מספר עקרונות מאד חשובים מגורמי התיירות הבכירים. התוספות שלי הם בסוגריים. חשוב שהמדריכים שתסעו איתם שיהיו עם רקע בתרבות וההיסטוריה האיסלמית, מצב העיניינים שקורה במפרץ ועוד. ( שדורש התמחות והכשרה ועמידה במבחנים ). הכי חשוב מוניטין, איכות ושירות, מי שרוצה זול מוזמן ללכת למדריכים ההודים והפיליפינים הם יסדרו מחיר זול במבטא כבד. ( אלן שביקר שם שמע הדרכות מהם, וזה היה כל כך גרוע ).

כמו כל דבר בחיים. השקיעו טיפה יותר תרוויחו יותר. ( זיכרו את המילים של דני סנדרסון " הוא היה קונה בזול, הם היו מלאות בחול" ) לא תמיד טיסות לואו קוסט אלא טיסות של חברות סדירות. ( ואין כמו הטיסות של האמירויות. קלאסה אחת מעל כוווולם ). טיול עומק רק עם תושב דובאי ( עדיף דובר עברית - ואני מכיר אותם ) בעל תעודת הדרכה מקומית ( סיורים עם מדריך שאין לו רישיון אסורה בהחלט ותגרום לעונשים כבדים ). לבחור מלון 5 כוכבים במיקום פרימיום. ולא 30 ק"מ מ......... ( אולי תחסוך כמה שקלים שתוציא יל הסעות והפסד זמן שגם זה שווה כסף שלא יסולא בפז ).

לא לטיול גיפים מאכזב. כולם מבטיחים. השאלה האם מקיימים? ( לבחור רק אלה עם חוות דעת בכמות גדולה או של חברים )

לא לאירוח בדואי המוני שנראה כמו מחנה פליטים. הסתכלו בהמלצות ( בכמות גדולה של ממליצים ).

לעשות שיט בים הערבי ביאכטה פרטית, ( לא גיגית צפה עם המוני תיירים סינים. יקר יותר אבל ההנאה מושלמת ). לצאת בקבוצה קטנה ואישית של מקסימום 16 איש ( לא אוטובוס של 50 איש, ובמיוחד בתקופת הקורונה ).