• הצום ברמדאן נמשך זמן רב יותר אם אתה בבורג ‘ח’ליפה. בורג ‘ח’ליפה כל כך גבוה שאנשים מעל הקומה ה -80 בעצם מקבל יותר שעות של אור שמש ליום מאשר אנשים בגובה הרחוב. מה שאומר שהם צריכים לחכות זמן רב יותר כדי לשבור את הצום ברמאדן, כמו סיום הצום תלוי בזמן שהשמש השוקעת .


טיפים לביקור באיחוד האמירויות במהלך הרמדאן

דובאי שלווה בכל הרמדאן, כאשר חנויות נסגרות, המאמינים צמים והעיר מתרוקנת. אם הביקור שלך נוחת במהלך החודש הקדוש האסלאמי, אתה נמצא בפחות מקומות, יותר תרבות ותקופה נהדרת. הנה מה שאתה צריך לדעת.

מה זה רמדאן?

הרמדאן הוא חודש הירח האסלאמי של צום חובה, תפילה אינטנסיבית והשתקפות רוחנית, כמו גם סעודות ליליות וכיף. זה נופל בתקופה שונה בכל שנה, במהלכה מוסלמים ברחבי העולם נמנעים מאוכל, שתייה, טבק ומין מזריחה ועד שקיעת השמש כדי להתמקד בעבודתם. בערב הלילה רואים ארוחות מלאות חיים המכונות איפטר המשותפות עם חברים ומשפחה, ואילו החג הגדול ביותר של האיסלאם, עיד אל-פיטר, מסמן את סיום הרמדאן עם שלושה ימי אכילה, תודה ומתנה.

יש לזכור חוקים ומסורות

בעוד שאינכם מוסלמים ולא צפויים לצום, אכילה, שתייה ועישון אסורים בציבור בשעות היום. הימנעו מלאכול או לנגן מוזיקה רועשת בציבור, והיו מודע ים לכך שכולם צפויים להתלבש בצניעות – נשים צריכות לכסות את כתפיהן בפשמינה או צעיף, וכל המבקרות צריכות לכסות את רגליהן (עד הברך). מקובל על בגדי ים באזורי חוף ובריכה.

תכננו את הארוחות מראש

עם שעות עבודה קצרות יותר וציבור בצום, אפשרויות האוכל בשעות היום מוגבלות, הזמנות של ארוחת ערב ברגע האחרון הם בלתי אפשריות כאשר מוסלמים נפגשים כדי לשבור את צום. יש למפות מלונות ומרכזי קניות בינלאומיים, המספקים אוכל לאורחים רעבים ולעיתים מציעים ארוחות בשעות היום. סיור עירוני באבו דאבי הוא דרך טובה להבטיח חוויה תרבותית וארוחה במלון שבעה כוכבים.

טבלו את עצמכם בתרבות

אל תתביישו! נסה לצום ליום אחד בספארי במדבר לפני שתפרוץ לאפטר מסורתי עם המדריך שלך, או צא לסיור רגלי מודרך בדובאי העתיקה כדי ללמוד על תרבות אמריטי ולבקר במוזיאון דובאי.

סיור בערי האיחוד האמירויות

האטרקציות המובילות בדובאי פתוחות במהלך החודש הקדוש. הזמן סיור מודרך בעיר כדי לראות יצירות מופת ארכיטקטוניות כמו בורג ‘חליפה והמלון בורג’ אל-ערבי או ללמוד על החג במסגדים, וארמונות מלוכה.

לְהִשָׁאֵר עֵר

כאשר הרמדאן נשבר עם רדת הלילה, דובאי מתעוררת לחיים (אולי אפילו יותר מהרגיל). קניונים נשארים פתוחים מאוחר עד לפני עלות השחר.–