מקור המידע

תרגום:
אתר Emirati, מצטט "מקורות מהימנים", דיווח כי כ 5000 ישראלים השיגו אזרחות UAE במהלך שלושת החודשים האחרונים, לאחר ששינו את חוקי האזרחות במדינה.

על פי האתר, המקורות גילו כי ראו מסמכים המצביעים על השתתפות רחבה מצד הישראלים בחסות ההשקעה באמירויות, במיוחד באמירויות דובאי ואבו דאבי.

המקורות הדגישו כי רשויות איחוד האמירויות מאפשרות רכישת אזרחות למשקיעים ויזמים, ללא צורך בוויתור על אזרחותם המקורית.

על פי המקורות, מדובר בסביבה מתאימה להתאזרחות הישראלים ולתת להם אור ירוק לחצות את המפרץ ומדינות ערב.

ובפברואר האחרון, העיתון העברי "הארץ" אמר כי המשטר השולט באמירויות מכוון את הישראלים באמצעות תיקון החוקים המעניקים אזרחות למדינה.

העיתון אמר כי קבלת אזרחות של איחוד האמירויות הערביות היא "הזדמנות לישראלים, לא רק לעבוד באבו דאבי, אלא גם לקבל אזרחות שתאפשר להם לבקר במדינות שאסור עליהן לבקר."

צויין כי "מעתה ומשקיעים בעלי המקצועות הנדרשים, כמו רופאים, מדענים, אמנים והוגים מכל רחבי העולם, יכולים לקבל אזרחות של איחוד האמירויות הערביות."

הממשלה האמירתית הדגישה כי מי שרוצה לקבל אזרחות באיחוד האמירויות יכול גם לשמור על אזרחותו המקורית במסגרת התיקונים האחרונים.

החלטת רשויות איחוד האמירויות להקל על התנאים להענקת אזרחות עוררה מחלוקת רחבה באתרי התקשורת, שכן פעילים הזהירו מפני השימוש באזרחות אמיראית על ידי ישראלים לרכישת נדל"ן באזור המפרץ.

התיקונים זכו לביקורת רחבה מצד מתנגדי ופעילי אמירות, ואף מכלי תקשורת המזוהים עם המשטר, בשל סכנתם למבנה הדמוגרפי של המדינה.