זה הזמן לבלום את החיים המהירים והמודרניים ולחזור לטבע . וזהו המקום מושלם לעשות בדיוק את זה, כיוון שיער מנגרובים נפתח כעת בשמורת הטבע ג'בל עלי.

יער המנגרובים בדובאי הושק על ידי פרוקטר אנד גמבל (P&G) וקבוצת הסביבה הימית של האמירויות (EMEG). הוא יכלול שוניות אלמוגים, מנגרובים, מיטות דשא ים וחוף טבעי, וישמש גם להצלת בעלי חיים ולשימור מינים.

באזור יהיו 15 ק"מ של מנגרובים, בתוספת 6 ק"מ של ביצות. מטבע הדברים, הוא ימשוך הרבה חיות בר, החל מסרטנים וצדפות ועד ציפורים ואפילו גאזלים. יש תוכניות להחזיק 60 אחוז מאדמות דובאי מתחת ליער בעשורים הקרובים.

למנגרובים תפקיד חשוב בסביבת איחוד האמירויות הערביות ומחוצה לה, על ידי הפחתת פחמן דו חמצני באוויר, התורם להפחתה חיובית של ההתחממות הגלובלית. המנגרובים מארחים מינים רבים ושונים של ציפורים וחיים ימיים.

אזור זה יהיה מוגן ומומחים לאיכות הסביבה אמורים להשתמש בו לפיתוח יער מלא על ידי נטיעת מנגרובים חדשים ואימוץ מנגרובים ישנים יותר כדי "למקסם את תפיסת הפחמן העתידית". 

למרות שאתה עדיין לא מסוגל לבקר, ישנן תוכניות לפתוח אותו לציבור. 

אתרי מנגרובים יפים אחרים באיחוד האמירויות כוללות את חוף המנגרובים בחור אל יפרה, אום אל קוואין, שנמצא במרחק של כ- 55 דקות נסיעה מדובאי, ואת המנגרוב באבו דאבי , עם טיילת יפה ושפע פעילויות.