דובאי תיצור תוכנית פעולה למעבר לחברה נטולת מזומנים

ממשלת דובאי הקימה צוות חדש בשם "קבוצת העבודה של דובאי ללא מזומנים", שתהווה תוכנית להפוך את העיר למקום ללא מזומנים. התכנית נועדה להעביר את כל עסקאות התשלום בדובאי לפלטפורמות ללא מזומן.

דובאי מרחיבה כל העת את מאמציה להפוך את העיר למקום חכם יותר, ויוזמה זו תהיה הצעד הבא בתהליך זה. רבים מגופים ממשלתיים של דובאי יתכנסו בכדי לגרום לזה לקרות, כולל משרד האוצר (DOF) ושיווק התיירות והמסחר בדובאי (DTCM).

הדו"ח יתמוך בתוכניות האמירויות למעבר דיגיטלי מלא ומטרתו להפוך את דובאי לעיר החכמה והמאושרת ביותר בעולם, בהתאם ליעדי תוכנית Centenial UAE 2071.

"קביעת הפעלת מסגרת תשלום ללא מזומן תקדם היבטים שונים של הפעילות הכלכלית בדובאי, תעודד הוצאות מתחשבות, תגדיל הכנסות ותשפר את יעילות העלות", אמר עבדולרמן סאלח אל סאלח, מנכ"ל DOF בדובאי.

יונוס אל נאסר, עוזר מנכ"ל דובאי החכמה ומנכ"ל משרד דובאי, הסביר: "דו"ח המסגרת ללא מזומנים מייחס ארבע מדינות שהובילו בהצלחה מעבר מלא לחברה נטולת מזומנים. צוות Smart Dubai שעבד על הדוח השתמש בהתייחסויות ממחקרים בינלאומיים כדי לזהות את היתרונות במעבר לחברה נטולת מזומנים.

מעבר ללא מזומן יביא יתרונות רבים לעיר, כולל יתרונות כלכליים, תקני בריאות ובטיחות גבוהים יותר ועוד. בעקבות שינוי חסר תקדים בפרוטוקולי ההיגיינה השנה, הקשר הפיזי המופחת הכרוך בעסקאות חכמות ללא מזומן הוא שיקול מיוחד לאחר פרוץ מגיפת קוביד -19.