שירות האוטובוסים בדובאי הוא דרך קלה, מהירה וזולה להסתובב בעיר, המופעלת על ידי עיריית דובאי. התעריפים נמוכים, וכרטיסי המטרו שנרכשו מראש הוא אפשרות התשלום הנוחה ביותר. ישנם כרטיסים מיוחדים הפועלים 24 שעות ביממה למבקרים. אלה עובדים על כל צורות התחבורה ומאפשרים למבקרים להגיע בקלות לרוב אתרי התיירות.

האוטובוסים הציבוריים קלים לשימוש התיירים. האוטובוסים ממוזגים, נגישים לנכים ונוסעים כל השבוע כל היום . מטיילים בני 60 ויותר ובעלי מוגבלויות ( עם תעודת נכות בינלאומית ) לא משלמים. התשלום של במטבע המקומי ליד הנהג יש מקום לשלם. קיימת הפרדה בין גברים ונשים באוטובוסים החלק הקדמי לנשים וילדים והאחורי לגברים.

יש שני סוגי כרטיסים: זמני וקבוע, וכל אחד מהם מחולק לפי אזורים, מרחקי נסיעה, ולפי זמן השימוש בהם ( 7/14/365 ועוד ). סטודנטים נכים ופנסיונרים משלמים 5 דרהם שתקף ל-5 שנים.

קו 8 הוא הקו הכי מועדף על ידי תיירים.

נתונים: יש כרגע ( ביום כתיבת המאמר ) צי גדול של 1,518 אוטובוסים. RTA מפעילה רשת אוטובוסים מורחבת של 119 קווים פנימיים, הכוללים 35 קווים המקשרים לתחנות מטרו, 12 קווים בינעירוניים להסעת נוסעים לאמירות אחרות. רשת האוטובוסים מכסה 82 אחוז מהאזורים העירוניים בדובאי ומעבירה כ -369,248 נוסעים ביום.

מידע שימושי www.dubai-buses.com