המזרקה נחנכה ב 22.10.2020 ב"פוינט " בפאלם ג'ומיירה, האטרקציה על קו החוף יוצרת סביבה מרגיעה.

מזרקת הדקל פתוחה לקהל הרחב כל השנה.

מזרקת הדקל שובר את תואר המזרקה הגדולה ביותר בשיאי גינס העולמיים.

מזרקת הפאלם של דובאי היא המזרקה הגדולה ביותר בעולם, שב- Palm Jumeirah , ויש בה מופעי מים רוקדים מדי לילה בשבוע, החל משעה 19.00 עד חצות, הכוללת 5 מופעים.  המזרקה נמצאת ב-Palm דובאי, ג'ומיירה, במקום הצופה על האטלנטיס בפאלם. המזרקה משתרעת על פני  14,300 מ"ר של מי ים, והיא מתיזה מים לגובה של 150 מ'.

מאחר וזוהי המזרקה הגדולה ביותר בעולם, היא גם המזרקה הצבעונית היחידה בדובאי, ומוארת על ידי יותר מ-3,000 אורות לד. בדובאי קיימת עוד מזרקה שהושקה בשנת 2009 ואורכה 275 מ', ומתיזה מים עד לגובה של 152 מ'.

האורות הצבעוניים הללו מופיעים בתצוגת מים רוקדת כשאליה נלווה מגוון של מוזיקה, החל ממוסיקה קלאסית ופופ, ועד למוסיקת חאלאג'י ובינלאומית. כל מופע נמשך 3 דקות ומתקיים כל 30 דקות.

אפשר להגיע למקום ברכב, ויש הרבה מאד מקומות חנייה, אפשר להגיע גם במונית, אובר או Careem. כמו כן, אמורה להיפתח גם תחנת רכבת חד-מסילתית ב-The Pointe.

ה-Pointe נמצא 5 ק"מ בתוך הים ויש בו טיילת לאורך 1.5 ק"מ, כך שיש הרבה מאד מקום כדי לצפות במופע. המופע הוא בחינם, ואפשר לשלב זאת עם הזמנת מקומות באחת מהמסעדות הרבות והברים המפוזרים ב-Palm Jumeirah כדי להיות מול המופע.