כיום, מופעלת מערכת באמצעות AI ( בינה מלאכותית) בצ'ק-אין כדי להפחית באופן דרסטי את הצפיפות ...

אחד המאפיינים המגדירים של שדות תעופה, הוא שמטבעם הם מושכים מספר נוסעים עצום מרשת עצומה של מיקומים. בדרך כלל, זה דבר נהדר - אך במגיפה זה מוסיף נדבך חדש של אתגרים להגנה על בריאות הציבור.

שדה התעופה באבו דאבי (AUH), בשותפות עם ConvergentAI, העלה פיתרון הייטקי מתאים להפגת הצפיפות.

כעת בשלב ניסוי עם ליבה נבחרת של מתנדבים, מערכת 'נסיעות חכמות' מנתחת את מספר הנוסעים באזורים שונים בשדה התעופה ומשתמשת בנתונים אלה כדי להזיז את הגעת הנוסעים לטיסות מאוחרות יותר.

Shareef Al Hashmi, מנכ"ל שדות התעופה באבו דאבי, אמר: "שיפור מערכת הנסיעות החכמות של נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי הוא צעד משמעותי במסע שלנו לשיפור מתמיד וחדשנות כשאנחנו מעצבים את החוויה העתידית של שדה התעופה."

ג'ון ברטון, מנהל המידע הראשי, אמר: "מזעור התורים בשדות תעופה הוא המפתח לשמירה על בריאות הנוסעים ועל רווחתם וייעול הפעולות, ולכן אנו עובדים עם שותפי התעופה שלנו ו- ConvergentAI כדי לדגמן במדויק את נסיעות הנוסעים שלנו ולשפר אותם בכל שלב."

"בכך שאנו מאפשרים לנוסעים לעבור במהירות ובצורה חלקה דרך צ'ק-אין, עלייה ועלייה למטוס, אנו מספקים להם יותר זמן ליהנות מכל מה שיש לשדה התעופה הבינלאומי באבו דאבי להציע, החל מארוחות מהשורה הראשונה וכלה בהצעות דיוטי פרי מעולות", הוסיף. ברטון.

כעת נבדקים יישומים אחרים של בינה מלאכותית כדי לסייע בדברים כמו איוש באזורים קמעונאיים, הובלת מטען מיטבית, מוניות מטוסים ותדלוק.