10:40

מרחק הליכה משוק הזהב.

שוק התבלינים של דובאי, השוכן ברובע דיירה בדובאי, צפונית לנחל דובאי, נמצא בקרבת שוק הזהב . את השוק הזה מריחים למרחקים, המגוון הרב של התבלינים יחדור לאפכם הרבה לפני שבכלל תראו אותו. כשתיכנסו לשוק תוכלו למצוא שקים על גבי שקים של כל סוגי התבלינים שאתם מכירים, וגם כאלה שמעולם לא שמעתם עליהם. רוכלי השוק הם אנשים נעימים וישמחו לענות לכם על כל שאלותיכם. בתוך השוק תוכלו למצוא גם חנויות לכלי בית, טקסטיל, אלקטרוניקה ועוד. ביקור בשוק הוא הדרך הכי טובה להיחשף לחיי היומיום בדובאי ולהכיר את התרבות המקומית קצת יותר טוב.

כאן, הסמטאות מקורות גדושות בדוכנים שמוכרים כל מיני תבלינים ערביים ואסייתיים, עשבי תיבול ומעדנים, מה שהופך את השוק לאידיאלי עבור ציידי למזכרות ולכל מי שמקווה לחוש את דובאי העתיקה.

המבקרים גולשים בחנויות מלאות בשקיות של תבלינים ועשבי תיבול בגוון הקשת, זעפרן, כמון ווניל, זעתר, תערובת של זרעי שומשום ועשבים יבשים ועד ניחוחות ערביים כמו לבונה ועודה (האחרון מיוצר באדום ריחני). מרכולים אחרים - עלי ורדים, תה, פירות יבשים, אגוזים, קטורת וסוכריות, לימונים מיובשים אל תחמיצו את קופסאות התמרים הטעימים בציפוי שוקולד במילוי שקדים - הם מתנות מושלמות לקחת הביתה. מופיעים גם כאן, מגוון עצום של מזכרות, משטיחי קיר ובקבוקי בושם.

מטיילים יכולים לעשות קניות באופן עצמאי, אך סיורים מאורגנים מציעים בונוס של מדריך לקבלת תובנות לגבי המוצרים והעצות בנושא התמקחות. רוב הסיורים עוצרים כאן כחלק מטיול סיורים רחב יותר בדובאי הכולל גם פעילויות אחרות. ביקורי השוק הם מרכזיים בסיורים רבים המתמקדים בדובאי העתיקה.

שוק התבלינים של דובאי הוא ביקור חובה עבור קונים, אוכלים ותרבי תרבות. היו מוכנים לסחר חליפין - התמקחות היא דרך חיים עבור הספקים. אם אתה קונה תבלינים לקחת הביתה, בדוק את תקנות המכס הרלוונטיות ובקש מהספקים לאטום ולתייג כראוי את הסחורה שלך.

היו מוכנים לחום: למרות שהשוק מוצל, אין מזגן מלבד חנויות מסוימות.

ניתן ללכת אליו בקלות מתחנת המטרו אל ראס הסמוכה או כמעט מכל מקום בקצה המערבי של דובאי העתיקה.

השוק פתוח מדי יום כל השנה, אם כי הוא סגור בכל אחר הצהריים. שעות הפתיחה הן 10:00-22:00 שבת עד חמישי (עם סגירה בין 13:00-16:00) ו 16:00-10:00 בימי שישי. .