איך מגיעים? נמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי הוא מנמלי התעופה הפעילים ביותר באיחוד האמירויות, אולם נמל התעופה הבינלאומי של דובאי הוא הפעיל ביותר ולכן, רוב הטיסות הבינלאומיות מגיעות אליו. אם אתם נוחתים בדובאי, אתם יכולים לקחת מונית מנמל התעופה בדובאי למרכז העיר אבו דאבי במחיר שנע סביב ה-300 דירהם. אם אתם נוחתים באבו דאבי, אתם יכולים לקחת מונית מנמל התעופה של אבו דאבי למרכז העיר במחיר שנע סביב 100 דירהם. משך הנסיעה הוא כ-40 דקות. יש גם אפשרות להשתמש ב-UBER. לאופציה זולה יותר, אתם יכולים לעלות על קו אוטובוס A1 שטרמינל 1 ומטרמינל 2 ומגיע לאבו דאבי. זמן הנסיעה הממוצע הוא בין חצי שעה לשעה.

איך מתניידים? הדרך הפשוטה ביותר להתנייד ברחבי אבו דאבי היא באמצעות מוניות. המוניות שבאבו דאבי הן כסופות עם כובע צהוב או לבנות וזהובות עם כובע ירוק. מחיר הנסיעה במונית הוא על פי מונה והמחירים דומים מאד לנסיעות בארץ. אפשרות אחרת, שגם היא פופולארית, היא שכירת רכב. בשביל לשכור רכב באבו דאבי, תצטרכו להראות עותק של הדרכון שלכם, כרטיס אשראי ורישיון נהיגה תקף מישראל או רישיון נהיגה בינלאומי תקף. אם אתם מעדיפים לחסוך בכסף, אתם יכולים להשתמש במערכת האוטובוסים שפועלת בעיר וברחבי האמירות.

מתי כדאי להגיע? האקלים באבו דאבי הוא אקלים מדברי וחם, ולכן מומלץ לבקר באבו דאבי בחורף שלהם, שמתחיל סביב נובמבר ומסתיים במרץ. גם אז הטמפרטורות צפויות להיות גבוהות ונעות בדרך כלל סביב 30 מעלות בנובמבר ובמרץ, וסביב 25 מעלות מאמצע דצמבר עד אמצע פברואר. לא מומלץ להגיע לאבו דאבי בחודשים אחרים, שכן הטמפרטורות גבוהות במיוחד. באוגוסט הן עשויות להגיע עד ל-43 מעלות. הלחות גם היא גבוהה ועשויה להגיע עד ל-60-70 אחוזים, מה שמקשה מאד על ההסתובבות בחוץ במשך שעות היום.

המטבע המקומי: דירהם (AED). דירהם אחד שווה בערך ל-0.93 שקלים, כך שהערך הוא כמעט אותו הדבר. מחיר השהות והכלכלה באבו דאבי מעט יותר יקר מהמחירים שבישראל.

החשמל: השקע שקיים באבו דאבי הוא שקע עם שלושה חורים מרובעים, לכן מומלץ להביא מתאם מהארץ או כבל USB כדי שתוכלו להטעין את הסמארטפון. אם שכחתם להביא איתכם, רוב המלונות מספקים מתאמים וניתן לרכוש בחנויות המקומיות. המתח החשמלי הוא 220/240 וולט.

השפה: השפה הרשמית באיחוד האמירויות היא ערבית, אולם רוב אוכלוסיית המדינה אינם דוברים את השפה הערבית. רוב תושבי המדינה דוברים אנגלית. השילוט במדינה כולל כיתוב בערבית ובאנגלית.

אזור החיוג: +971.

מתוך המדריך למטייל הישראלי בדובאי