סולט לייק שהתגלה לאחרונה באיחוד האמירויות תפס חזק ברשתות החברתיות. האגם המכונה "אגם המלח הארוך של אל-וותבה". רצועת מים ירוקה אזמרגד מדהימה זו ממוקמת באזור המדברי של אבו דאבי ומושכת המוני מטיילים לצילומים ולמנגלים.

סולט לייק אל-וותבה ( Al Wathba Long Salt Lake) נמצא באזור אל ביה'ות באבו דאבי, ליד אל-וותבה דרום. האגם ממוקם בסמוך לדיונות המאובנים המפורסמות. כדי להגיע למיקום של אל סאת לייק אל וואתבה, קח את המסלול E65 או E30 ופעל לפי ההוראות במפות Google באמצעות קוד פלוס 5G52 + HX אבו דאבי.

אגם המלח אל וותבה באבו דאבי הוא מעשה ידי אדם, עם צינורות מתחת לאדמה שמזרימים לו מיים. המלח מגיע משטחי המלח המכונים 'סבחה' שהם תוצר לוואי של אקלים החוף הצחיח באזור.

רפידות מלח הענקיות המהוות אבן דרך אסתטית באגם, שלוקח בדרך כלל שנים להתפתח באופן טבעי. ההסבר האפשרי היחיד לקיומם המסתורי הוא שהמים המוזנים באופן מלאכותי חותכים את איכשהו דרך משקעי המלח והמינרלים הקיימים כבר מתחת לחול השטח - ויוצרים רפידות מלח גבישיות מדהימות אלה.

יש שני אגמים במקום. עם מלח מגובש הגובל באגמים, האטרקציה הזו בהחלט שווה את ההייפ, או לפחות משהו שאנחנו לא רגילים לראות במזרח התיכון!

בהיותו מדבר, המקום הזה אידיאלי עבור מנגלים עם החברים או לבחור גם לחנות בין לילה .

מכיוון שהמקום הוא ממש מושלם לתמונות , תביאו את ציוד הצילום שלכם ולקחת כמה תמונות מדהימות.

מכיוון שיש מעורבות שטח מסוימת, מומלץ להשתמש ברכב עם הנעה בארבע גלגלים.

למרות שאין כללים רשמיים במקום, הקפידו לא להשאיר שום זבל מאחור.

הימנעו מלנתק נתחי מלח מהאגם. חשוב לשמור על יופיו של האגם למבקרים העתידיים.

באבו דאבי ישעוד שלל דברים מהנים לעשות, במיוחד עבור חובבי טבע וחוקרים. מהדיונות המאובנות היפות שנמצאות ממש מעבר לפינה, ועד לשמורת אל-וותבה המרהיבה . יש לכם גם את הפארק הלאומי מנגרוב באבו דאבי , אטרקציה שזה עתה נפתחה ובהחלט שווה את הביקור.

אם אתם מחפשים עוד אגם מסתורי לחקור באיחוד האמירויות, תוכלו להוסיף את האגם הוורוד בראס אל-חיימה לרשימת האטרקציות שלכם. כפי שהשם מרמז, האגם הוא גוון ורוד תוסס, מה שהופך אותו למושלם ומסקרן באינסטגרם. יש גם את אגם האהבה היפה בדובאי , אגם בצורת לב .