הרשימה מתעדכנת מדי חודש, ובחודש אפריל איחוד האמירויות התקדם למקום השמיני ...

מדי חודש, בלומברג משחררת את דירוג החוסן הקווידי שלה 

רשימה של 53 הכלכלות הגדולות ביותר, שהושגה על ידי ביצועיהן מול המגפה המתמשכת. הוא מודד את 'הצלחתם להכיל את הנגיף עם הכי פחות הפרעה חברתית וכלכלית' '

.התוצאות לחודש אפריל הסתיימו, והחודש איחוד האמירויות התקדם בשלושה מקומות ותפס את המקום השמיני בעולם. זו המיקום העליון של העולם הערבי וקולעת 69.7 נקודות במדד הכללי.

תפיסת המקום הראשון שייכת לניו זילנד. עשרת המדינות הטובות ביותר להיות בהן בתקופת המגיפה הן אוסטרליה (3), טייוואן (5), דרום קוריאה (6), יפן (7), פינלנד (9) והונג קונג (10). ערב הסעודית, המדינה הערבית הבאה הטובה ביותר ברשימה, ממוקמת במקום ה -16. ארה"ב ובריטניה עוקבות אחריהן במקום ה -17 וה -18 בהתאמה.

בלומברג הביע חשש מכלכלות כמו צרפת וצ'ילה, שם האוכלוסייה יכולה לגשת בקלות לחיסונים, אך מוטציות של הנגיף מגבירות את ההתפרצות. במדינות עניות יותר כמו הודו, לא מספיק חיסונים זמינים כדי לרסן את התפשטות הנגיף, מה שמביא לרמות הזיהום העולמיות לשיאים חדשים.

כיצד נמדדת הרשימה?

בלומברג אומר: 'דירוג החוסן של קוביד משתמש במגוון רחב של נתונים כדי ללכוד את המקום בו מטפלים בפנדמיה בצורה היעילה ביותר, עם הכי פחות הפרעה חברתית וכלכלית - החל מהתמותה ובשיעורי הבדיקה ועד גישה לחיסונים וחופש התנועה.