עם אור השמש כמעט כל השנה, החופים החוליים והאיזון המגניב בין חיי העבודה, אין זה מפתיע שאיחוד האמירויות מושך אנשים מכל רחבי העולם לחיות ולעבוד כאן. כעת בירת איחוד האמירויות, אבו דאבי, יחד עם דובאי נקבעו בחמשת הגדולות בערים הטובות בעולם לעבוד בהן.

מחקר שנערך לאחרונה על ידי קבוצת הייעוץ של בוסטון (BCG) ו- Bayt.com. שפורסם במרץ 2021 חשף את הידיעה. במחקר השתתפו 209,000 אנשים אלה הגיעו מכל רחבי העולם - 190 מדינות ליתר דיוק, כדי לציין את הערים והמדינות המועדפות עליהם לעבוד.

בעשירייה הראשונה של "הערים לעבוד בהן" הגיעה תחילה לונדון, במקום הראשון, ואחריה אמסטרדם, ואז דובאי במקום השלישי. במקום הרביעי הגיעה ברלין, ובעקבותיה במקום החמישי הגיע אבו דאבי. בקצב השישי הייתה טוקיו, ואחריה סינגפור, ניו יורק, ברצלונה ואז סידני במקום העשירי.

מתוך המחקר, BCG ו- Bayt.com זיהו גם את עשרת המדינות המובילות בעולם לעבוד בהן. למרבה הצער, איחוד האמירויות לא נכנס לרשימה זו, אולם הוא הגיע למקום ה 13 ברשימת המדינות העולמיות, קפיצה בשישה מקומות ממחקר קודם.

ד"ר כריסטופר דניאל, מנכ"ל ושותף, BCG במזרח התיכון, ייחס את הפעולות המובילות של איחוד האמירויות הערביות בהתמודדות עם מגפת קוביד -19, כמו גם שהשפעתה פחותה על המגפה העולמית מאשר מדינות אחרות.

לדבריו, "מעמדה של איחוד האמירויות הערביות כמושפע פחות מהמגפה ממדינות אחרות הוא גורם מרכזי מאחורי המשיכה המוגברת שלה על הבמה העולמית, כאשר כמה ערים בולטות נחשבות פחות מושכות בהשוואה לפני שנתיים."