מסגד ג'ומיירה, שנבנה מאבן חול לבנה ומוכתר בכיפה מרכזית ובשני מצריחים מתנשאים, הוא מקום התפילה העיקרי של דובאי וניתן לטעון שהוא אחד המסגדים היפים ביותר באמירויות ערב. מלבד היותו אתר צילום פופולרי ביותר בדובאי, ציון הדרך בולט גם בכך שהוא המסגד היחיד בעיר הפתוח למבקרים שאינם מוסלמים - דרך מצוינת להשיג הבנה מעמיקה יותר של האסלאם ומסורותיו. הבסיס אמנם זה מבקר לרוב כתחנת צילום בסיורים בעיר, אך מטיילים שאינם מוסלמים יכולים להיכנס לביקור של שעה וחצי ולפגישת שאלות ותשובות כאשר הם מלווים במדריך ממרכז השיח מוחמד להבנת תרבות. תוכנית זו, הנקראת 'דלתות פתוחות, מחשבות פתוחות' היא דרך עבור אנשים שאינם מוסלמים ללמוד על התרבות האמירית וכוללת קפה, תמרים ומאפים. ביקור במסגד נכלל לעיתים קרובות בסיורי טיול של חצי יום או יום שלם בדובאי, והמסגד הוא גם תחנה אחת מני רבות באוטובוסים של הופ-און, הופ-אוף, בנוסף לאטרקציות כמו בורג 'כליפה. , בורג 'אל-ערב, נחל דובאי וקניון דובאי.

מותר לצלם בתוך המסגד, אז אל תשכח להביא את המצלמה שלכם.

המבקרים מתבקשים ללבוש שמלה צנועה (מכנסיים ארוכים או חצאיות ושרוולים, עם מטפחות ראש לנשים) ולהסיר את הנעליים לפני הכניסה למסגד. ניתן לספק לבוש מתאים במסגד במידת הצורך.

אם תחמיצו את הסיור הפנימי היומי (שנערך בשעה 10:00 שישה ימים בשבוע- כל שעליכם לעשות הוא להגיע למסגד בשעה 9:45 ), המסגד עדיין שווה ביקור עם רדת החשכה, כאשר חזיתו המורכבת מוארת יפה. אדריכלות מסגד ג'ומיירה המסגד בנוי במסורת הפטימית מימי הביניים, שפותחה במזרח התיכון בתקופת הח'ליפות הפאטמית. המסגד נבנה בשנת 1976, ודבקותו בסגנון הפאטימי נחשבת לניצחון האדריכלות האסלאמית המודרנית.

מסגד ג'ומיירה המסגד, הממוקם על דרך ג'ומיירה, נגיש באמצעות מונית, תחבורה ציבורית.