אם נוסעים לאורך כביש השייך זאייד של דובאי, אפשר לראות את המבנה המרשים שמעבר למגדלי האמירויות. זהו הנוף התרבותי הבא של דובאי, מוזיאון העתיד, והוא נועד לחקור את האיומים וההזדמנויות בזמננו, למען עתיד טוב יותר.

המוזיאון האייקוני הוא המיזם הבא של קרן העתיד של דובאי, שאותו מוביל כביש השייך מוחמד בן ראשיד בן ראשיד אל מקטום, שהוא סגן הנשיא וראש הממשלה של איחוד האמירויות ושליט דובאי. גם במבט חטוף, אפשר לראות בבירור שהמוזיאון מאד מפורט וזאת הודות לחברת הארכיטקטורה שמשתמשת בכלים מודרניים כדי לחתוך כ-1,000 תבניות התומכות במסגרת פיברגלס ונירוסטה.

באופן כללי, המוזיאון יהווה מקום ללמידה, וכפי שאנו יכולים לראות בתערוכות בפסגת הממשלה העולמית בחמש השנים האחרונות, הכוללות בני אדם המתנשאים לגובה של 2.0 מ', ומציגות את ההתפתחות הטכנולוגית של גוף האדם בשנת 2019, ואת 'השינוי באקלים' שאפשר לדמיין בדובאי של 2050 בשנת 2017.  המוזיאון יעורר נושאים גדולים ויבחן את ההתקדמות הטכנולוגית.

מוזיאון העתיד יכלול כמה קומות שייועדו לחוויות שונות, 3 קומות יכללו תערוכות של מציאות מדומה, המתמקדות על העתיד הפוטנציאלי בפיתוח משאבים בחלל החיצון, מערכות אקולוגיות והנדסה ביולוגית, לצד, ויחד ועם נושאי בריאות ורווחה.

מבחינת הטכנולוגיה העתידנית, הרצפה תכיל טכנולוגיות עתידיות שנועדו לשנות את העולם, תוך התמודדות באתגרים באיזור כגון: בריאות, מים, מזון, תחבורה ואנרגיה.

הקומה האחרונה תוקדש כולו לקטנטנים, ותיועד לילדים, כדי לחקור ולפתור אתגרים בדרכם להפוך ולהיות 'גיבורי העתיד' שלנו. אין ספק שמוזיאון העתיד הוא מבנה אפי .