפשר לוותר במיוחד למי שנוסע ל Tsitsikamma- גם שם יש Big Tree דומה.
-נסיעה ל- Plettenberg Bay לסיור רגלי על חוף ים נחמד והומה מתרחצים. ניתן לעשות סיור בעייה השוקקת חיים, אנחנו ויתרנו.
-נסיעה ללינה ב- Stanley Island Lodge . הרכב נשאר ביבשה מחוץ לאי , גובים על שמירת הרכב 20R , את הציוד האישי הומלץ לנו להעביר לאי. הזמנו חדר מראש ללילה אחד, 300R ללילה כולל א.בקר. ניתן לקבל את החדר גם ללא א.בקר. המקום נחמד, מתאים יותר לתרמילאים, החדר כולל מקלחת ושרותים ללא דלת, מחיצות או וילון מפריד אבל האווירה בהחלט שונה. למי שאוהב להיזרק קצת זה בהחלט המקום.
ערב
-סיור רגלי באי Stanley Island , שהייה ומנוחה באי
היום החמישה עשר לטיול
בוקר, אחה"צ
-נסיעה לכיוון Tsitsikamma, בדרך עברנו דרך העיירה Nature's Valley לסיור על החוף הכולל לגונה המתחברת לנהר הנכנס לים, מקום יפה שקט ומומלץ.
-כניסה לשמורת Tsitsikamma, דמי כניסה 40R לאדם.
-בשמורה עשינו טראק לגשר המרחף (Suspension Bridge) מעל נהר Storms והמשכנו בטיפוס קשה וחד לעבר נקודת התצפית Lookout Point , קשה אבל מומלץ מאוד -; רצוי מאוד לקחת מיים לדרך וכיסוי ראש במיוחד ביום חם.
-הלכנו חלקית את ה Otter Trail לכיוון המפלים לאורך חופי האוקינוס, לא המשכנו את כל המסלול בגלל השעה המאוחרת. כמו כן כדאי שתדעו שמסלול זה הינו אחד ממסלולי ההליכה המפורסמים והפופולריים ביותר בדרום אפריקה שנמשך עדNature's Valley ולוקח 4 ימים. למי שרוצה להזמין מקום שיקח בחשבון הזמנה של כמה חודשים מראש.
ערב
-לינה במלון TsitsikammaVillage Inn , החדר הוזמן מראש, לילה אחד, 590R ללילה כולל א.בקר, החדר מעולה והמלון מומלץ ביותר.


 היום השישה עשר לטיול
בקר, אחה"צ
-ביקור ב-Big tree שליד שמורת Tsitsikamma, דמי כניסה 5R לאדם, רואים עץ בן 800 שנה, ולידו עץ דומה שנפל ב 1994 והשמיד חלק נכבד מהיער הטיבעי בסביבתו, נחמד ומעניין לחובבי היער הטרופי.
-נסיעה לקייפ St Francis, כניסה למגדלור, דמי כניסה 12R לאדם. הסיור מלווה במדריך וחביב מאוד.
-סיור בעיירה St Francis עם תעלות המים ובתי המגורים של עשירי דרום אפריקה הלבנים, ביקור בנמל של העיירה, כדאי לראות כדי להאמין. כאן מבינים את הפער האמיתי בין שחורים ללבנים ביבשת הזו. זה בהחלט מקום של העשירון עם לא המאיון העליון של היבשת הזו.
-נסיעה לעיירה Paradise Beach עם חוף הדיונות היפה שלה, הכניסה בדרך עפר של כ- 10 ק"מ.
-נסיעה ל- Jeffrey's Bayלטיול לאורך החוף ולארוחת צהריים, מקום ממש לא מרשים וניתן לוותר
-נסיעה לכיוום שמורת פארק הפילים ב- Addo כ -; 74 ק"מ מצפון ל Port Elizabeth.
ערב
-לינה במקום חדש ונחמד מאוד שנפתח השנה בשם AardVark , בבקתה מסוג Rondavel, כ- 15 ק"מ משמורת הפילים,לילה אחד, 350R ללילה ללא א.בקר, ניתן גם להזמין א.בוקר, מקום מומלץ למי שלא מוכן לשלם את הסכומים האסטרונומיים שמבקשים במקומות אחרים באזור (500 -; 1300 לאחד בחדר זוגי ללילה). יש מטבח מרכזי חדיש ומאובזר לשימוש הדיירים בביקתות. הזוג המנהל את האכסנייה נחמד ומסביר פנים. החדר נעים, נקי עם שרותים ומקלחת נחמדים ומתאים לשהות של לילה עד שתיים בנוחות, בהחלט מומלץ לא רק בגלל המחיר.
היום השיבעה עשר לטיול
בקר, אחה"צ
-כניסה לשמורת פארק הפילים ב- Addo , דמי כניסה 80R לאדם. נסענו ברחבי השמורה כ-50 ק"מ משעה 07:30 עד שעה 12:00 , רואים עשרות פילים, זברות, קודו, יענים, חזירים ועוד בעלי חיים. בימים חמים כדאי לחכות באזורי בורות המים בשמורה, משפחות הפילים יוצאות מסבך הצמחיה לשתות ולרחוץ והתצפית עליהם מושלמת.
-ארוחת צהרים במסעדה נחמדה שיש בה גם תחנת מידע לתיירים וגם סופר להצטיידות לפני העיירה Addo
-נסיעה לשדה התעופה של Port Elizabeth
-מסירת הרכב השכור
-טיסה לשדה התעופה ביוהנסבורג, יציאה 17:55 הגעה 19:35 .
ערב
-איסוף מהשדה ע"י בעלי החדר ששכרנו מראש באזור, Dunvegan , קרוב יחסית לשדה התעופה, 440R ללילה כולל א.בקר, על האיסוף משדה התעופה ולשדה למחרת גבו 160R . החדר במקום מעולה, שקט, יפה והחדר עצמו יפהפה, שם המקום Dunvegan Lodge . בעלת הבית בחורה צעירה ומקסימה המחזיקה את המקום פחות משנה ומשכירה אותו במיוחד לבעלי עסקים המגיעים ליוהנסבורג. מומלץ מאוד גם בגלל רמת החדר וגם בגלל הקירבה לשדה התעופה.
היום השמונה עשר לטיול
בקר
-הסעה ע"י בעלי המקום לשדה התעופה
-טיסה מיוהנסבורג בטיסת אלעל יציאה 11:00 - הגעה 20:15
הטיול לדרום אפריקה גם בפרספקטיבה של זמן היה מדהים, טוב במיוחד לחובבי הנוף החיות והטבע כמונו, אם אתם אוהבים קניות וקניונים תשארו בבית חבל על הכסף כי דרום אפריקה ממש לא זולה, אבל בעיניי אחד הטיולים היפים שעשיתי והיתה זו לי הפעם השניה בארץ הנפלאה הזו.